Publicitātes foto

Kāda ir ūdens kvalitāte Latvijas upēs un ezeros? 0

Mēs visi lepojamies ar Latvijas dabu. Tagad, kad iestājies karsts un pat svelmains laiks, daudzi izvēlas savu laiku pavadīt ūdens tuvumā. Bet vai zinājāt, ka atsevišķu Latvijas upju ūdens kvalitāte vērtējama kā slikta?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

“Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) ir Latvijā oficiālā iestāde, kas veic ūdeņu kvalitātes novērtējumu,” RīgaTV 24 raidījumā “Būtu zinājis” informēja LVĢMC projektu vadītājs Jānis Šīre.

“Ja parasti ūdeņu kvalitātei pievērš uzmanību no tāda praktiskā pielietojuma aspekta, piemēram, dzeramā ūdens kvalitāte, vai peldvietu ūdeņu kvalitāte, tad mēs uz ūdeņiem skatāmies vairāk kā uz ekosistēmai svarīgu komponentu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā ir 12 000 upju un ezeru. Mēs vairāk pētām tādas lielākas ūdenstilpnes. Protams, ka liela daļa mazo upīšu mūsdienās vairs nav pat īsti atpazīstamas, jo tās ir iztaisnotas un pārveidotas.”

Speciālists arī skaidro, ka pēc pēdējiem novērtējumiem ūdens kvalitātes stāvoklis mums nav pats labākais. “Arī Latvijā ir dažādas problēmas. Jāpiebilst, ka ūdeņu kvalitāte tiek vērtēta kvalitātes klasēs. Jo tuvāk augstai kvalitātei, jo tur ir mazāka cilvēku ietekme. Skatoties, piemēram, ekoloģiskās kvalitātes datus, tad labā kvalitātē ir ap 33% ūdeņu.”

Visu raidījumu par ūdeņu kvalitātes vispārējā stāvokļa novērtējumu skaties šeit.

Raidījumu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.