Horoskopi un mistika
Ezoterika

Kā saskatīt smalko pasauli?0

Publicitātes foto

Mēs esam raduši pasauli uztvert caur 5 maņām: redze, tauste, dzirde, garša, smarža. Tomēr vai šis saraksts ir izsmeļošs? Vai varam būt pārliecināti, ka nekas vairāk par to, ko uztveram ar šīm 5 maņām pasaulē neeksistē?

Tik vienkārši, protams, nav. Piemēram – radioviļņi, tie ir ārpus mūsu maņām tomēr tie eksistē. Tāpat arī baktērijas –tās nevaram saskatīt ar acīm. Arī zvaigznes dienas laikā nav redzamas, tomēr tās nebeidz pastāvēt, tās vienkārši nav redzamas ar mūsu maņu orgāniem.

Ir sastopami notikumi un cilvēki ar dažādām pārdabiskām un brīnumainām spējām. Tādēļ ir jautājums, vai brīnums ir pretrunā dabas likumiem, vai tomēr brīnums ir pretrunā mūsu izpratnei par dabas likumiem? Protams daudz vieglāk ir pateikt, ka kaut kas neeksistē, nekā ieguldīt savu laiku, iedziļināties un izpētīt.

Pasaulē eksistē 3 veida lietas – “zinām, ka zinām”, “zinām, ka nezinām” un “nezinām, ka nezinām”.

Interesanti – jo cilvēkam augstāks izglītības un attīstības līmenis, jo vairāk cilvēks pieļauj, ka varētu eksistēt lietas “nezinām, ka nezinām”:

23% pirmo kursu studentu,
31% pēdējo kursu studentu,
34% augstskolu absolventu,
60-70% augstskolu profesoru.

Ne velti slavenais zinātnieks un inovators Nikolā Tesla teica – ja vēlaties iepazīt šīs pasaules noslēpumus, domājiet kategorijās – enerģija, frekvence un vibrācija.
Viena no maņām ārpus ierastā piecinieka ir sajūtas.

Smalkā pasaule vienmēr ir ap mums un mūsos, bet parasti tā paliek nepamanīta. Bet ir skaists tilts starp materiālo un nemateriālo. Tās ir sajūtas. Un katra sajūta var tikt izpausta caur jebkuru maņu. Redze, tauste, dzirde, garša, smarža.

Tā ir tulkošana. Tieši tā strādā mākslinieki – pārvēršot sajūtu par ainu uz papīra. Un mākslas baudītāji savukārt gleznu atpakaļ par sajūtu. Bet tāpat katra lieta, ko var piedzīvot šajā pasaulē rada sajūtu, ja ielūkojies pietiekami dziļi.

Un katra sajūta būs citāda, tā nes informāciju vairākos slāņos vienlaicīgi. Vai esi mēģinājis iepazīt savu iekšējo smalko pasauli? Vai esi par to aizdomājies?

Festivālā #MaināmPasauli ar meistarklasi – Kā saskatīt smalko pasauli?

– piedalīsies arī pilsoniski aktīvais Gaismas tīmekļa izveidotājs un iedvesmotājs Andris Ciekurs. Andris plašāku uzmanību iemantojis ar uzdrīkstēšanos un spēju paskatīties uz apkārt notiekošo no cita skatu punkta, kas varbūt nav raksturīga lielākajai sabiedrības daļai.

Tas vispirms ir stāsts par drosmi būt pašam – klausīt savai sirdsbalsij, to sajust un apzināties.

“Mans uzdevums ir izcelt ārā cilvēku piepildījuma stāvokli un ļaut viņam pašam to saskatīt,” saka Andris. Šodien tikai retajam izdodas dzīvot un atrasties piepildījuma stāvoklī.

VIDEO:

Darot tā kā visi, Tu sevi lauz, bet darot ne tā kā visi Tu arī neesi apmierināts, jo tas nav viegli, toties balvā par to saņem gandarījumu. Tādēļ vienmēr ir vērts pārvarēt savas bailes un mēģināt darīt to, kas varbūt no malas izskatīsies smieklīgi un nesaprasti, taču pašam būtiski.

21.martā Rīgā, deju studijas “Dzirnas” telpās, Lāčplēša ielā 106/108, notiks Latvijā lielākais pašizaugsmes festivāls #MaināmPasauli.

Festivāls piedāvās visdažādākos šobrīd Latvijā pieejamos zināšanu ceļus un personības, kas palīdz iepazīt sevi, pilnveidoties un augt fiziskajā, emocionālajā, mentālajā un garīgajā līmenī.

Vienas dienas laikā apmeklētājiem būs iespējams izvēlēties un piedalīties ap 100 dažādās meistarklasēs, izvēloties savai pašreizējai dzīves situācijai un interesēm atbilstošākās.

Vairāk par festivālu: festivals.memorywater.lv

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.