Foto: SHUTTERSTOCK

Spīgana. Ko šis laiks mums māca no astroloģijas, Taro kāršu un Maiju kalendāra puses? 4

“Spīgana”, AS “Latvijas Mediji”

No vēdiskās astroloģijas viedokļa

ANDRIS KRAŅEVSKIS, vēdiskais astrologs, [email protected]

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Līdz 12.XII ir iekšējās transformācijas periods. Sākot ar 13.I, var veikt aktīvas darbības un droši doties uz priekšu. Var nodarboties ar finanšu investīcijām un juridisko jautājumu risināšanu (bet pievērs uzmanību retrogrāda Merkura periodam). Lai pieaicinātu Jupitera labvēlību, vēlams pievērsties garīgām zināšanām, palīdzēt bērniem. Jebkāda beznosacījumu pakalpošana citiem arī ir būtiska garīgās prakses forma. Ziedo tiem, kam nepieciešama palīdzība, Jupiters to novērtēs. Svarīgi komunicēt ar cieņu.

Nevajag gaidīt ātrus un vieglus darba rezultātus. Būtiski ir rīkoties plānveidīgi, metodiski un neatlaidīgi. Šādi darbojoties, rezultāts būs. Kopumā cilvēkiem ir labas koncentrēšanās spējas. Lai gūtu Saturna labvēlību, būtiski parūpēties par vecākiem cilvēkiem vai trūcīgajiem. Laiks piemērots plašāku pasākumu organizēšanai. Pēc 18.I vairojas draudzīgums, filozofisks skats uz lietām, uzlabojas peļņas iespējas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunā gada sagaidīšanas brīdī (29.XII–17.I) Merkurs ir retrogrāds. Īstais laiks izanalizēt aizejošo gadu un sastādīt plānu jaunajam. Nav vēlams šajā periodā sākt spontānas darbības, projekti ir vairākkārt jāpārdomā un jāpārbauda. Paaugstināts risks, ka dokumentos var ieviesties kļūdas. Jaunas tehnikas iegādi labāk atlikt, nav īstais brīdis nopietnām pārrunām un attiecību skaidrošanai. Toties laiks ir piemērots iesākto lietu pabeigšanai, kārtības ieviešanai dokumentos, dzīves un darba vietās, informācijas apkopošanai un plānošanai, paveiktā analīzei. Vēlams satikties ar kādu cilvēku, kuru sen neesi redzējusi, sakārtot zaudētus kontaktus ar paziņām, radiem, draugiem. Šis laiks pats par sevi nav ne labs, ne slikts: viss atkarīgs no tā, vai mēs izvēlamies veikt darbības, kuras atbilst Visuma enerģētikai vai nē.

* Vēdiskā astroloģija izmanto sidērisko zodiaku un runā par planētu (grahu) atrašanos zvaigznājos. Rietumu astroloģija lieto tropisko zodiaku un runā par planētu atrašanos zīmēs. Nobīde starp zodiakiem ir aptuveni 24°.

Ko sola Taro kārtis?

HILARIONA, taroloģe, [email protected]

Perioda noskaņa: var uznākt apcerīgums un skumjas par garām palaistām iespējām. Varbūt tomēr vajadzēja rīkoties/ riskēt…? Šādas pārdomas tumšiem vakariem mazliet piestāv, ja vien neaizraujamies grimt tajās par daudz. Lai apceres nestu kādu labumu, paturam tās prātā kā mērauklu. Nākamreiz, mokoties saņemt drosmi kādam gājienam, pajautāsi sev – vai grūtāk ir saņemties darbībai vai arī izturēt nožēlu par neizdarīto.

Perioda spēks: iecerēm un risinājumiem būs atvērti dažādi ceļi. Ja nevari ienākt pa durvīm, nāc caur skursteni. Patiešām šoreiz ikviens nestandarta gājiens var būt īstais! Labs laiks arī projektu partnerībai un sadarbībām – ja pa vienam iet mēreni vai vidēji labi, tad, kopā ejot, var sasniegt augstākas virsotnes.

Perioda grūtums: finansiāls sastingums. Runa ir nevis par naudas neesamību, bet par bailēm naudu kustināt – tērēt, ieguldīt, atļauties sev ko nopirkt. Mūsos valdīs izteikts saspringums uz taupīšanu. Krājkontiem un krājzeķēm ir liela vērtība, tikai – atceramies: dzīve ir tagad un naudai patīk kustība. Daudz produktīvāk ir piestrādāt pie krāšanas un tērēšanas līdzsvara punkta atrašanas, nevis likt fokusu tikai uz vienu no šiem procesiem.

Reklāma
Reklāma

Padoms veiksmīgam periodam: vērojot, kā citiem veicas, vērts atcerēties, ka mēs ieraugām viņu ārējos rezultātus un neko vairāk. Ja vēlamies spožas izrādes uz skatuves, ir jābūt gataviem arī aizskatuves darbam un daudziem treniņiem!

Maiju kalendāra ritmos

JANA REĶE, astropsiholoģe, [email protected]

6.–18.XII – Izdari izvēli!

Viss labais un sliktais, kas ir mūsos, būs gatavs pastiprināties ar milzu ātrumu. Nebūs ļauts palikt remdenam, iestrēgušam starp divām pasaulēm, divām izvēlēm. Tavs variants kļūs acīmredzams.

19.–31.XII – Sirds valoda!

Kam tu jūties piederīga? Kas ir tava patiesā ģimene? Kam esi uzticīga – cilvēkam, idejai, materiālajiem ieguvumiem, mīlestībai? Nodosimies tam, kur patiesībā tiecas sirds – mūsu patiesajām vērtībām un ideāliem.

1.–13.I – Patiesie dārgumi!

Būs iespēja atklāt savus patiesos dārgumus – caur sevis zināšanu un organizētību: sāc ar rūpēm par sevi, ķermeni, tad parūpējies par pienākumiem pret citiem, un tikai tad pievērsies saviem jaunā gada mērķiem.

14.–26.I – Nebaidies no gaismas!

Šīs nedēļas sola iespēju pārkausēt sevi jaunā kvalitātē, iekšējās tīrībā un mirdzumā. Lai vai cik nepilnīgi mēs sev liktos, Saule visiem spīd vienādi!

27.I–8.II – Zināšanas atvērs jaunas durvis!

Zināšanas spēs atrast tev īsāko ceļu uz nākamo dzīves pakāpienu. Tu atradīsi pareizos ceļabiedrus un noderīgākos kanālus, kā virzīt sev būtiskās idejas. Dari visu ar vērienu, bet neaizmirsti par smalko druku!

Sajūta, ka esam piemānīti

AIGARS VĪTOLS, numerologs, [email protected]

Lai arī tumšākais mēnesis šķietami nesīs sevī vilšanos par aizvadīto gadu un iezīmēs sarežģītas nākotnes perspektīvas, tomēr decembris ļaus uzturēt gana možu garu mūsu sabiedrībā. Daudzi notikumi kļūs redzami to patiesajā gaismā, mums atvērsies acis uz apkārt notiekošo, taču tas nemazinās vēlmi dzīvot ar pilnu krūti. Decembra svētki dos pacēlumu un cerības uz drīzu dzīves uzlabošanos, kā arī labi padarīta darba sajūtu. Kļūs redzamas perspektīvas un cerības uz augošām un attīstošām pārmaiņām. Dominēs ambīcijas, mērķtiecība, spilgtums, spožums un radošums, kas ļaus pabeigt iesākto un būvēt plānus nākotnei, lai gan emocionālā ziņā izteikti nepametīs sajūta, ka esam piemānīti un ka mūs turpina mānīt. Plānu realizācijai pietrūks vieduma un pārliecības par sevi, taču virzībai nepieciešams pielikt spēku, intuīciju un cilvēku savstarpējo sadarbību.

Vecgada vakaru nosvinot, nāks jauni izaicinājumi un kārdinājumi. Janvāra sākums dos ārkārtīgi lielu notikumu dinamiku un vidi manipulācijām ar sabiedrību, cenšoties ierobežot un noniecināt cilvēciskās vērtības un tieksmi augt, pilnveidoties. Šķitīs, ka viss jūk un brūk, nekas nesokas un neizdodas. Gada iesākuma virpulis janvāra beigās novedīs pie sarežģītas un grūtas situācijas sabiedrībā, kas mīsies ar bezcerību, bezspēcību un strupceļu. Daudziem atliks vien divas iespējamās paļaušanās – valsts, tai skaitā spēka struktūras, un ģimene. Lai mums droša un stingra stāja, iesoļojot jaunajā kalendārajā gadā!

Brien ārā no vecās upes gultnes, meklē jaunu!

LĪGA POMMERE, Austrumu astroloģe, [email protected]

Decembris – Jan Ūdens Žurka (Ūdens), janvāris – Iņ Ūdens Vērsis (Zeme, Ūdens, Metāls). Abos valda Metāls un Ūdens jeb rudens un ziema. Lielāko daļu šajā periodā valda Ūdens (Nakts, Ziema) elements, Zeme – auksta un ledaina. Vai tas ir slikti? Nē, neviens elements nav slikts kā tāds, slikti ir tikai tad, ja kāda ir ļoti par daudz. Un te nu ir par daudz, jo arī gads ir Ūdens vai, teiksim, ziemas Tīģera gads. Bet vieni beidzot ir sagaidījuši ilgoto, jo šiem vieniem Ūdens ir sava viedokļa izteikšana, kad intuitīvi rodas viedas domas. Citam, kam šis nav labvēlīgais elements, tas parādās kā sava viedokļa agresīva uzspiešana. Vieniem Ūdens ir pagājušais, citi tajā jau jauš jaunā iedīgļus. Ļoti emocionāls mēnesis!

Janvārī Vērsis iedarbina loģiku un praktisku rīcību. Vieniem Metāls ir loģiska rīcība, liela mērķtiecība un mērķa sasniegšana, otriem – nerēķināšanās ar visu dzīvo, agresija pret jebko jaunu un progresīvu un tā izciršana, izzāģēšana, iznīcināšana, dzelžaina turēšanās pie veciem uzskatiem. Šajā laikā vieni centīsies zobiem, nagiem turēties pie vecās kārtības, apokaliptiski biedējot (baidies, baidies, lielais baiļu okeāns!), otri intuitīvi jautīs, ka jādara pa jaunam, ka jādzimst kam jaunam. Var jau šai laikā pārvilkt segu pār galvu, klabināt zobus un baidīties. Taču var arī meklēt jaunus risinājumus. Ne velti saka – kāp ārā no komforta zonas. Nekas šai pasaulē nav stabils, arī tā! Turi acis un sirdi vaļā!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.