Foto – AFP/LETA

Katalonija varētu atlikt referendumu 0

Pievieno LA.LV

Katalonijas vicepremjere Hoana Ortega atzinusi, ka 9. novembrī paredzētais neatkarības referendums varētu tikt atlikts, ja Spānijas valdība to aizliegs.

Šie ziedi atņem spēku un veselību: 5 augi, kurus labāk nestādīt mājas tuvumā
Kokteilis
TESTS. Zirgs, vilks vai taurenis? Dzīvnieks, kuru pamani pirmo, atklāj, kas vada tavu dzīvi
“Vakar darbā mums lika rakstīt atlūgumu.” Nav saprotams, kāpēc par to krievi Krimā brīnās 45
Lasīt citas ziņas

Ortega uzsvēra, ka referenduma procedūrai ir jābūt pilnībā likumīgai, atzīstot, ka tautas nobalsošanu varētu atlikt, ja Madrides valdība vērsīsies Konstitucionālajā tiesā.

Spānijas valdība kategoriski iebilst pret referenduma rīkošanu, norādot, ka tas ir antikonstitucionāls, jo Spānijas pamatlikums paredz referendumu rīkošanu šādos jautājumos tikai nacionālā, nevis reģionālā mērogā. Nesenā Katalonijas premjerministra Artūra Masa tikšanās ar Spānijas valdības vadītāju Marjano Rahoju beidzās bez panākumiem, nevienai no pusēm neizrādot gatavību piekāpties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Katalonija, kuras iekšzemes kopprodukts (IKP) aptuveni līdzinās Portugāles IKP un iedzīvotāju skaits – 7,5 miljoni – veido aptuveni 16% no Spānijas iedzīvotāju kopskaita, ilgi bijusi visas valsts tautsaimniecības dzinējspēks. Arvien lielāks skaits kataloņu, kas lepojas ar savu valodu un kultūru, uzskata, ka viņu nodokļi tiek pārdalīti netaisnīgi un viņu dzīve kļūs labāka, atdaloties no Spānijas. Referendumā vēlētājiem paredzēts uzdot divus jautājumus – vai jūs vēlaties, lai Katalonija kļūtu par valsti, un – vai jūs vēlaties, lai šī valsts būtu neatkarīga? Saskaņā ar pēdējo aptauju, kuru reģionālā valdība veica aprīlī, Katalonijas neatkarību atbalsta aptuveni 45% vēlētāju.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.