Kultūra
Literatūra

Ķīnā iznākusi Zanes Zustas grāmata “Ucipuci meklē mājas”0

Foto: Zanes Zustas facebook profils

Aprīlī Ķīnā izdota latviešu bērnu literatūras rakstnieces Zanes Zustas grāmata “Ucipuci meklē mājas”, bet 16. maijā autore dosies uz ES un Ķīnas Startptautisko Literāro festivālu Pekinā, ziņo portāls “Latviesi.com”.

Grāmata stāsta par rotaļu pūcīti Ucipuci, kura tiek aizmirsta Itālijas viesu namā un stāstā, piedzīvojot dažādus notikumus, cenšas atgriezties atpakaļ uz Latviju.

“Ucipuci meklē mājas” ir pirmā latviešu autora bērnu grāmata, kas izdota Ķīnā, tās tirāža apgādā “Everafter Books” ir 8000 eksemplāru.

Zane Zusta portālam “Latviesi.com” stāsta, ka izdevniecības “Everafter Books” pārstāves no Ķīnas grāmatu pirms trīs gadiem pamanījušas Frankfurtes grāmatu izstādē Latvijas stendā. Tas apliecina, cik svarīga ir dalība starptautiskās izstādēs.

Sestdien, 18. maijā, izdevniecība rīko grāmatas prezentācijas pasākumu, kurā autore piedalīsies, bet jau tagad “Ucipuci meklē mājas” novērtējuši mazie lasītāji Ķīnas bērnudārzos.

Zane Zusta (1982) ir žurnāliste un rakstniece. “Ucipuci meklē mājas” iznāca 2015. gadā, un nepilna mēneša laikā tika pārdota pirmā tirāža. Līdz šim grāmata Latvijā piedzīvojusi vēl divas atkārtotas tirāžas, tādējādi tā izdota bērnu literatūrai ievērojamā apjomā – 3000 tirāžā

2018. gada decembrī 3000 eksemplāru tirāžā grāmata izdevniecības “Debesu ganyklos” paspārnē izdota arī Lietuvā.

Grāmata tikusi nominēta skaistāko grāmatu konkursā “Zelta Ābele 2015”.

2017.gadā grāmatas sērijai pievienojās otrā grāmata – “Ucipuci domā ārpus kastes”, kas tika nominēta gan Latvijas literatūras gada balvai, gan prestižajai Jāņa Baltvilka balvai.

Abas grāmatas izdevējs ir “Ucipuci izdevniecība”, tās ilustrējusi māksliniece Evija Timma-Novika. Pērn novembrī izdevniecībā “Zvaigzne ABC” izdota Zanes Zustas un psihoterapeites Diānas Zandes grāmata “Tarakāni manā galvā”, kas arī īsā laikā kļuvusi par dižpārdokli.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.