Latvijā
Politika

“KPV LV” lems, ko likt no komisijām atsaukto deputātu vietās0


Ramona Petraviča.
Ramona Petraviča.
Foto: Paula Čurkste/LETA

“KPV LV” nākamnedēļ Saeimas frakcijas sēdē lems par jauniem pārstāvjiem Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, kā arī Eiropas lietu komisijā.

“KPV LV” Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs aģentūrai LETA sacīja, ka frakcija par šo jautājumu lems trešdien, 27.februārī.

Parlaments ceturtdien pēc “KPV LV” ierosinājuma atsauca no Ētikas komisijas labklājības ministri Ramonu Petraviču (KPV LV), bet no Eiropas lietu komisijas – Iekšlietu ministrijas parlamentāro sekretāru Aldi Blumbergu.

Petraviča turpinās darbu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, bet Blumbergs – Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.

Deputātiem nav noteikts minimālais komisiju skaits, kurā tiem jāstrādā. Pārsvarā deputāti strādā vismaz divās komisijās.

Blumbergs aģentūrai LETA skaidroja, ka viņa atsaukšana saistīta ar parlamentārā sekretāra pienākumu pildīšanu – Eiropas lietu komisijas sēdes notiek piektdienas rītos, kad viņam jābūt ministrijā. Viņš pieļauj, ka vēlāk varētu tikt ievēlēts vēl kādā komisijā.

Tikmēr Petraviča trīs reizes pēc kārtas nav apmeklējusi parlamenta Ētikas komisiju, par ko partijas “KPV LV” Saeimas frakcijai lūgti paskaidrojumi. Deputātes atsaukšanu no komisijas rosināja “KPV LV” frakcija, un arī Petraviča balsoja par šo lēmumu.

Saistītie raksti

Uz jautājumu, kāpēc Petraviča kavējusi trīs Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdes, politiķe sacīja, ka tas saistīts ar viņas aizņemtību.

“Mans dienas režīms ir ļoti saspringts, man bija ļoti neatliekamas šīs tikšanās un bija arī komandējums pa vidu. Budžeta veidošana un viss šis process ir saspringts, tāpēc esmu izvēlējusies nepiedalīties turpmāk un atteikties no Mandātu un ētikas komisijas darba, lai tomēr taupītu arī sev laiku,” skaidroja ministre, kura piebilda, ka viņas kolēģis Artuss Kaimiņš (KPV LV) turpinās darboties šajā komisijā un tikšot ar to galā. Petraviča vēl vismaz mēnesi vai divus savu Saeimas mandātu nenolikšot.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.