Foto: Stephm2506/SHUTTERSTOCK

“Kaimiņš savā pagalmā ļoti trokšņo! Man tas ir apnicis!” Kā rīkoties šādā situācijā? 57

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

“Kaimiņš savā pagalmā ļoti trokšņo, izmantojot dažādus skaļus instrumentus – metāla griezēju vai ko tādu. Man tas ir apnicis! Tas notiek pa dienu, taču traucē atpūsties pagalmā un dzirdams, pat atrodoties iekštelpās,” – jautā Una Liepājā.

Saskaņā ar Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 11. pantu šāda uzvedība var tikt atzīta par sīko huligānismu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personas mieru, iestādes, komersanta vai citas institūcijas darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz simt naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — līdz tūkstoš naudas soda vienībām.

Konkrētajā situācijā sākotnēji ieteicams aprunāties ar kaimiņu par to, ka traucē viņa darbošanās izraisītais troksnis, un mēģināt rast kādu kompromisu. Ja tomēr sarunu ceļā neizdodas panākt risinājumu, par to var ziņot pašvaldības policijai, kas atbildīga par apstākļu izvērtēšanu. Konstatējot pārkāpumu, policijas pārziņā arī lemt par soda piemērošanu trokšņainajam kaimiņam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.