Praktiski
Svētki

Ko nevajadzētu dāvināt, sagaidot Baltās Žurkas gadu0

Foto: The Dapper Rat

Jaunais gads ir vieni no nozīmīgākajiem svētkiem, un visi cenšas tos pavadīt pēc iespējas labāk, jautrāk un interesantāk. Īpašu vietu Jaungada sagaidīšanā aizņem dāvanas. Kā pārsteigt un iepriecināt radus un draugus? Kādas dāvanas vajadzētu pasniegt, lai neaizvainotu gada simbolu?

Žurka ir mazs dzīvnieks, kurš, neskatoties uz savu izmēru, var izdzīvot jebkuros apstākļos. Metāliskās Žurkas gads ir kā jauna dzīves cikla sākums – ķīniešu kalendāra ciklā ir 12 dzīvnieku simboli, no kuriem pirmais ir žurka. Visās dzīves jomās var uzsākt ko jaunu.

Žurka nav mantkārīgs dzīvnieks, tomēr tā ir racionāla un neatzīst izšķērdību, ir nepretencioza un pieticīga no dabas. Tāpēc apsveicamas ir dāvanas, kas palīdzēs sasniegt savus mērķus un attīstīties, turklāt pasniegtas ar mīlestību.

Ko nevajadzētu dāvināt:

1. Kaķa figūriņu, mīksto rotaļlietu vai jebkuru citu šī dzīvnieka atveidojumu. Plīša lapsa vai suns arī nav labākais dāvanas variants. Protams, nevar dāvināt dzīvu kaķēnu.

Visi zina, ka kaķi medī žurkas, un gada simbols nebūs priecīgs, ja mājā parādīsies kaķis, vai tas būtu īsts, vai rotaļlietu. Arī žurku dāvināt nevajadzētu – kā zināms, dzīvniekiem ģimenē jāienāk pēc kopīga lēmuma, nevis kā pēkšņam pārsteigumam.

2. Žurkai, tāpat kā citiem grauzējiem, nepatīk spēcīgas un asas smaržas, tāpēc nedāviniet smaržas un citus aromātiskus līdzekļus. Ja draudzene sapņo par dārgām smaržām, vari uzdāvināt dāvanu karti.

3. Dažādi nieciņi, kas nav īpaši noderīgi (piekariņi un dekoratīvi priekšmeti) un/vai sarūpēti steigā, neiepriecinās praktisko un saimniecisko nākamā gada simbolu. Izvēloties šādu dāvanu, riskē nākamo gadu pavadīt pastāvīgās sīkās rūpēs un nepatikšanās.

4. Baltā Metāliskā Žurka ir īsts darbarūķis, tai nepatīk neveselīgi ieradumi – it īpaši smēķēšana un alkohola lietošana. Alkoholiskos dzērienus (pat dārgus un izsmalcinātus) un tabakas izstrādājumus nevajadzētu pasniegt kā dāvanu 2020. gada sagaidīšanā.

5. Žurka nav ūdens procedūru fane, tāpēc nav jādāvina ziepes, šampūni u.tml.

6. Pieticīgajai Žurkai nepatiks greznas lietas (piemēram, dārgi kažokādu izstrādājumi un rotaslietas).

7. Nākamā gada simbols ir balts, tāpēc dāvināt lietas, kas varētu asociēties ar skumjām un drūmām domām, ir slikta izvēle.

8. Apģērbs, kas ierobežo kustības, neiepriecinās žurku – viņa ir ļoti veikls un kustīgs dzīvnieks.

9. Žurkai nepatīk saplēsti trauki. Tāpēc nevajadzētu dāvināt, piemēram, kādu antīku vāzi, kas laika gaitā ir cietusi. Gada simbols būs daudz priecīgāks par lētu šķīvi vai krūzi, kas noderēs ikdienas dzīvē.

10. Stikla priekšmeti nav pieņemami kā dāvana, jo žurkas bieži tiek atbaidītas ar saplēstu stiklu.

No vienas puses – dāvinot nevajadzētu aizvainot gada simbolu, no otras puses – jāņem vērā ģimenes un dažāda vecuma un dzimuma draugu intereses un vēlmes.

Bērniem nevajadzētu dāvināt:

1. Apģērbu vai apavus, izņemot to, ko bērns patiešām vēlas.

2. Kancelejas preces skolai.

3. Rotaļlietas, kas pēc vecuma nav piemērotas bērniem (ja bērns vēl nav izaudzis līdz šādai dāvanai, viņš to nevarēs pareizi lietot, un, ja pāraudzis, tās viņu neinteresēs).

4. Rotaļlietas un citus ar kaķiem saistītus priekšmetus.

5. Kaut arī žurka kā praktisks dzīvnieks novērtētu šādu dāvanu, maziem bērniem nevajadzētu dāvināt naudu, jo maz ticams, ka viņi spēs to pareizi izlietot.

Sievietei nav vēlams dāvināt:

1. Nekvalitatīvu un lētu kosmētiku (žurkai kā gada simbolam nav pieņemami, ka, pērkot dāvanu, grib ietaupīt naudu un neizrāda patiesas rūpes par otru cilvēku).

2. Virtuves priekšmetus un ierīces – lai arī gada simbols mīl mājsaimniecībā noderīgas lietas, sievieti šāda dāvana var aizskart kā mājiens par viņas pastāvīgajiem mājsaimniecības pienākumiem (izņemot sievietes, kuras ļoti mīl rosīties virtuvē un gatavot ēdienu).

3. Lietas, kas norāda uz sievietes vecumu un viņas trūkumiem: pretcelulīta krēms, pretgrumbu līdzekļi, svari (īpaši, ja sievietei ir problēmas ar lieko svaru).

Gados vecākiem cilvēkiem nav ieteicams dāvināt:

1. izsmalcinātas mūsdienu tehnoloģijas ierīces – lai arī žurka mīl noderīgas ierīces, ne katrs cilvēks gados spēj tās apgūt;

2. sveces (arī dekoratīvas un aromātiskas) – ir ticējums, ka sveces tuvina cilvēka bēres;

3. pulksteni – ir ticējums, ka tas sāks skaitīt laiku līdz vecāka gadagājuma radinieka nāvei.

Saistītie raksti

Tomēr jāpiebilst, ka viss iepriekš minētais neattiecas uz dāvanu saņēmējiem, kuri devuši mājienu, ka vēlētos saņemt tieši tādu dāvanu. Kas var būt jaukāks par tā cilvēka pārsteigumu un smaidu, kurš saņēmis dāvanā tieši to, ko vēlējies.

Ko vēl dāvināt? Žurkas gadā piemērotas dāvanas, kas saistītas ar komfortu un siltumu vai praktiskas lietas. Piemēram, kafijas automāts, pledi, krēsli – maisi, lampas u.tml.

 

Pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
No rītdienas vajadzēs “pārkārtot dzīvi”. Divās Latvijas pilsētās Covid-19 dēļ nosaka ierobežojumus. Kas mainīsies to iedzīvotājiem?
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Francijas prezidents Bastejkalnā patīkami pārsteidz ielu muzikantu 3
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Sīkraga iedzīvotāju šausmu vasara: rāmā ciema pie jūras mieru satricina cūcīgu tūristu bari 19
10 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Auto tikai turīgajiem? No nākamā gada auto īpašniekiem jārēķinās ar jaunu nodokli 24
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Un citiem latgaliešiem pasaki, ka vajag viņu gāzt na**j!” Ubanovičs Saeimā aizmirst izslēgt mikrofonu 12
14 stundas