Kultūra
Mūzika un deja

Koris no Maltas sadziedāsies ar kori “Blagovest”0

Publicitātes foto

Augusta beigās Latvijā ar vairākiem koncertiem viesosies koris “Gaulitanus” un diriģents Kolins Atārs no Maltas, informē “Sing Latvia” pārstāvis Guntis Cimiņš.

Koncerti norisināsies 25. augustā plkst. 16 Salaspilī, Nacionālā Botāniskā dārza Oranžērijā, 27. augustā plkst. 18 Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā un 28. augustā plkst. 18.30 Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Koris “Gaulitanus” (The Gaulitanus Choir) dibināts 1990. gadā Gozo salā, tā repertuāra pamatā ir maltiešu garīgā un laicīgā mūzika.

Koris piedalījies Džakomo Pučīnī “Manona Lesko”, Vinčenco Belīnī “Norma” un citos operu iestudējumos, ka arī sniedzis koncertus Anglijā, Francijā un Itālijā. Koris “Gaulitanus” izdevis arī trīs ierakstu albumus.

Kora dibinātājs un diriģents Kolins Atārs (Colin Attard) ir nozīmīga personība Gozo salas mūzikas dzīvē. Diriģējis Maltas Filharmonijas orķestri, kā arī orķestrus Itālijā, Korsikā, Rumānijā un Meksikā, dažādos mūzikas projektos sadarbojies ar daudziem pasaulē pazīstamiem mūziķiem. Kopš 2007. gada Kolins Attārs ir Gozo salas klasiskās mūzikas festivāla “Gaulitana” mākslinieciskais vadītājs.

Kora “Gaulitanus” koncertu repertuāru veidos maltiešu mūzika, daudzveidīga skaņdarbu izlase no laicīgām tautas mūzikas apdarēm, pazīstamiem Maltas komponistu skaņdarbiem un garīgās mūzikas dziedājumiem.

Lai apmeklētu kora “Gaulitanus” koncertu Salaspilī, jāiegādājas Nacionālā Botāniskā dārza ieejas biļete, koncertos Kuldīgā un Rīgā ieeja būs bez maksas.

Rīgas koncertā Maltas korim pievienosies Rīgas pareizticīgo kamerkoris “Blagovest”, un abi kori kopīgi izpildīs vairākus koncerta noslēguma skaņdarbus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.