Reklāmraksti

Kāpēc lietoti velosipēdi ir labākā izvēle?0

Foto: Freepik.com

Jauns velosipēds nereti ir ārpus budžeta rāmjiem, bet bez divriteņa cilvēkam neiztikt. Tas kalpo kā pārvietošanās līdzeklis, trenažieris vai izklaide. Izdevīgāks risinājums maciņam un dažādos citos aspektos ir lietoti velosipēdi. Lasi rakstu un uzzini, kāpēc dot priekšroku lietotu velosipēdu iegādei!

Foto: Freepik.com

#1 Cena

Viens no galvenajiem kritērijiem, ko cilvēki ņem vērā, iegādājoties velosipēdu, ir cena. Protams, profesionāliem sportistiem, kuriem riteņbraukšana ir iztikas avots, cena nav noteicošā. Bet, ja plānots ar velo doties uz darbu vai brīvdienu izbraucienos, nav nepieciešams iztērēt visus iekrājumus. Lietotu velosipēdu cenu diapazons ir plašs, var atrast vecākus divriteņus pa dažiem desmitiem eiro, kā arī salīdzinoši jaunus un modernus, kuri maksā pat vairākus simtus eiro, atkarībā no sākotnējās cenas, zīmola un kvalitātes.

Vēl viena būtiska lieta, saistībā ar cenu. Par iekrāto naudu, izvēloties lietotu divriteni, var iegādāties labāku modeli, nekā pērkot jaunu par konkrēto naudas summu.

#2 Draudzīgāk videi

Pārvietošanās ar velosipēdu ikdienā jau pati par sevi ir videi draudzīga alternatīva braukšanai ar automašīnu vai sabiedrisko transportu. Bet to ražošanā tiek izmantoti dabas resursi un veikti ķīmiski procesi, kas piesārņo dabu, rada atkritumus un patērē enerģiju. Izvēloties lietotu velosipēdu, jau esošam produktam tiek dota otra iespēja un netiek radīts pieprasījums pēc jaunas preces.

#3 Unikalitāte

Katram lietotam velosipēdam ir sava vēsture, iespējams tieši Tavu savām rokām ir veidojis kāds vīrs pirms 50 gadiem un tas ir vienīgais tāds divritenis visā pasaulē. Vecie modeļi, kas tika ražoti 20. gadsimtā ir autentiski un diez vai satiksi vēl kādu ar tādu pašu velosipēdu.

Foto: Unsplash.com

#4 Ja neesi pārliecināts par savu izvēli

Kas manam ikdienas ritmam un vēlmēm būtu piemērotāks: pilsētas, kalnu, BMX, šosejas vai varbūt tomēr fitnesa velosipēds? Izvēlēties īsto veidu nav nemaz tik vienkārši, jo, piemēram, kalnu velosipēds tiek iedalīts vēl 4 veidos: downhill, cross-country, trail un all mountain. Tā kā lietoti velosipēdi nemaksā kaudzi bagātības, var iegādāties vienu, un gadījumā, ja pēc laika saproti, ka noderīgāks vai tavām vēlmēm atbilstošāks ir kaut kas cits, šo velo var pārdod un iegādāties to, kas liekas piemērotāks.

#5 Drošība

Lielpilsētās nereti dzirdēts, ka tiek nozagti velosipēdi, pat tad, ja tas bijis saslēgts ar drošības slēdzeni. Lietoti velosipēdi, it īpaši vecāki un bez dažādām papildus funkcijām, neizskatās tik vērtīgi, tāpēc zagļu nagos krīt jaunie un dārgie velosipēdi. Loģiski, arī zaudējumi būs mazāki, ja velosipēds iegādāts pa 100, nevis 500 un vairāk eiro.

#6 Ne vienmēr mīti ir patiesība

Viens no visbiežāk dzirdētajiem mītiem, ka lietotiem velosipēdiem viss būs jālabo un tie vienmēr ātri saplīst. Tā gluži nav patiesība, lietoti velosipēdi ir nopērkami arī izcilā kvalitātē, tikai pacietīgi jāmeklē. Protams, var gadīties, ka tiek nopirkts saplīsis velosipēds, ja kārtīgi neizpēta, ko pērk, vai tas maksā ļoti lēti, piemēram, 20 eiro.
Vēl reizēm tiek uzskatīts, ka pirkt lietotu velosipēdu nav droši, jo varbūt tas ir zagts. Tāda iespēja var pastāvēt, bet no tā var vienkārši izvairīties. Pirmkārt, velosipēdu var mēģināt meklēt velosipēdu reģistra pēc sērijas numura. Otrkārt, izvelēties uzticamu tirdzniecības vietu un pārdevēju, kas informē, kādā stāvoklī ir velosipēda detaļas.

Kādi ir ieguvumi, pārvietojoties ar velosipēdu?

Foto: Freepik.com

Ikviens, kurš braucis ar velosipēdu, piekritīs, ka tā ir neaizstāja vērtība gan bērniem, jautrībai, fiziskajai attīstībai un koordinācijas uzlabošanai, gan pieaugušajiem dažādu iemeslu dēļ.

– Ērts un dabai draudzīgs pārvietošanās līdzeklis. Ļoti iecienīts pilsētniekiem dodoties uz darbu, jo tas ir ātrāk, kā iet ar kājām un arī sastrēgumos velo apsteidz automašīnas un sabiedrisko transportu, kas vasarā, kad ir pārpildīti un piekarsuši, nemaz nav patīkami. Turklāt nav jāmaksā par degvielu vai transporta biļeti.

– Regulāra braukšana ar velosipēdu uzlabo gan fizisko, gan garīgo veselību. Ja nomāc skumjas, dodies izbraucienā, jo fizisko aktivitāšu laikā organismā palielinās endorfīnu līmenis, kas atbild par prieka un laimes sajūtu. Tas palīdz arī atbrīvoties no liekā svara, bet šeit neiztikt arī bez veselīgas ēšanas.

– Drošāka un vieglāka fiziskā aktivitāte, cilvēkiem, kuri ikdienā nav pārāk aktīvi. Tiem, kuri nesen sākuši sportot, riteņbraukšana ir salīdzinoši mazāk traumatiska kā, piemēram, skriešana, jo ceļi un mugura nesaņem tādu triecienu. Un nepieciešama mazāka piepūle, līdz ar to, aktivitāte var tikt veikta ilgāk.

– Kvalitatīvs laika pavadīšanas veids gan vienatnē, gan kopā ar kādu. Ja pastaigu laikā bieži var novērot, ka galvenā uzmanība tiek veltīta viedierīcei, tad braucot ar velosipēdu var apskatīt apkārtni, jauki parunāt un arī nosauļoties.

Uz vienas rokas pirkstiem nevar saskaitīt visus ieguvumus un pozitīvās emocijas, ko braukšana ar velosipēdu sniedz, tāpēc nekavējies un iegādājies to arī sev. Iepirkšanās portālā Andelemandele.lv pieejami lietoti velosipēdi – jauni vai antīki, vienkārši vai ekstravaganti, vārdu sakot, dažnedažādi.
Atrast īsto un labāko velosipēdu, palīdzēs Andele Mandele bloga raksts “Lietoti velosipēdi Taviem vasaras piedzīvojumiem – kā izvēlēties piemērotāko?

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Kā izvēlēties stūra dīvānu?
12. Maijs, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
6 iemesli, kādēļ grilēšana ir labākā ēdiena pagatavošanas metode
12. Maijs, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
5 vērtīgas preces, kas noteikti noderēs makšķerniekiem – iesācējiem
12. Maijs, 2020

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Bailes ir viens no efektīvākajiem sabiedrību kontrolējošajiem mehānismiem.” Saruna ar mācītāju ­Jāni Bitānu 2
Intervija 8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Draudēja noslepkavot un gribēja spert manam bērnam!” Sieviete Bolderājā uzbrūk jaunajai māmiņai
5 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Strupišs nāk ar platu atvēzienu, jo dimbā esam ar to, ko tiesneši savā ķēķī ievārījuši 1
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Pēc gada mati celsies stāvus!” Lapsa uzskaita apšaubāmus darījumus, kas krīzē “izslīd cauri” nepamanīti 3
11 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Bīstamas mājas vizītes un riskam pakļauta visa ārsta prakse. Kā Covid-19 testus veiks pie ģimenes ārstiem?
5 stundas