Foto-LETA

Krimuldas novads piedāvā jaunu tūrisma veidu – krastingu 3

Krimuldas novads aktīviem cilvēkiem izveidojis jaunu tūrisma veidu “Krastings”, lai aicinātu iedzīvotājus un tūristus doties pārgājienā un iepazītu Latvijas upju skaisto dabu, informēja Krimuldas domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Inese Ozoliņa.

Reklāma
Reklāma
Putins pieļāvis liktenīgu kļūdu – trieciens, kura sekas Krievija izjutīs vēl gadu desmitiem
Kas notiks, ja Kremlis iebruks Baltijā? Katra okupācijas diena nozīmēs tūkstošiem zaudētu dzīvību un plaša mēroga izlaupīšanu 135
Kokteilis
FOTO. “Šī nav nejauša izvēle!” Visa pasaule atkal apspriež Zelenska apģērbu oficiālajā vizītē
Lasīt citas ziņas

“Krastings” nozīmē iešanu gar upju krastiem, piedzīvojumu meklēšanu un gleznainu dabas skatu atklāšanu. Šis vārds veidots no “krastošanas”, un tas apzīmējot maršrutus gar upju krastiem tieši Krimuldas novadā. Šogad krastingā izvirzīti 5 galamērķi – Bruņinieka lēciens jeb vecā kamaniņu trase un Loreleja jeb Ziedoņa iedvesmas vieta pie Lojas, Runtiņupes ala Kubeseles dabas takā, kā arī Krauļa un Buļu ieži pie Braslas upes. Nākotnē tos plānots papildināt ar jauniem objektiem, ko varēs pieteikt arī iedzīvotāji.

Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds skaidro, ka krastingā nav rūpīgi iemītu dabas taku, tā drīzāk ir ceļošana dabā. “Mērķis ir atrast gleznainus klinšu atsegumus Braslas, Lojas, Runtiņupes un Gaujas krastos. Mēs dodam fotoattēlus ar koordinātām un norādēm, kā līdz šīm vietām var nokļūt, bet pašu uzdevums ir atrast galamērķi.” Viņš norāda, ka šie objekti paredzēti visiem gadalaikiem, arī apmeklēšanai ziemā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krastingā maršrutu var veidot pats, atbilstoši savām interesēm un fiziskajai izturībai, piemēram, aptverot vairākus objektus maršrutā.

Krastinga vietas Krimuldas novadā var atrast vietnē “teiksmainakrimulda.lv” sadaļā “Apceļo Krimuldu”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.