Foto – Valdis Semjonovs

Kostīmiņš mazulim pašu rokām. Adīšanas darba gaita soli pa solim 0

“Mājās ir iekrājusies dzija. Lūdzu, pastāstiet, kā uzadīt kostīmiņu (biksītes, jaciņu) divgadīgam bērnam!” IEVA Bauskas novadā

VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
Lasīt citas ziņas

Kostīmu adīja un darba gaitu aprakstīja Sarmīte Elsta.

Materiāli

CITI ŠOBRĪD LASA

300 g vidēji smalkas dzijas, 2,0 numura adāmadatas, 2,0 numura zeķu adāmadatas, 3,0 numura tamboradata.

Darba gaita

Jakas muguras daļa. Uzmet 70 valdziņus. Noada 3 cm garu valnīti (2 valdziņi labiski, 2 valdziņi kreiliski). Pēc tam ada labiskajā rakstā apmēram 15 – 20 cm (katram bērnam tas var būt individuāli). Veido rokriņķi – 1. rindā adatas sākumā norauc 4 valdziņus, 3. rindā adatas sākumā norauc 2 valdziņus. Turpina adīt labiskajā rakstā apmēram 8 – 10 cm. Pēc tam sāk veidot kakla izgriezumu – izada 25 valdziņus, norauc 20 valdziņus un izada atlikušos 25 valdziņus, adījumu apgriež otrādi un izada pēc raksta (kreiliskajā adījumā). Tad adatas sākumā norauc 5 valdziņus, pārējos izada, atkal atpakaļejošās kārtas izada kreiliski, apgriež adījumu un adatas sākumā norauc 3 valdziņus (ja šķiet, ka kakla daļa ir pašaura, norauc vēl pāris valdziņus turpejošās kārtas adatas sākumā), pēc tam izada vēl pāris kārtas un norauc atlikušos 17 valdziņus – pleca daļu.

Jakas priekšpuse. Uzmet 30 valdziņus. Noada 3 cm garu valnīti un turpina adīt tikpat kārtas kā mugurai. Pēc tam veido rokriņķi – 1. rindā adatas sākumā norauc 4 valdziņus, 3. rindā adatas sākumā norauc 2 valdziņus. Turpina adīt labiskajā rakstā apmēram 8 – 10 cm. Pēc tam sāk veidot kakla izgriezumu – adatas sākumā norauc 5 valdziņus, izada kārtu līdz galam, atpakaļejošo kārtu noada kreiliski, apgriež adījumu un atkal adatas sākumā norauc 3 valdziņus, nākamajā turpejošajā kārtā norauc 2 valdziņus, noraukšanu turpina pa 1 vai 2 valdziņiem, līdz iegūts tāds pats atlikušo valdziņu skaits kā mugurpuses pleca daļai. Pēc noraukšanas izada vairākas kārtas, lai muguras un priekšpuses daļas būtu vienādā garumā. Pēc tam sašuj sānu vīles un plecu daļas kopā.

Piedurknes. Uz zeķu adāmajām adatām uzlasa rokriņķa ārējās malas valdziņus un ada pirmo kārtu kā sākumu rindai, atzīmējot vietu tieši zem paduses (tur, kur ir šuvuma vīle), ik pa 3 valdziņiem izadot vienu papildu valdziņu no uzlasīto valdziņu iekšmalas, lai piedurkne veidotos proporcionāla. 2. kārtas sākumā saada 2 valdziņus, lai sāktu veidot piedurknes rokriņķi. Noada vēl 3 kārtas un atkal kārtas sākumā saada 2 valdziņus. Pēc tam šādu valdziņu saadīšanu veic katrā 5. kārtā, līdz sasniegts vēlamais piedurknes platums. Tā var būt kuplāka, var būt šaurāka, piegulošāka bērna rociņai. Kad uzadīts nepieciešamais piedurknes garums, aptuveni 5 cm noada sviķeļa rakstā un norauc piedurkni. Identiski ada arī otru piedurkni.

Pēc piedurkņu uzadīšanas uz 2,0 numura adāmadatām uzlasa jaciņas kreisās priekšpuses malas valdziņus un ada rievotajā adījumā 3 cm un norauc jaciņas priekšpuses aizdari. Tad uz adāmadatas uzlasa jaciņas labās priekšpuses malas valdziņus un ada rievotajā adījumā pāris kārtas. Nākamajā kārtā šo daudzumu sadala vienādās daļās (apmēram 4 – 5 valdziņi) un veido pogcaurumus – izada 10 valdziņus, veido vienu apmetumu un uzreiz saada divus valdziņus kopā (vietā, kur ir apmetums, veidosies pogcaurums), noada vēl pāris kārtas un norauc priekšpuses aizdari.

Kakla izgriezumam uzņem vaļējos valdziņus un ada rievotajā rakstā apkaklīti. Šim darbam ērtākas ir apaļadāmās adatas (adatas, kas savienotas ar auklu). Darbu sāk no labās puses, valdziņus izadot labiski. Tur, kur starp valdziņiem ir lielāki attālumi, no starppavedieniem vai no adījuma veido papildvaldziņus, cenšoties, lai pieaudzējumi būtu maz redzami. Nākamās kārtas ada rievotā adījumā, ada apmēram 5 centimetrus.

Bikses. Tās sāk adīt ar vidus pīnes detaļu, jo tad nevarēs kļūdīties ar bikšu apkārtmēru – bikses ik pa brīdim būs iespējams uzlaikot bērnam. Kad vidus detaļa pabeigta, to norauc un savieno aplī (sašuj malas kopā). Pēc tam uzlasa vienu detaļas malu uz apaļadāmajām adatām un ada tik kārtu, cik nepieciešams no bērna krūtīm līdz kājiņām, ierēķinot pampera tiesu, ja nepieciešams, kā arī, ja nepieciešams, veido tieši tādus pašus caurumiņus kā pogcaurumus, kur pēc tam var ievērt savelkamu aukliņu, lai bikses padarītu pieguļošākas. Kad vajadzīgais rindu skaits noadīts, atzīmē pusi valdziņu (ja pieņemam, ka valdziņu skaits ir 100, tad tie ir 50 valdziņi), norauc 5 valdziņus, izada 45 valdziņus un atkal norauc 5 valdziņus. Šādi bikses ir sadalītas, lai veidotos bikšu staras. Vienu bikšu staru, lai būtu ērtāk, uzņem uz palīgpavediena un turpina adīt vienu staru. Kad vajadzīgais garums ir noadīts, lai bikses būtu piegulošākas, apakšā ada 3 – 5 cm sviķeli, norauc, ada otru bikšu staru, pēc tam pa vidus līniju sašuj bikses kopā. Ja nepieciešams, var adīt ķīlīti un iešūt. Pēc tam uzņem 7 valdziņus no pīnes detaļas augšmalas un ada plecu lencīti. Lencītes galā izveido pogcaurumu.

Pēc kostīmiņa uzadīšanas to var dekoratīvi aptamborēt ar citas krāsas dziju, pievienot bumbuļus, tamborētas puķes, krāšņas pogas vai citus elementus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Pārstāda avenes, laista un mēslo rododendrus. Kādi darbi dārzā jāpaspēj paveikt augustā?
Aromātiski un kraukšķīgi! Trīs gardas mazsālītu gurķīšu receptes
Stāda kokus, laista augus, veido vainagus ķiršiem. Kas darāms dārzā no 8. līdz 15.augustam?
Vai var atstumt savus mantiniekus? Skaidro zvērināta notāre 28
VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
FOTO. Ap māju iestādīti košumkrūmi, arī augļu kociņi! Kā Iveta piecos mēnešos uzcēla savu sapņu māju
Krievijā “tautas ienaidnieku” raganu medības sasniegušas vēl nebijušus apmērus: vajā gan uzņēmējus, gan radošās inteliģences pārstāvjus 37
Lasīt citas ziņas
Šis neesot tomātu gads. Kā parūpēties, lai augi neslimotu un raža labi saglabātos?
FOTO. Atgriešanās pie dabas un pamatvērtībām. Kādos toņos izvēlēties mājas tekstilu šosezon? 3
Mēneša sākums – nelabvēlīgs laiks stādīšanai, sēšanai un ražas novākšanai! Kas darāms dārzā no 1. līdz 6.augustam 2
izdzīvot un ērti justies mājas birojā, strādājot attālināti? 1
“Saldos ķiršus ne tikai drīkst, bet vajag regulāri apzāģēt!”: iesaka stādaudzētavas saimnieks 4
“Neviens te nav jāglābj un ar piena pudeli pakaļ nav jāskrien!”: Ingmārs Līdaka iesaka, ko darīt ar pļavās gulošajiem stirnu mazuļiem 2
EM: Inčukalnā ir rezervēts pietiekams dabasgāzes apjoms mājsaimniecību vajadzībām 15
FOTO. Kubas ostas pilsētā Matansasā izcēlies katastrofāls ugunsgrēks 15
Arī ceturtdien gaidāma svelme. Līdz cik grādiem iesils gaiss?
Par vairāk nekā divus miljonus eiro piesavināšanos apsūdz bijušo LOK prezidentu un tagadējo LHF valdes locekli
FOTO. Koši, drosmīgi un radoši! Kurš šogad bija stilīgākais “Summer Sound” apmeklētājs?
VIDEO. Lidmašīna nogāžas uz noslogotas maģistrāles Kalifornijā un aizdegas
Iedzīvotājiem atlīdzinās pusi apkures sadārdzinājuma, bet rodas diskusijas par malkas iegādes pierādīšanu
Bunkus slepkavības lietā aizturēts vēl viens cilvēks
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 10. augustā
23:30
1792. gada 10. augustā. Asiņaina diena Tilerī pilī
22:00
“Ukraiņu ģenerālštābs par to klusē, bet tas ir apzināti!” Slaidiņš komentē pēdējās 24 stundās notikušo 4
21:40