Kāds būs ukraiņu pretuzbrukums? “Ir tāda interesanta lieta – WarGaming. NATO jau to aktīvi izspēlē,” tā Slaidiņš 36

Jau ilgāku laiku pasaules prese raksta par Ukrainas gatavošanos pretuzbrukumam Krievijai. Nav gan minēts nekur laiks, kad tas plānots – aprīlis, maijs, vai kad būs saņemts pietiekami daudz Rietumu militārā bruņojuma. Šajā kontekstā kāds TV24 raidījuma “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” skatītājs vaicā – kādas būs sekas, ja šis lielais ukraiņu pretuzbrukums būs nesekmīgs?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas
“To nedrīkst pieļaut. Tas, pirmkārt, būs liels, morāls trieciens Ukrainas sabiedrībai un bruņotajiem spēkiem. Pozitīvā ziņa ir tā, ka redzam, ka krievu kaujas spējas nav visai augstas,”

tā norāda Jānis Slaidiņš, NBS majors un Zemessardzes štāba virsnieks. Slaidiņš pieļauj, ka tiklīdz frontē kaut kur izraus robu, tā tur būs krieviem bēdu ieleja, fronte sabruks, ja uzbrukums būs sekmīgs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ne velti jau runājām, ka NATO Vācijas bāzē tiek izspēlētās tā saucamās kara spēles “WarGaming”.

Tā īstenībā ir tāda ļoti interesanta lieta – tiek izspēlēta, kā situācija attīstīsies, kāda būs iespējamā pretdarbība, kāda būs reakcija. Pie tā tiek strādāts, protams, izmantojot izlūkošanas informāciju.”

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 171 160 karavīrus

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz pirmdienas rītam sasnieguši 171 160 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs. Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 610 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma pagājušā gada 24.februārī krievi zaudējuši 3595 tankus, 6953 bruņutransportierus, 2638 lielgabalus, 523 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 277 zenītartilērijas iekārtas, 305 lidmašīnas, 291 helikopteru, 2216 bezpilota lidaparātus, 911 spārnotās raķetes, 5493 automobiļus un autocisternas, 18 kuģus un ātrlaivas, kā arī 285 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.