Kultūra
Teātris un kino

“Kino Citadele” sastādījis visvairāk skatīto latviešu filmu TOP100

“Forum Cinemas” infografika.

Latviešu komēdija “Kriminālās ekselences fonds”, kas pēc šī brīža datiem ir 2018. gada “Kino Citadele” skatītākā filma, ieņem pirmo vietu arī visu kinoteātra pastāvēšanas laikā izrādīto latviešu filmu topā – to redzējuši 35 243 skatītāji, LA.lv uzzināja “Forum Cinemas”.

“Līdz ar Latvijas simtgadi “Kino Citadele” šoruden svin savu 15 gadu jubileju, tādēļ ar interesi atskatāmies uz šajos gados kinoteātrī demonstrēto latviešu filmu topu. Divas pirmās vietas tajā ieņem komēdijas – otrajā pozīcijā ar 29 754 skatītājiem ir “Svingeri”. Tas nozīmē, ka latvieši novērtē humoru un ir spējīgi veselīgi pasmieties par sevi. Nozīmīga vieta mūsu repertuārā ir arī patriotiskajām, vēsturiskajām filmām – te noteikti jāpiemin pirms nedēļas pirmizrādi piedzīvojusī biogrāfiskā drāma” Tēvs Nakts”, kuru pie mums noskatījušies jau 3640 skatītāji,” stāsta “Forum Cinemas” direktors Normunds Labrencis.

Kino Citadele visu laiku skatītāko latviešu filmu TOP 10

  1. “Kriminālās ekselences fonds” – 35 243 skatītāji
  2. “Svingeri” – 29 754
  3. “Nameja gredzens” – 25 494
  4. “Sapņu komanda” 1935 – 20 643
  5. “Bille” – 17 291
  6. “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” – 16 233
  7. “Izlaiduma gads” – 11 992
  8. “Mammu, es tevi mīlu” – 11 429
  9. “Paradīze 89” – 11 046
  10. “Melānijas hronika” – 10 862

Sociālais psihologs Ivars Austers uzsver, ka Latvijas kino mīļu gaume pasaules kontekstā nav unikāla. “Šis tops uzrāda universālus psiholoģiskus mehānismus, proti, līderos izvirzījušās komēdijas, kas rada iespēju skatītājiem atļautā veidā paironizēt par to, kas ir apkārt, un par sevi, atrisinot iekšējās pretrunas. Savukārt patriotiskās filmas ļauj gūt apstiprinājumu, ka tava sociāla grupa ir laba – ne tikai šodien, bet jau kopš seniem laikiem, tādēļ skatītāji šo kino mīl.”

Topa līderi – komēdiju “Kriminālās ekselences fonds” – Austers raksturo kā filmu “ārpus laika”: “Tajā ir gan 90. gadi, gan 70. gadu mūzika un apģērbs – amizants sajaukums, kas ļauj saskatīt sevi dažādos laikos. Domāju, ka cilvēkiem patīk arī rupjā valodā pasniegtie joki. Dzīvē tā parasti nerunājam, bet šeit pārspīlējums nostrādājis kā labs mākslinieciskais līdzeklis, kas atrisina skatītāju iekšējo spriedzi – daudziem līdzīgās situācijās gribas runāt tāpat, bet nav pieļaujami.”

Nacionālā kino centra vadītāja un kino teorētiķe Dita Rietuma: “Sveicot Kino Citadele 15 gadu jubilejā, jāuzsver šī kinoteātra ieguldījums Latvijas kino popularizēšanā, kas pēdējā laikā izpaužas arī kā aktīva līdzdalība vairāku komerciāli pievilcīgu projektu līdzfinansēšanā.

Par Latvijas kino komerciālajiem veiksmes stāstiem ir kļuvis gan stilīgais “Kriminālās ekselences fonds”, gan pikantie “Svingeri”.

Šie žanriski atšķirīgie projekti ienesuši jaunas vēsmas Latvijas kino piedāvājumā, atgādinot, ka krimināli dēku stāsti un pikantas pārpratumu komēdijas ir žanri, kurus skatītāji mīl. Tāpat kinoteātrī veiksmīgi izrādītas arī sarežģītas, Latvijas kultūras procesam nozīmīgas filmas.”

Uzņēmums “Forum Cinemas” līdzproducējis tādas Latvijas filmas kā “Bille”, “Kriminālās ekselences fonds”, “Svingeri”, “Blēži”, “Jaungada taksometrs”.

Kino Citadele jubilejas nedēļas noslēgumā, 2. novembrī, gaidāma kinoteātra dzimšanas dienas balle ar dāvanām skatītājiem. Biļetes cena uz kino seansiem sākot no 0.99 eiro (pirmajiem rīta seansiem no plkst. 10 un pēdējiem nakts seansiem pēc pusnakts līdz pat plkst. 3)!

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Tie, kas nemācās no vēstures, to atkārto. “Kvadrifrons” radījis tiešsaistes mācību materiālus vidusskolām
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Džordžs un Amala Klūniji ziedos miljonu no koronavīrusa cietušo atbalstam
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Pašu saglabātā vēsture: Kalupē jau ceturto reizi notiek seno apģērbu un aksesuāru izstāde
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā konstatēti 23 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Vāc parakstus par atalgojuma samazināšanu publiskajā sektorā strādājošajiem
53 minūtes
LE
LETA
Dabā
Lieldienās laikapstākļus noteiks ciklons. Zināms, kad atkal kļūs siltāks
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vienojas par 500 miljardu eiro plānu Covid-19 skartās ekonomikas stimulēšanai
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Lieldienās tirdzniecības centri būs slēgti
2 stundas