Praktiski
Svētki

Ķirbim svētki – padomi lielo ogu grebšanā0

Foto: SHUTTERSTOCK

Halovīns jeb Visu svēto dienas tradīcija radusies ASV, taču ar katru gadu kļūst populārāka arī Eiropā. Tumšo 31. oktobra vakaru ar svecītēm vai lukturīšiem izgaismoti izgrebti ķirbji padara jautrāku. Halovīna vakarā bērni pārģērbjas par dažādiem mītiskiem un populāriem tēliem un apstaigā mājas, prasot saldumus.

Taču ķirbi var grebt arī tad, ja nesvin Halovīnu. Zīmējumi un raksti var būt no vienkāršām ģeometriskām figūrām un ornamentiem līdz smaidīgām dzīvnieku sejām vai briesmīgiem viepļiem.

Lai izgrebtu ķirbi, jāņem apaļa, gluda un proporcionāli liela oga, ass un stingrs nazis, karote, īlens. Vispirms izgriež nelielu apli – ķirbja augšpusē vai apakšpusē – un pa šo caurumu ar karoti rūpīgi izgrebj ķirbja mīkstumu, veidojot pēc iespējas gludākas iekšējās sieniņas.

Kad ķirbis iztīrīts, ar flomāsteru (īlenu) var uzskicēt vēlamo zīmējumu. Ja tāds darbiņš tiek veikts pirmo reizi, drošāk izvēlēties vienkāršāku zīmējumu. Vieglāk ir izgrebt taisnas līnijas (trijstūrus, taisnstūrus, kvadrātus), nevis ovālus un apļus. Ar asu, smailu nazīti pa nelielam gabaliņam izgriež ornamentu vai acu un mutes vietu. Kad darbs pabeigts, ķirbī ievieto degošu tējassvecīti vai lukturīti.

No izgrebtā ķirbja mīkstuma pēc tam cep pankūkas vai uzvāra zupu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijai uzdāvinātā Abrene arī jāiekļauj Latvijai nodarīto zaudējumu aprēķinā. Ineta Ziemele par miera līgumu un nākamo paaudžu uzdevumu 3
Intervija 5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Maluzvejniecībā pieķer Valsts vides dienesta amatpersonu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
CSDD vairs pati nenodrošinās auto tehnisko apskati. Būs jauna apskates sistēma
4 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
“Būšu cinisks, bet labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav.” Jānis Jurkāns par situāciju Baltkrievijā 2
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Tukuma pusē traģiskā ugunsgrēkā dzīvību zaudējis varonīgs četru mazbērnu vectēvs
32 minūtes