fivb.org

Koha atzīstami debitē, Karalis lauva ierūcas Kopakabanā – Latvija var! 0

Olimpisko spēļu pirmā nedēļas nogale Latvijas sportistiem pagāja mainīgām sekmēm – visvairāk iepriecināja svarcēlāja Rebeka Koha, izcīnot ceturto vietu. Palikšana turpat aiz goda pjedestāla sportā ir visnepatīkamākā. Īpaši, ja ir sajūta, ka varēja būt arī medaļa – līdz bronzai pietrūka divu kilogramu. Ja nebūtu iznācis misēklis ar pirmo piegājienu raušanā, ļoti iespējams, ka tā arī būtu. Taču to vairs nekad neuzzināsim. Lai nu kā, Rebekai viss vēl ir priekšā – 18 gadus vecā sportiste bija sacensību jaunākā dalībniece, turklāt pārliecinoši. Medaļniecēm 25, 25 un 30 gadi. Svarcelšanā ik pa brīdim gadās kāds jaunais zieds, taču kopumā tas tomēr ir nobriedušu sieviešu sporta veids. Pati Rebeka jau uzreiz pēc starta atzina, ka jāstrādā vairāk un labāk, lai pēc četriem gadiem Tokijā kļūdas neatkārtotos. To arī novēlam!

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Dārzs
FOTO. Cik šogad maksā stādi, un kas ir piedāvājumā? Reportāža no Siguldas Stādu parādes

Tenisiste Aļona Ostapenko olimpiādē debitēja ar zaudējumu pieredzējušajai austrālietei Samantai Stosurai. Pirmais sets (6:1) vedināja domāt, ka Aļona ir gatava, kā pirms starta izteicās, uzvarēt pati sevi. Tomēr turpinājumā pretiniece saņēmās un neatstāja Ostapenko cerības. Viss atbilstoši spēku samēriem – Aļona, ja neskaita pagājušās nedēļas turnīru Florjanopolisā, kur pārvarēja divas kārtas, pēdējā laikā nekādi nespēj uzvarēt. Pēc astoņu gadu pārtraukuma Latvijas teniss atkal bija pārstāvēts olimpiskajās spēlēs (2008. gadā Pekinā startēja Ernests Gulbis), tomēr pirmo uzvaru neizdevās sagaidīt.

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš pirmajā spēlē pludmales volejbola turnīrā izcīnīja dramatisku uzvaru pret neērto pāri no Kanādas Benu Sekstonu un Čeimu Šalku. Ja trešajā setā no 11:13 izdodas finišēt ar 15:13 – tas ir kaut kas! Saša – Karalis lauva – visas spēles garumā bija lielisks uzbrukumā, izšķirošajā brīdī nostrādāja aizsardzība un pretiniekiem notrīcēja roka. Šī uzvara ļoti svarīga, jo vēl grupā Kubas duets negaidīti uzvarēja mājiniekus brazīliešus, līdz ar to zaudējums mūsu pāra dzīvi ļoti sarežģītu, lai gan, protams, nekas nebūtu zaudēts. Arī tagad vēl pāragri priecāties – otrdien 18.30 pēc Latvijas laika Samoilovam un Šmēdiņam otrā spēle pret brazīliešiem Evandru un Pedru.

Pirmajā olimpiādes dienā Toms Skujiņš un Aleksejs Saramotins šosejas riteņbraukšanā bija tālu no cīņas par desmitnieku, tomēr arī tikšana līdz finišam ārkārtīgi grūtajā trasē ir atzīstams rezultāts.