Foto: PEXELS

Kā veiksmīgi pārvaldīt savas personīgās finanses? 0

Būtu jauki, ja būtu kāda burvju formula vai vienkāršs triks, kas ļautu vairs nekad neuztraukties par naudu vai savu finanšu pārvaldību.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 28
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
TV24
Zaržeckis: Visliekāko nodokli vajadzētu uzlikt cukuram
Lasīt citas ziņas

Lai arī šādas burvju formulas nav, ir daži vienkārši soļi, kas var ļaut jau tuvākajā nākotnē ietaupīt, izkļūt no parādiem vai uzkrāt nākotnei!

Noskaidrojiet savus finansiālos mērķus

Veltiet laiku, lai sev noteiktu, kādi ir kā šībrīža galvenie mērķi, tā arī kādi ir ilgtermiņa mērķi nākotnei. Šajā mirklī ir ļoti svarīgi būt godīgam pret sevi un gadījumā, ja ir radušās finansiālas grūtības, apzināties, cik lielas ir aktīvās saistības un kādas ir reālās iespējas ar tām tikt galā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Citi mērķi, tostarp ģimenes dibināšana, karjeras maiņa, dzīvesvietas maiņa, var ietekmēt to, kā pārvaldāt un plānojat savas finanses. Tāpēc, nosakot savus finanšu mērķus:

– Nosakiet ilgtermiņa mērķus, piemēram – iegādāties māju, mašīnu, izkļūt no parādiem vai priekšlaicīgi doties pensijā. Šie mērķi būs citi kā īstermiņa mērķi, jo tiem nepieciešams ilgāks laika posms un uzkrājumi;
– Nosakiet īstermiņa mērķus, piemēram – samazināt ikmēneša izdevumus, neizmantot kredītu pakalpojumus vai noteikt tādu budžetu, kas jāizpilda katru mēnesi;
– Nosakiet mērķu prioritāti – ja šobrīd ir aktīvas saistības vai parādi, tie jāatmaksā pēc iespējas drīzāk.

Atmaksājiet visus parādus!

Parādi daudziem ir milzīgs šķērslis, ja runa ir par finanšu mērķu sasniegšanu. Parādu likvidēšana vajadzētu vienmēr būt viena no pirmajām prioritātēm. Izveidojiet plānu un atmaksājiet tos pēc iespējas drīzāk. Esiet godīgs pret sevi un nosakiet, cik tieši lielas ir visas saistības – aktīvie rēķini, līzingi, kredīti, citi maksājumi.

Ja problēmas ir radušās ar kredītu vai līzinga atmaksu, ērts rīks kā tikt galā ar visām kredītsaistībām ir kredītu apvienošana.

Tāpat kā meklējot jebkuru citu patēriņa preci, pirms kredīta noformēšanas noteikti ir jāveic kredītu salīdzināšana un jāizvērtē, kurš no piedāvājumiem ir pats izdevīgākais.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.