Kocēnu “Rubenes” florbolisti (gaišajos kreklos).

Par 2021. gada Latvijas čempioniem florbolā kļuvuši Kocēnu “Rubenes” spēlētāji 1

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Par 2021. gada Latvijas čempioniem florbolā kļuvuši Kocēnu “Rubenes” spēlētāji, pie zelta medaļām tiekot trešo reizi kluba vēsturē.

Pamatturnīrā “Rubene” finišēja sestajā vietā, tāpēc viņu triumfs ir negaidīts, taču pelnīts. Ceturtdaļfināla sērijā principiālā duelī ar 2:1 tika uzveikta “Valmiera”, pusfinālā papildlaikā ar 3:2 pārspēta “Lielvārde/FatPipe”, bet finālā ar tādu pašu 3:2 uzvarēta cita pārsteiguma autore “Talsu NSS/Krauzers”.

Zelta vārtus minūti un 53 sekundes pirms pamatlaika beigām skaitliskajā vairākumā iemeta kocēniešu kapteinis Ingars Matisons, kurš tika atzīts par finālcīņas vērtīgāko spēlētāju.

“Rubene” par valsts čempioni kļuvusi trešo reizi un pirmo kopš 2005. gada. Tikmēr talsenieki pārsteidza pusfinālā, parādot cīnītāju raksturu un ar 5:4 pārspējot regulārās sezonas labāko vienību “Lekrings”.

Pēc diviem periodiem cēsnieki bija vadībā ar 4:1, taču spēles pēdējā nogrieznī dominēja Talsu vīri, An­drim Blumbaham uzvaras vārtus iemetot pamatlaika pēdējā minūtē.

“Lekringam” nācās samierināties ar bronzas medaļām, mazajā finālā ar 8:4 uzvarot Lielvārdes komandu. Četru komandu finālturnīrs bez skatītāju klātbūtnes norisinājās Valmieras Olimpiskajā sporta centrā.

Kocēnos šovasar florbolisti var staigāt ar augstu paceltu galvu, jo vēl jūnija pirmajā pusē savu 13. valsts čempionu titulu izcīnīja arī “Rubenes” dāmu komanda, finālsērijā pieveicot “Ķekavas Bulldogs/NSS”, bet bronzas medaļas izcīnīja “Rubene-1”.