Publicitātes foto

Kāda ir ūdens kvalitāte Latvijas upēs un ezeros? 0

Mēs visi lepojamies ar Latvijas dabu. Tagad, kad iestājies karsts un pat svelmains laiks, daudzi izvēlas savu laiku pavadīt ūdens tuvumā. Bet vai zinājāt, ka atsevišķu Latvijas upju ūdens kvalitāte vērtējama kā slikta?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt 20
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm
Lasīt citas ziņas

“Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) ir Latvijā oficiālā iestāde, kas veic ūdeņu kvalitātes novērtējumu,” RīgaTV 24 raidījumā “Būtu zinājis” informēja LVĢMC projektu vadītājs Jānis Šīre.

“Ja parasti ūdeņu kvalitātei pievērš uzmanību no tāda praktiskā pielietojuma aspekta, piemēram, dzeramā ūdens kvalitāte, vai peldvietu ūdeņu kvalitāte, tad mēs uz ūdeņiem skatāmies vairāk kā uz ekosistēmai svarīgu komponentu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā ir 12 000 upju un ezeru. Mēs vairāk pētām tādas lielākas ūdenstilpnes. Protams, ka liela daļa mazo upīšu mūsdienās vairs nav pat īsti atpazīstamas, jo tās ir iztaisnotas un pārveidotas.”

Speciālists arī skaidro, ka pēc pēdējiem novērtējumiem ūdens kvalitātes stāvoklis mums nav pats labākais. “Arī Latvijā ir dažādas problēmas. Jāpiebilst, ka ūdeņu kvalitāte tiek vērtēta kvalitātes klasēs. Jo tuvāk augstai kvalitātei, jo tur ir mazāka cilvēku ietekme. Skatoties, piemēram, ekoloģiskās kvalitātes datus, tad labā kvalitātē ir ap 33% ūdeņu.”

Visu raidījumu par ūdeņu kvalitātes vispārējā stāvokļa novērtējumu skaties šeit.

Raidījumu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
“Viss. Variet iet. Tur jums receptes sarakstītas” – Annas pieredze ar mediķiem, kuri sūta no viena kabineta uz citu
Riskē izprovocēt kodolkaru: Putins draud ar “traģiskām” sekām, ja kāda no NATO dalībvalstīm sūtīs savus karavīrus uz Ukrainu
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro
Kokteilis
Satraucošas ziņas no Bekingemas pils: princis Viljams pēdējā brīdī atsakās no svarīga pasākuma apmeklējuma “personisku apstākļu” dēļ