Kas būs nākamais Eiropas centrs? “Beidzies Francijas un Vācijas motora laiks” 83

Filozofisks jautājums – ja skatāmies uz ES kā potenciālu nākotnes Eiropas konfederāciju vai kā uz Eiropas Savienotajām valstīm, tad tā būtu kā vai nu Vācijas federatīvā republika, vai Šveices konfederācija, Kanāda vai ASV. Mēs nerunājam par Ontario vai Kvebeku atsevišķi, mēs runājam par vienotu valsti. Šādu komentāru TV24 raidījumam “Globuss” sniedza Veiko Spolītis, politologs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
TV24
Krievi ved prom raķetes no Krimas. Par ko tas liecina? 162
Lasīt citas ziņas

“Un nebūs tā, ka ES būs vadošā valsts, būs kaut kā kopā jāstrādā vai arī blokos. Kā mums ir Višegradas valstis, piemēram. Reģionālas sabiedrības, kuras veidosies arvien vairāk,” tā paredz Spolītis.

Raidījuma vadītājs izsakās, ka vienotība Eiropas līmenī bija miera garants, bet vai tagad kara dēļ ilgtermiņā tas neveicinās vairāku ātrumu Eiropu, ko pirms laika neviens negribēja pieļaut? Šobrīd ir bezmaz lepnuma sajūta, ka smaguma centrs ies prom no Vācijas un Francijas, jo tie ir tie neizlēmīgie un tikai sarunājas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šobrīd mēs redzam virzību prom no Vācijas un Francijas motora virzītās Eiropas. To nosaka karš, ka ģeopolitiskais Eiropas centrs novirzās uz Austrumiem – uz Varšavu un pie mums. Tas ir labi. Galu galā Ukrainu būs jāatjauno, diktators Kremlī nebūs mūžīgs, jukas aiz robežas arī būs, – darbu būs daudz,” prognozē politologs.

Ar regulāru Eiropas valstu prezidentūras maiņu ES ir iemācījušās ierēdniecisko kultūru, pat Malta, Horvātija un Rumānija spēj to pārvaldīt visnotaļ labi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.