Kultūra
Kultūrpolitika

Kultūra – šeit un tepat blakus0

Publicitātes foto

Viss “Latvijas gredzena” cikls tīmeklī

“Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Latvijas Televīziju piedāvā noskatīties Latvijas valsts simtgades vērienīgākā mūzikas projekta – “Latvijas gredzens” – koncertu ierakstus vietnē latvijaskoncerti.lv. Latvijas Radio kora diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Sigvarda Kļavas iniciētais un vadītais vērienīgais mūzikas projekts “Latvijas gredzens” bija veltīts Latvijas valsts simgadei, piecos vērienīgos mūzikas notikumos izceļot un parādot katra Latvijas novada īpatnības, kultūras bagātības un enerģiju.

Jaunā Rīgas teātra lasījumi paplašinājušies

Jaunā Rīga teātra uzsāktajā ciklā “JRT lasa grāmatas mājās” šobrīd iesaistījusies jau virkne šā teātra aktieru – Kaspars Znotiņš, Gundars Āboliņš, Vilis Daudziņš, Andris Keišs, Baiba Broka, Guna Zariņa, Ģirts Krūmiņš, Jana Čivžele, Inga Tropa.

Vienā no jaunākajām ierosmēm aktrise Marija Linarte un grima māksliniece Ilze Trumpe piedāvā vizuālo eseju kopdarbu “Citplanētieši manā pagalmā” par pasauli un visu tajā ietilpināmo.

Mākslinieces pie JRT skatītājiem ieradīsies reizi nedēļā ar atgādinājumu, ka nekas nekur nav pazudis,

viss ir tepat blakus, tikai nedaudz citādi. Esejas jāmeklē JRT “Facebook” un “Instragram” kontos. Visi videolasījumi vienuviet JRT video kontā – https://vimeo.com/jaunaisrigasteatris.

Vēlreiz “Taņas dzimšanas diena WEB”

Piektdien, 10. aprīlī, plkst. 18 būs iespējams noskatīties Ģertrūdes ielas teātra tiešsaistes izrādi “Taņas dzimšanas diena WEB”. Tā nav fiksēts videoieraksts, bet gan dzīva izrāde, kurā aktieri un skatītāji satiekas, sadarbojas, sarunājas, atgādinot, ka teātris joprojām ir radošās brīvības platforma un tā spēks ir tieši kopā būšanā.

Darba pamatā ir Latvijas iedzīvotāju atmiņas, pārdomas un refleksijas par Latviju 20. gadsimtā, kas apkopotas Gētes Institūta Rīgā, Ģertrūdes ielas teātra un citu partneru kopīgi veidotā projektā “Tavas atmiņas Latvijas nākotnei”.

Izrādē piedalās Artūrs Čukurs, Mārtiņš Eihe, Ieva Kauliņa, Jānis Kronis, Jana Ļisova. Lai piedalītos “Taņas dzimšanas dienā WEB”, pēc biļetes iegādes nepieciešams lejupielādēt programmu “Zoom” un reģistrēt savu profilu; pirms izrādes sākuma skatītājiem pa e-pastu tiks nosūtīta personalizēta saite, ar kuru varēs pievienoties izrādei. Biļetes ĢIT biļešu sistēmā https://biletes.git.lv/.

Baleta izrādes tīmeklī

Lieldienu nedēļas nogalē noslēgsies cikls “Piektdienas un sestdienas vakars Operā”, ko piedāvā Latvijas Nacionālā opera un balets sadarbībā ar “Latvijas Mobilo telefonu” (LMT). Piektdien, 10. aprīlī, varēs noskatīties baleta viencēlienu izrādi “Bolero…”, bet sestdien, 11. aprīlī – komponista Jura Karlsona un horeogrāfa Aivara Leimaņa baletu “Antonija #Silmači”. Ieraksti LMT Viedtelevīzijā un LMT Straumē būs pieejami 48 stundas.

LATVIJA PASAULĒ

“Dvēseļu putenim” – atzinīgs novērtējums prestižā izdevumā. Atjaunotās Latvijas vēsturē visvairāk skatītā filma “Dvēseļu putenis” pievērsusi mediju uzmanību arī ārpus valsts robežām. Plašu recenziju par to uzrakstījis starptautiski atpazīstamais portāls “The Hollywood Reporter”, kas pozitīvā gaismā filmu salīdzina ar lielbudžeta kara drāmu “1917”.

Izdevums atzinīgi vērtē gan filmas režisora Dzintara Dreiberga drosmi un pārliecinošo pieeju režijā, gan operatora Valda Celmiņa atmosfērisko kinematogrāfiju. Tiek uzteikts arī komponistes Lolitas Ritmanes niansēs aizkustinošais skaņu celiņš un montāžas režisora Gata Belogrudova veikums. Filmu šobrīd iespējams noskatīties tiešsaistē studijas “Kultfilma” (vimeo.com/ondemand/dveseluputenis) un “Latvijas Filma” (https://vimeo.com/latvijasfilma) vimeo kanālos.

Vērts pamanīt

• Kaspars Znotiņš lasa K. Skalbes “Mazās piezīmes” – jauns lasījums ik dienu no plkst. 10;

• Gundars Āboliņš – Dž. Bokačo “Dekameronu” – ik dienu no plkst. 15;

• Vilis Daudziņš – latviešu tautas pasakas – ik dienu no plkst. 20;

• Andris Keišs – Raiņa poēmu “Ave sol!” (informāciju par sākumu sk. sociālajos tīklos);

• Baiba Broka – V. Freimanes “Ardievu, Atlantīda!” – ik otrdienu un piektdienu no plkst. 18;

• Guna Zariņa – Daniila Harmsa stāstu “Profesora sievas liktenis” (informāciju par sākumu sk. sociālajos tīklos);

• Ģirts Krūmiņš – Andras Neiburgas stāstu “Spīdēja saule” (informāciju par sākumu sk. sociālajos tīklos);

• Jana Čivžele un Ģirts Krūmiņš – Raiņa un Aspazijas bērnu dzeju (informāciju par sākumu sk. sociālajos tīklos);

• Inga Tropa – G. G. Markesa “Simts vientulības gadu” – ik pirmdienu un trešdienu no plkst. 18.00.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
DJ
DIĀNA JANCE
Kultūra
“Izskatās, ka būvējam sarkofāgu kultūrai.” Covid trieciens kaimiņos 1
2 dienas
LE
LETA
Kultūra
Paziņo Lilitas Bērziņas vārdā nosauktās balvas saņēmēju
4 dienas
LE
LETA
Kultūra
Laikmetīgās mākslas muzeja projektu vēlas atdāvināt valstij 3
4 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
39 minūtes
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
44 minūtes