Kultūra
Teātris un kino

Kinoteātrī “Kino Bize” tiks atklāta Antuāna Duanela kino skola0

Publicitātes foto

Līdz ar jauno mācību gadu kinoteātrī “Kino Bize” tiks atklāta Antuāna Duanela kino skola. Pieteikšanās nodarbību kursam jauniešiem būs atvērta līdz pat 6. septembrim. Fransuā Trifo filmas brīžiem apjukušā, brīvību meklējoša un ļoti dzīvā varoņa vārdā iedvesmotā kino skola būs vieta, kur satiksies labas filmas, aizrautīgi lektori un cilvēki, kas tic, ka ekrāns var palīdzēt ieraudzīt jūru.

Kino ir kļuvis par populārāko un arī ietekmīgāko vizuālās mākslas formu. Nekritiski attiecoties pret skatīto, jaunieši var pat nenojaust, ka domā par dzīvi, attiecībām, vēsturi vai rīkojas “kā kino” – atkārto kādas filmās noskatītas darbības vai izteicienus. Šobrīd Latvijas pamatskolās un vidusskolās kino mākslas apguve nav iekļauta obligātajā mācību programmā un jaunam cilvēkam ir viegli kļūt par kino patērētāju, tāpēc mēs vēlamies izveidot platformu, kur domubiedriem satikties un apgūt iepriekš neapzināto. Antuāna Duanela kino skolas galvenā intonācija nebūs pedagoģiska, tā būs iespēja kopā ar aizrautīgiem lektoriem iepazīties ar labu kino, kļūt par uzmanīgiem skatītājiem ne tikai attiecībā pret to, kas notiek uz ekrāna, bet katra paša dzīvē. Skolas izveidē iedvesma ir smelta no franču esejista, kino pasniedzēja un izglītības darbinieka Alēna Bergalā, kurš savā grāmatā par kino izglītību raksta, cik svarīgi ar labu kino iepazīties jau skolas gados un to, ka par filmām jāmāca ar aizrautību un cieņu, neattiecoties pret to kā pret izklaidi, taču vienlaikus šim procesam jābūt brīvam un dzīvam.

Pirmais kino skolas nodarbību kurss sastāvēs no astoņām lekcijām, kuras vadīs Viktors Freibergs, Daniela Zacmane un Lāsma Bērtule. Tas norisināsies no septembra līdz decembrim katru otro nedēļu. Kurss paredzēts jauniešiem vecumā no 11 līdz 16 gadiem. Lekciju laikā varēs uzzināt gan kā radies kino, kā tehnikas attīstība ietekmējusi kino veidošanu, kādi ir filmu žanri, no kurienes nāk dažādi bieži lietoti citāti un redzēti tēli, gan uzlabot tādas prasmes kā spēju novērot, lasīt metaforas, domāt kritiski un izteikt viedokli.

Nodarbību grafiks:
12. septembris pl. 17:00 – Kas ir “kino valoda”? Viktors Freibergs
26. septembris pl. 17:00 – Kā “lasīt kino”? Viktors Freibergs
8. oktobris pl. 17:00 – Analogā/eksperimentālā kino noslēpumi. Lāsma Bērtule
22. oktobris pl. 17:00 – Kino žanri un to pazīmes. Daniela Zacmane
7. novembris pl. 17:00 – “Coming of age” jeb “pieaugšanas” filmas. Daniela Zacmane
21. novembris pl. 17:00 – Džeimsa Bonda kino misija. Daniela Zacmane
5. un 19. decembris pl. 17:00 – Divu pārējo lekciju laikā tiks apskatīti atsevišķi pasaules un Latvijas kino vēsturē nozīmīgi režisori un tēmas, kuru izvēli varēs ieteikt kursa dalībnieki.

Kino skolas lekciju ciklam iespējams pieteikties nopērkot biļeti bezrindas.lv. Nākot ar biļeti uz pirmo nodarbību, tā tiks apmainīta pret “Kino Bize” biedra karti, kas dos iespēju gan apmeklēt visas lekcijas, gan piedāvās citas priekšrocības visas kino sezonas laikā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Simtgades komēdijas “Homo novus” tērpus dāvinās Kino muzejam
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Latviešu klasisko mūziku ārzemēs visbiežāk lejuplādējuši 18-35 gadus veci klausītāji
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Elmāra Seņkova jaunās trupas pirmā izrāde pētīs vecumdienas
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Sports
Mediji: Helikoptera avārijā gājis bojā leģendārais basketbolists Kobe Braients
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
ENAP, iespējams, sācis kriminālprocesu par “Olainfarm” padomes veiktajām darbībām Rebenoka laikā
3 stundas
LE
LETA
Laukos
Raidījums: “Latvijas valsts meži” izveido amatu Gerharda uzticamības personai 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Nemiro apturējis dienesta pārbaudi par ministrijas valsts sekretāra vietnieka Valanta nepadarītajiem darbiem 1
3 stundas
IP
Ilze Pētersone
Kultūra
Vai mulda ir meita, kas melo? Izveidota Blaumaņa valodas vārdnīca
6 stundas