Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Ķīpsalā – lielākā grāmatu parāde Latvijā 0

No piektdienas, 1., līdz svētdienai, 3. martam, starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies gada nozīmīgākais notikums grāmatniecībā – Latvijas grāmatu izstāde, kurā daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvās Latvijas un ārvalstu izdevniecības.

Galkina koncertā Jūrmalā noticis kāds nepatīkams starpgadījums. Policija sākusi pārbaudi
Krievu jaunieši negrib mirt Ukrainā 2
Ukraiņiem šonakt izdevies iznīcināt vērā ņemamu daudzumu krievu militārās tehnikas un okupantu 2
Lasīt citas ziņas

Kā aizvien, vienu no interesantākajām programmām sagādājusi izdevniecība “Latvijas Mediji”. Sestdien, 2. martā, plkst. 14 uz Lielās skatuves pasākumā “Grēka un ienaida liesmās” vēsturnieks Uldis Neiburgs, režisors Normunds Pucis un publicists Otto Ozols meklēs atbildes uz jautājumu – kā runāt par vēsturi? Tiks arī prezentēta U. Neiburga jaunākā grāmata, kas veltīta pretrunīgiem stāstiem par Otro pasaules karu Latvijā.

Un tūlīt pēc tam, plkst. 15, varēs piedalīties sarunā “Būs tā, kā Liktenis lems? Lielais pelēkais mūsos un apkārt…”, kurā, svinot detektīvromāna “Lāsts” atvēršanas svētkus, piedalīsies rakstniece Dace Judina, literatūrzinātniece un izdevēja Evija Veide, klīniskā psiholoģe Ilze Veitnere un Rīgas kultūrvēstures entuziasts Valdis Gavars.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sestdien, 2. martā, plkst. 17 Rakstnieka viesistabā rakstniece, “Latvijas Literatūras gada balvas 2017” ieguvēja Jana Egle sarunāsies ar publicisti Ievu Drozdovu par dzīvi, rakstniecību – protams, arī par savu jaunāko grāmatu “Svešie jeb miļenkij ti moi”.

Savukārt svētdien, 3. martā, plkst. 14.15. Jautrajā lasītavā latviešu animācijas klasiķe Roze Stiebra stāstīs par multfilmas “Saule brauca debesīs” varoņiem. Bet pēc tam 15.15 turpat rakstniece Andra Manfelde izklaidēs mazos un lielos lasītājus ar bildēm un stāstiem no savas grāmatas “Vēja vīrs un mēs”, kas veltīta Ventspilij.

Pēdējos gados aizvien vairāk jūtami centieni izcelt izstādes starptautisko kontekstu – šoreiz tajā pirmo reizi būs pārstāvēta Ukrainas nacionālā ekspozīcija “Ukrainas grāmata”, kurā varēs uzzināt par aktuālāko Ukrainas grāmatniecībā, kā arī satikt šobrīd pasaulē populārāko ukraiņu rakstnieku, šīs valsts PEN kluba prezidentu Andreju Kurkovu.

1. martā plkst. 13 Rakstnieka viesistabā būs arī iespēja satikties ar Eiropas Savienības Literatūras balvas laureāti, bulgāru izcelsmes čehu rakstnieci Bianku Bellovu, kuras godalgoto romānu “Ezers” literatūrkritiķi salīdzinājuši ar Džordža Orvela “1984” (apgāds “Pētergailis”).

Tāpat nevar nepamanīt, ka par mūsu grāmatu tirgu īpaši neatlaidīgu interesi izrāda kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas grāmatnieki, un varam priecāties par atkal jauniem viņu literatūras tulkojumiem.

Izstādē viesosies provokatīvais igauņu rakstnieks Pāvo Matsins, kurš 2015. gadā saņēma ES Literatūras balvu par nu jau latviski lasāmo grāmatu “Gogoļa disko”, un sarunā piedalīsies arī izcilā viņa darba tulkotāja Maima Grīnberga (sestdien, 2. martā, plkst. 14 Rakstnieka viesistabā, Jāņa Rozes apgāds).

Arī – grāmatas “Stikla bērns” autore Mārja Kangro, igauņu rakstnieks, romāna “Pobeda 46” autors Ilmars Taska (sestdien, 2. martā, plkst. 16 Lielā skatuve, izdevniecība “Jumava”), lietuviešu rakstniece, ES Literatūras balvas laureāte lietuviešu rakstniece Undine Radzevičūte, kura kopā ar tulkotāju Daci Meieri stāstīs par savu jauno romānu “Asinis zilas, debesis pelēkas”, kas aizvedīs uz Livoniju bruņinieku laikos (svētdien, 3. martā, plkst. 11 Rakstnieka viesistabā, Jāņa Rozes apgāds).

“Latvijas Grāmatu izstādes 2019” izlase

Piektdien, 1. martā

· Plkst. 13 – No lepno kurzemnieku pūra. Folkloras krājuma “Rucavas garamantas I” (sastādījusi Māra Vīksna) atvēršana (apgāds “Zinātne” un LFMI Latviešu folkloras krātuve, Lielā skatuve (LS)).

· Plkst. 15 – Sibīrijas stāsti turpinās. Topošās grāmatas “Sibīrijas skola” prezentācija. Dzintras Gekas stāstījums par 1941.–1949. gadā izsūtīto bērnu atmiņām (fonds “Sibīrijas bērni”, LS).

· Plkst. 16 – Viesistabā – rakstniece. Saruna ar literāti Gunu Rozi par jauno prozas darbu “Sadursme” (“Dienas Grāmata”, Rakstnieka viesistabā (RV).

Sestdien, 2. martā

· Plkst. 12 – Viesistabā – literatūrzinātnieks. Saruna par grāmatu “Laiku nospiedumi: Ilgoņa Bērsona dzīve dienasgrāmatās, vēstulēs, atmiņās un attēlos (1947–1990)”. Piedalās Ilgonis Bērsons un grāmatas veidotāji (“Zinātne”, RV).

· Plkst. 13 – No Raiņa līdz Čakam. Valdis Rūmnieks turpina saistoši atspoguļot Latvijas literātu dzīvi un sadzīvi no 20. gs. 80. gadiem līdz mūsdienām (“Zvaigzne ABC”, LS).

· Plkst. 14.15 – Izdevniecības “Pētergailis” jaunumi bērniem. Ineses Paklones grāmata “Es picas brālēnu cepu”, Simona van der Hēhsta “Zirrenis”. Piedalās Inese Paklone, Juris Zvirgzdiņš, Inguna Ula Cepīte (“Pētergailis”, “Jautrā lasītava”).

Svētdien, 3. martā

· Plkst. 12 – Spilgtas personības no teātra pasaules. Tikšanās ar grāmatas “100 izcili Latvijas aktieri” sastādītāju – teātra kritiķi, LU

profesori Silviju Radzobi (“LU Akadēmiskais apgāds”, LS).

· Plkst. 13 – Nemeklē zemtekstu – labāk “konTEKSTU”! Tikšanās ar LRS laikraksta “konTEKSTS” veidotājiem un autoriem (“konTEKSTS”, RV).

· Plkst. 15 – Viesistabā – rakstniece. Tikšanās ar romāna “Adele” autori Sandru Vensko (“Dienas Grāmata”, RV).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Galkina koncertā Jūrmalā noticis kāds nepatīkams starpgadījums. Policija sākusi pārbaudi
Krievu jaunieši negrib mirt Ukrainā 2
Ukraiņiem šonakt izdevies iznīcināt vērā ņemamu daudzumu krievu militārās tehnikas un okupantu 2
Vai var atstumt savus mantiniekus? Skaidro zvērināta notāre
Streips: Te drīkstu un tāpēc arī paudīšu gandrīz simtprocentīgu pārliecību, ka nevienai no šīm trim partijām nespīd tikt pat tuvu piecu procentu barjerai
Lasīt citas ziņas
Pilnībā indeksējamās pensijas līdz 534 EUR pieaugs vidēji par 23%, kas varētu nosegt prognozējamo inflācijas pieaugumu
“Latvijas vēja parki” apņēmušies investēt līdz vienam miljardam eiro, uzstādot vēja enerģijas ģeneratorus mežu masīvos un nodrošinot līdz 30% elektroenerģijas patēriņa
A. Muižniece: “Neraugoties uz izstrādātajām platformām vai drukātām un elektroniskām mācību grāmatām, skolotājiem jāsaglabā izvēles brīvība” 5
P. Strautiņš: Politiķiem ir jāaptur inflācijas skaitītājs, iejaucoties regulatoru lēmumos!
TIEŠRAIDE. Aktuālākais par karu Ukrainā ar Jāni Slaidiņu
18:45
Iespējams, ka šodien tu nokļūsi situācijā, kad izejas no tās īsti nebūs… Horoskopi 9.augustam
18:43
Pilnībā indeksējamās pensijas līdz 534 EUR pieaugs vidēji par 23%, kas varētu nosegt prognozējamo inflācijas pieaugumu
18:10
FOTO. Izskanējis Cēsu mākslas festivāla brīvdabas notikums ar smalkiem apmeklētājiem un R. Paulu pie klavierēm 2
FOTO. Daugavpilieši saviļņo “Prāta Vētru”, lūdzot atkārtot dziesmu, kas veltīta Ukrainas karā cietušajiem
Vai otrdien laika apstākļi Latvijā būtiski mainīsies? 1
Galkina koncertā Jūrmalā noticis kāds nepatīkams starpgadījums. Policija sākusi pārbaudi
LG meitasuzņēmumu “Gaso” nodos jaundibināmai kompānijai 15
Gada inflācija jūlijā Latvijā sasniegusi 21,5% 40
Ar kruīza kuģi COSTA FASCINOSA Rīgas ostā ierodas 10 miljonā pasažiere – vāciete no Bavārijas
FOTO. Latvijā uzstādīts jauns Ginesa rekords
FOTO. Emocionālā koncertā “Zvaigznes ceļš” piemin dziedātāju ALEX
Krievu jaunieši negrib mirt Ukrainā 2
Nedēļas nogalē ievērojami audzis Covid-19 pacientu skaits slimnīcās 1
Iedzīvotājus brīdina, ka virs Rīgas notiks sabiedroto iznīcinātāju zemie mācību lidojumi
Stāda kokus, laista augus, veido vainagus ķiršiem. Kas darāms dārzā no 8. līdz 15.augustam?
Tallinā cilvēkus pārbiedē divus metrus gara žņaudzējčūska, kas pārvietojas pa ielu
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs