Ķelne reabilitē 38 viduslaiku raganas 0

Vācijas pilsētas Ķelnes pašvaldība ir reabilitējusi 38 sievietes, kas 17. gadsimtā šajā pilsētā tika sodītas ar nāvi kā raganas, paziņoja vietējās amatpersonas.

Reklāma
Reklāma
Lūdz palīdzību Jāņa meklēšanā: “Jāķemmē krasti līdz pat jūrai, jo HES bija palaidis turbīnas, straume nereāla – apgāza laivu…”
Bijušais CIP vadītājs: ASV apzināti deva Ukrainai ieročus, lai tā “asiņotu”, nevis uzvarētu 130
Spriedze pie robežas: Polija izsaka brīdinājumu Vācijai
Lasīt citas ziņas

Lēmums par raganu reabilitāciju tika pieņemts ceturtdien vienbalsīgi, ziņoja interneta laikraksts TheLocal.de. Šis lēmums nebija juridisks akts, jo Vācijas mūsdienu varas iestādēm nav varas atcelt viduslaiku tiesu spriedumus. Tas tika pieņemts ar mērķi atjaunot to sieviešu labo slavu, kuras tika apsūdzētas un sodītas ar nāvi kā raganas.

Ķelne ir 14. pilsēta Vācijā, kas šādi mēģinājusi distancēties no tur notikušajām raganu prāvām. Vēsturnieki uzskata, ka Vācijā savulaik piespriesti nāvessodi apmēram 25 tūkstošiem sieviešu un vīriešu, kas notiesāti par burvestībām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.