Karikatūras

Gatis Šļūka. Sāls grupa

Rīgas domē izveidota darba grupa, kas meklēs risinājumus, kā samazināt sāls lietošanu Rīgas ielās ziemas sezonas laikā. Darba grupā apvienoti gan deputāti, gan eksperti, kas pārstāv iesaistītos departamentus. To vada Rīgas domes deputāte Mairita Lūse. Grupas izveidošana esot reakcija uz sabiedrībā pieaugošo neapmierinātību ar sāls daudzumu ziemas sezonā Rīgas ielās, kas nelabvēlīgi ietekmē gan gājējus, gan mājdzīvniekus, gan vidi. Rīgas domes Satiksmes departaments kā pozitīvos faktorus sāls izmantošanai minējis lētākas izmaksas, piemērotību Latvijas apstākļiem, pasaules pieredzi un ekoloģiskumu, jo sāls esot dabā jau pastāvoša viela. Kā negatīvu aspektu speciālisti min, ka sāls atstāj baltus traipus, veicina betona un metālu koroziju, kā arī paaugstina grunts mineralizāciju. Kā alternatīvas sāls izmantošanai ielu kaisīšanai tiek piedāvāti organiskie materiāli – acetāti, formiāti un spirti, kā arī smilts, akmens un koka šķelda.

TV24
Vai pretošanās Krievijai būtu bijis labāks lēmums? Vēsturniece komentē 1940. gada liktenīgo izvēli
“Apzinos, ka izsaukšu uz sevi negatīvu reakciju, bet…” Sievietei ir novērojums par dēlu mammu “dīvainībām”
RAKSTA REDAKTORS
“Man tur nokļūt nav iespējams.” Jānis pēc 10 darba gadiem nonāk nepatīkamā situācijā
TV24
Izmeti atkritumus mežā un domā, ka neviens to neuzzinās? VVD vadītājs atklāj, kā atrod vainīgos
Horoskopi 22. jūnijam. Šodien koncentrējies uz tām lietām, kuras vari reāli ietekmēt
Jāņu nedēļa sāksies ar patīkamu pārsteigumu – sinoptiķiem ir labas ziņas
Kur šovasar pazuduši odi? Latvieši jau līksmo, bet priecāties vēl pāragri
Veselam
Vairogdziedzera problēmas vispirms parādās sejā: neignorējiet šos simptomus
“Man nav šaubu!” Kasparovs atklāj, kas, viņaprāt, neizbēgami notiks ar Krieviju pēc kara beigām
TV24
“Nav ko ampelēties!” Augulis nāk klajā ar priekšlikumu pārtikas cenu samazinājumam