Foto-Shutterstock

Ko darīt, ja mobilais tālrunis dabūjis dušu? 0

Tālrunis un slapjums nav savienojamas lietas. Protams, ja vien esat ūdensizturīga modeļa īpašnieks. Bet šoreiz padomi tiem, kuru tālruņi nav speciāli aizsargāti pret mitrumu.

Reklāma
Reklāma
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

Ko darīt
1. Pirmais, kas jādara, ja tālruni skārusi spēcīga lietus šalts, uz tā izlijis ūdens vai cits šķidrums, kā arī ja tas iekritis ūdenī vai sniegā, – izņemam bateriju. Turklāt nevajag mēģināt tālruni izslēgt vai gaidīt, līdz tas reaģē uz attiecīgās pogas nospiešanu vai komandu. Vienkārši pēc iespējas ātrāk atvienojam akumulatoru, jo mitruma piekļūšanas gadījumā var notikt īssavienojums, kas var sabojāt visu elektroniku. Izņemam arī atmiņas kartes.

2. Ja iespējams, tālruni nepieciešams izjaukt, lai maksimāli nosusinātu visas tālruņa sastāvdaļas. Izjaukšana atkarīga ne tikai no tālruņa modeļa (tie modeļi, kurus izjaukt nav iespējams, steidzami jānogādā tuvākajā servisa centrā), bet arī no prasmēm: viena lieta ir izjaukt, bet otra – salikt visu atpakaļ tā, lai tālrunis atkal darbotos. Noteikti jāņem vērā, ka tālrunis jātur vertikāli, to nedrīkst novietot ar stiklu uz leju, kā arī kratīt. Šādi rīkojoties, mitrums var piekļūt vissīkākajām detaļām, ko pēc tam vairs nebūs iespējams reanimēt.

CITI ŠOBRĪD LASA

3. Kad tālrunis izjaukts, visas detaļas kārtīgi nosusinām ar papīra dvieli, ievērojot jau minēto tālruņa turēšanas veidu. Dzirdēti padomi, ka tālruņa detaļas vajagot tīrīt ar spirtu (ne ar degvīnu vai odekolonu) – ja to apskādējis kāds salds vai sāļus saturošs šķidrums, un žāvēt ar fēnu. Speciālisti gan šādi rīkoties neiesaka. Labāk pēc tālruņa izžāvēšanas to tomēr aiznest pie meistara pamatīgākai iztīrīšanai. Jebkurā mobilo tālruņu servisa centrā ir pieejams šāds pakalpojums.

4. Lai no tālruņa uzsūktu visu iespējamo mitrumu, tālruni pēc nosusināšanas uz 1–2 diennaktīm ieteicams iegremdēt auzu pārslās, silikona graudiņos (tādus parasti ievieto somās, makos un ādas apavu iepakojumos) vai parastajos rīsos. Šim nolūkam izmantojam hermētisku trauku, kurā ieberam attiecīgo produktu, bet tālruni tajā iegremdējam pilnībā un trauku hermētiski noslēdzam. Pēc divām diennaktīm izņemam tālruni, pievienojam akumulatoru un mēģinām tālruni ieslēgt.

Ko nevajag darīt
* tālruni nevajag ieslēgt un izslēgt;
* tālruni nevajag kratīt un novietot ar stiklu uz leju;
* tālruni nevajag žāvēt ar fēnu, novietot uz apkures radiatoriem vai cita sildelementa tuvumā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.