Latvijā
Politika

Egils Līcītis: Ko tu raudi, ģenerālprokuror?8


Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tieslietu ministra paziņojuma, izvērtēt viņa atbilstību ģenerālprokurora amatam.
Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tieslietu ministra paziņojuma, izvērtēt viņa atbilstību ģenerālprokurora amatam.
FOTO: Īriss Sviklis/LETA

Beidzamajā laikā naktī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers slikti guļot un jau uz rīta pusi vairs nenāk miegs. Gan tāpēc, ka prokurora suns (slavenais akita-inu šķirnes skaistulis Ringo, pēc kura uzvedības bij. izmeklētājs Kalnmeiers izsecināja, ka viņa īpašumā paciemojušies nelūgti viesi un izkrāmējuši dzīvesvietu) līdz pat gaismas svīdumam kauc un gaudo, kā juzdams saimnieka aiziešanu, gan tāpēc, ka pašam pa galvu laužas nelabas domas un sliktas priekšnojautas.

Brīvdienās negribas un nav vairs kaifa braukt medībās, jo, āre, pats ģenerālais nokļuvis licencēto medījamo plēsēju sarakstā un paņemts uz grauda. Kā zināms, pēc 39 parlamentāriešu iesnieguma notiek pārbaude, vai Kalnmeiers atbilst ieņemtajam amatam.

Kāpēc augstā tiesnese Marika Senkāne palūgusi termiņa pagarinājumu ģenerālprokurora darbības izvērtēšanai, jo viņas godībai vajagot vēl divi nedēļas, lai noslīpētu, piegludinātu un ieliktu rāmjos topošo rakstu darbu? Prokurors guļ un prāto čābiskā dūšā gan šā, gan tā – šitā tiesnese pazīstama kā knīpstanga un ērce.

Apēdīs noziegušos amatpersonu bez sinepēm! Cits nebūs, kā krampīgā mamzele uzrakusi par mani – un te Ērikam aizrāvās elpa, – vai tiešām pat to, ka esmu sitis kanti Ingrīd… – nē, tas nevar būt!

Uz intelektuāli informatīvu sarunu pie kapijas ar tiesnesi Kalnmeiers nav uzaicināts, Marika iztikšot ar piegādāto materiālu un ar to, kas nācis viņai ausīs. Kālab vēl divas nedēļas kā ar metramēru soli pa solim jāpēta, kur prokurors gājis, ko darījis? Ja ģenerālais būtu tīrs, balts un pūkains, tiesnese ātri vien aizcirstu ciet aktu vākus un noslēgtu izpētāmā objekta lietu ar atzinumu – nav vainīgs.

Tagad skaidrs, ka balti zibeņi šķīdīs, pērkoni grandīs, un zibeņmetei Senkānei vajag vēl laiku, lai pielādētu pavairāk munīcijas! Darbības recenzente neizplūdīs sajūsmībā par Ģenerālprokuratūrā paveikto.

Tiesneses istabās top nevis attaisnojoša zīme, bet apsūdzības raksts! Muļķim skaidrs, ka adatainā soģe skatīsies caur ļoti melnām brillēm, līdz ar to ģenerālprokuroram draud naudas sods, stāvēšana pie kauna staba, kas zin, varbūt pat būs jākāpj uz ešafota!

Citunakt ģenerālprokuroram pussnaudā liekas, ka kāds viņu sauc: – Ērikonkul, mosties, mosties! – Kad Ēriks atsaucas – kas ir? – balss saka: – sūdīgs ģenerālprokurors tu esi, vajadzēja dūšīgāk cīnīties pret tumsas spēkiem!

Ak, vai manu vai! – prokurors ievaidējās. Vai tiešām es to vien esmu darījis, kā vasarā sitis mušas, bet ziemā, silti sasegts un satuntuļots, kabinetā šņākuļojis kā āpšu kalniņā!

Dažreiz miegā prokurors jūt baltas, žņaudzošas Jutas rokas ap kaklu un čukstus – tu nespēji nodrošināt efektīvu prokuratūras darbu! Akla vista prasmīgāk veiktu uzraudzību nekā tavā vadībā apakšnieki! – un ģenerālais trūkstas gultā augšā pussēdus, nošķiebušos naktsmici galvā.

Un vēl ir reizes, kad Ēriks, tumsiņā dusēdams, piepeši dzird durvis nočīkstam un kā sapnī redz guļamtelpā ienākam niknāko ienaidnieku, tieslietu ministru no Balviem – to, kas viss baltā, ar augstiem principiem un ideāliem.

Un ienācējs bargi runā uz gulētāju: jūs, mīļais draugs, nepavisam neatbilstat amatam izvirzītajai nevainojamas reputācijas prasībai! Vai jums, dārgais, kājiņa nebij iecirtusies politmafijas slazdā, bet tagad esat pazaudējis politisko aizsegu?

Balti ģērbtā parādība izgaist, bet tas ir šausmīgi, un grūti sarast ar nedrošības sajūtu, kad liekas – visa dzīve sastāv no melnajām piektdienām un 13. datumiem. Kalnmeiers kļūst cemmīgs – varbūt tiešām man aktīvāk vajadzēja vilkt pie tiesas pērkamās personas valsts pārvaldē un nevajadzēja tik bezkaunīgi izbeigt oligarhu lietu?

Varbūt vajadzēja vairāk apmācīt un sagatavot padotos prokurorus, lai tiem termins “kartelis” nebūtu neatpazīstams zīmols?

Saistītie raksti

Vai nevajadzēja ielasīties Eiropas un Amerikas, OECD, “Fincen” un “Moneyval” izdotajos slēdzienos – lūdzu, cītīgāk izmeklējiet un rosiniet kriminālprocesus pret netīras naudas atmazgātājiem, kukuļdevējiem, novediet likumpārkāpējus līdz tiesai, neaprobežojieties vien ar pārkāpumu reģistrēšanu un iegrāmatošanu.

Rūgtas asaras vagoja ģenerālprokurora Kalnmeiera vaigu. Ko man, apkaunotam, no darba atlaistam, darīt? Jāiet pieteikties zaldātos!

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Trīs dienas darbā, trīs augstskolas solā – sekojot pasaules piemēram?
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
1 diena
SK
Skaties.lv
Latvijā
Zīdaiņa glābšanas operācija Mežaparkā: automašīna ar bērnu salonā aizslēdzas, vecākiem paliekot ārā 4
1 diena

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Dabā
Kurp indiāņus vedīs virsaiši? Saruna ar “dabas advokātu” Uģi Rotbergu 1
Intervija 2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sociālajos tīklos pārsteidz video, kā vējš daudzdzīvokļu namu pagalmā ar neticamu spēku nogāž milzīgu koku 1
5 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Ģenētiski mūsu visu saknes ir zemē, nevis bruģī 1
2 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
“Zinu, kā jūtas rokzvaigznes uz skatuves, jo ceļmalās stāv cilvēki un aplaudē!” Pa Eiropu ar fortūnas džentlmeņiem 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pāvilostas mērs iepirkumos izkrāpj 236 159 eiro, bet KNAB samaksā smieklīgu sodu 1
6 stundas