Foto – Valdis Semjonovs

Krizantēmas pēc noziedēšanas 0

“Nopirku krizantēmas puķupodā. Tās skaisti zied, ir dzinumi. Kā šos augus kopt, lai tie priecētu vairākus gadus? Vai krizantēmas ir jānogriež?”
 Dzintra A. Valmierā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
TV24
Krievi ved prom raķetes no Krimas. Par ko tas liecina? 162
Lasīt citas ziņas

Līdz ziedēšanas beigām augus reizi nedēļā vajag barot ar ziedošiem augiem paredzēto komplekso mēslojumu. Kad augi noziedējuši, dzinumus saīsina, atstājot tikai 10 cm, un noliek glabāt vēsā, neapkurināmā telpā vai pagrabā +3…+5 °C temperatūrā.

Dārzniecības uzņēmuma SIA “Ints & Co” vadītājs Ints Jākobsons gan teic, ka parasti krizantēmas podiņos audzē tikai vienu gadu. – Pārziemošana vienmēr rada problēmas. Miera periodā augus vai nu pārlaista vai iekaltē. Jālaista reti, augsne nevar būt pārlieku mitra, jo tad saknes aiziet bojā, – viņš brīdina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Marta sākumā krizantēmu pārstāda lielākā podā, kas pildīts ar svaigu, caurlaidīgu, irdenu substrātu (var izmantot veikalos nopērkamo universālo augsni). Tad nes gaismā +10 °C temperatūrā. Pēc nedēļas temperatūru pakāpeniski paaugstina līdz +16…+18 °C. Laista, vēlāk sāk arī mēslot.

Jaunos dzinumus vairākkārt galotņo, lai aug kuplāks cers. To dara arī tāpēc, ka agrā pavasarī uz palodzes nav pietiekami gaišs, tad dzinumi izstīdz, nav drukni un stabili. Tos var mēģināt apsakņot, iestādot irdenā kūdras substrātā.

Augšanas un ziedpumpuru veidošanās laikā krizantēmas reizi nedēļā piebaro ar ziedošiem vai balkona augiem paredzētu mēslojumu.

Jāņem vērā, ka puķu podā krizantēmas izaug tikai 20 – 30 cm augstumā. Profesionālie puķkopji to panāk ar retardantiem, kas bremzē augšanu. Mājas apstākļos tos neizmanto, tādēļ nākamajā gadā puķe var izaugt krietni lielāka, nekā bija tad, kad to pirka.

Agrās un vidējās Multiflora grupas šķirņu krizantēmas var arī pārziemināt dārzā, pierokot ar visu podu augsnē un pārsedzot ar skujkoku zariem. Pēc pārziemošanas tās labi uzzied uz lauka. Savukārt vēlās šķirnes, kas ziedus raisa tikai ap 18. novembri, pirms sala jāpārvieto apkurināmā siltumnīcā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.