
Kalē nometne – patvēruma vieta džihādistiem 0
Nelegālo imigrantu nometnē Kalē, Francijas ziemeļos, varētu slēpties grupējuma “Islāma valsts” džihādisti, uzskata Lielbritānijas policijas bijušais pretterorisma dienesta priekšnieks Kevins Hērlijs.
Kalē nometne “Jaunie džungļi” varētu būt patvēruma vieta džihādistiem, kas atgriežas no Tuvajiem Austrumiem, pirms došanās uz Apvienoto Karalisti, kopā ar britu raidorganizācijas BBC filmēšanas grupu apmeklējot nometni, sacīja Hērlijs, kurš šobrīd ieņem Sarejas policijas krimināllietu komisāra amatu.
Imigranti Hērlijam teikuši, ka nometnē ir “bīstami cilvēki”, bet kāds Irākas kurds apliecinājis: “Protams, nometnē ir “Islāma valsts” džihādisti.”
Runājot pēc BBC pārraides “Inside Out” dokumentālās filmas, Hērlijs sacīja: “Cilvēki man teica, ka tur pavisam noteikti ir “Islāma valsts”.”
“Tas ir fakts, ka mums nav pilnīgi nekāda priekšstata par to, kas tur ir, jo tur nav pilnīgi nekādas policijas uzraudzības. Tā ir tieši tāda vieta, kur es slēptos, ja es būtu džihādists, – visiem redzamā vietā.”
“Man ir nopietnas bažas par iespēju, ka šie noziedznieki un teroristi šeit slēpjas, gaidot izdevību, lai ielavītos Lielbritānijā,” atzina Hērlijs.
“Islāma valsts” ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur “kalifātu” un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.
Grupējums arī sācis nostiprināties un izplesties Lībijā.
“Islāma valsts” uzņēmusies atbildību par novembrī Parīzē notikušo slaktiņu, kurā tika nogalināti 130 cilvēki.
Atbilstoši Interpola aplēsēm uz Sīriju un Irāku karot nemiernieku rindās devušies 25 000 ārzemnieku.