Foto: Fotolia

Kas jāzina vecākiem, ja bērns lido viens 0

“No cik gadu vecuma bērns var lidot viens, ja kāds no ģimenes locekļiem viņu pavada līdz lidostai un sagaida galapunktā? Kādi dokumenti bērnam nepieciešami?” ANITA Mazsalacas novadā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Kremlis skaidro, kāpēc Putins nevar iet bojā aviokatastrofā kā citi pasaules līderi 143
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Lasīt citas ziņas

VAS “Starptautiskā lidosta Rīga” Komunikācijas vienības vadītāja Laura Karnīte uzsver, ka uz šo jautājumu vienkārši atbildēt nav iespējams, nezinot konkrēto aviokompāniju, kas nodrošina lidojumu, kā arī valsti, no kuras un uz kuru plānots lidot.

Bērnam bez pavadības ceļošanas nosacījumus un prasības nosaka katra konkrētā aviokompānija. Tas nozīmē, ka pirms biļetes iegādes vecākiem ir jāiepazīstas ar aviokompānijas noteikumiem šajā jautājumā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Vairākas aviokompānijas pasaulē vispār nepieļauj nepilngadīgu personu ceļošanu bez pavadītāja.

Arī ceļošanai nepieciešamie dokumenti ir atkarīgi no ļoti daudziem faktoriem – uz kurieni plānots ceļot, kāda ir bērnu un vecāku pilsonība u.c. Latvijas valsts noteiktās prasības par bērnu ceļošanas dokumentiem atrodamas Valsts robežsardzes mājaslapā: http://www.rs.gov.lv/index.php?id=1010&top=0&doc=4656, taču pirms ceļojuma vajadzētu precizēt, vai tomēr nav kādas īpašas prasības bērnu ceļošanai un ceļošanas dokumentiem arī galamērķa valstī. Piemēram, Moldovā bērnam liegts ceļot ar pieaugušo, kas nav tās pašas valsts pilsonis, kādas ir bērns.

UZZIŅA

Bērnu tiesību aizsardzības likumā ir definēts, ka bērns mūsu valstī ir persona, kas nav sasniegusi 18 gadu vecumu, izņemot tās personas, kuras saskaņā ar likumu izsludinātas par pilngadīgām vai stājušās laulībā pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas.

JAUNUMS

Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” informē, ka turpmāk vecākiem vai pavadoņiem, kas pavada bērnus no piecu līdz 17 gadu vecumam, būs nepieciešams pavadīt viņus līdz iekāpšanas vārtiem, nevis gaidīt izlidošanu publiskajā zonā. Vecākam vai pavadonim līdzi ir jābūt pasei vai ID kartei. Pie reģistrēšanās galda kādam no vecākiem vai pavadonim tiks piešķirta vienreizēja caurlaide, lai nepilngadīgo pavadītu. Galamērķī vecākam vai pavadonim tāpat būs jāierodas savlaicīgi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.