Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: AP/Scanpix/LETA

Kuriem grūtdieņiem palīdzēt – svešiem vai savējiem? Egila Līcīša feļetons 25

Egils Līcītis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

 

Mūsu palīgā saucieni par stāvokli uz Baltkrievijas robežas, mēģinot apturēt migrantu bangladešas invāziju uz Eiropu, sastapuši ANO Bēgļu aģentūras komentārus, ka reaģēšanai jābūt viesmīlīgākai, un EK prezidentes Urzulas fon der Leienas skābu nelabvēlību.

“Mana maigā sirds to neizturēja, piekritu – lai ved šurp.” Vecmāmiņas – audžumammas stāsts
“Kad ir jāvakcinējas, mēs esam seniori, bet šajā gadījumā mēs neesam.” Pirmspensijas vecuma sieviete par neesošo atbalstu energokrīzē
APTAUJA: Latvijā 48% iedzīvotāju nav informēti par iespēju izņemt skaidru naudu veikalu kasē
Lasīt citas ziņas

Pēc eirokrātes nr. 1 pēdējā laika izteikumiem – šai gadījumā, ka no ES naudas nedos finansējumu dzeloņstieplēm un žogiem – jāšaubās, vai vāciete skaitāma pie saprātīgi domājošām būtnēm (attiecībā uz savienības nākotni) vai tomēr ne.

Jau talkā sūtīts oficiāls iztulkotājs, viedokļa mīkstinātājs augsta ranga eiroparlamentāris Manfrēds Vēbers, kurš kušinājis, sak, ES galējās robežas tomēr jānostiprina – arī ar mūri.
CITI ŠOBRĪD LASA

Zinām, kā Latvija kļuvusi par vienu no bēgļu satiksmes artērijām. Kaimiņvalsts prezidents Aleksandrs Lukašenko no islāmticīgo zemēm aiz trejdeviņiem kalniem organizētā tūrismā uzaicināja ciemos tūkstošiem ekskursantu, Abdullas un Mustafas, iepazīt Baltkrievijas vēsturiskās vietas un dabas ainavu skaistumu.

Izrādījās, ceļotāji tiek savās tēvijās vajāti, viņu dzīvība karājas mata galā, bet apdzīvotajās pilsētās regulāri ir dzeramā ūdens deficīts un elektrības padeves traucējumi. Tāpēc iebraucēji muhamedāņi ar mugursomā sakrauto mantību metās Rietumu virzienā ES robežu šturmēšanā.

Zinām arī, kā ir patiesībā. Pašlaik nekur nekaro, nevienu nebombardē. Nelegālie robežu pārkāpēji ir ekonomiskie migranti. Irākā, Afganistānā vai melnajā Āfrikā atraitnes vienas audzina desmit bērnus ar trūcīgiem ienākumiem, bet tad par dzimtā salasītiem līdzekļiem jaunākie brāļi ģimenē dodas skatīt iespējas, kādas paveras Eiropā.

Par bagātīgo sociālo pabalstu tik daudz dzirdēts runājam vietējos informācijas tīklos vai uzzināts mobilajos sakaros no brālēna, kurš jau bauda dzīvi Vāczemes ērtībās.

Saimē nolemj, pietiek pastarīšiem mājās dauzīt paklājus, jādodas plašā pasaulē laimi meklēt, un pie labas izdošanās izdaudzinātajās septītajās debesīs pie materiālajiem labumiem varēs tikt arī pārējie radagabali.

Tad visi Tuvie Austrumi ar mersedesiem brauks pa autostrādēm, piedalīsies eiropiešu kliņģera ēšanā un baudīs glāzi rein­vīna “Klīstošā holandieša” izrādes starpbrīdī Berlīnes operas foajē. Kas zina, vai starp atbraucējiem nebūs profesionāli līgavaiņi eiropiešu tautumeitām!

Piedevām Eiropā no Portugāles okeāna krastā līdz krievu robežām laipni velkomisti nav reti putni un maz ticams, ka citas kultūras un ticības ļaužu vēlīgos uzņēmējus, iekšā saucējus izārstēs no stulbībām. Paies arī ļoti ilgs laiks, kamēr ieceļotāji sāks pelnīt maizi kā mehāniķi garāžā vai inženieri ceļu būvē, vai aizpildīs darbadienas, veicinot jaunās dzimtenes lauksaimniecības uzplaukumu – ja vispār ko darīs.

Diez vai jele kādreiz muhamedāņi eiropeizēsies un integrēsies.

Nespēdami pielāgoties Eiropā pieņemtām normām, daudzi dzīvos kā antisabiedriski elementi.

Tāpēc Latvijas robežsargi ārkārtas stāvoklī rīkojas pēc rokasgrāmatas. Nostrādātā tehnikā, saprātīgi pielietojot spēku, atspiež pārkāpējus, no kurienes tie nākuši. Austrumeiropas skujkoku joslā tuvojas ziema, tuksnešu dēliem bez silta apģērba, bez kapzeķēm, cimdiem, botām, kažociņiem drīz metīsies pavisam salti. Nav zināms, presings uz robežām, Ņujorkā, Briselē, Minskā pastiprināsies vai atslābs.

Apvienotās Nācijas pārvērtušās par diplomātu satikšanās un pačalošanas klubiņu, kurš izdod tipveida instruktāžas, kā dalībvalstīm rīkoties konfliktsituācijās. Latvijas Ārlietu ministrija vēstījusi, ka ar ANO Bēgļu aģentūru tiek uzturēts “dialogs, lai veicinātu starptautisku sapratni.”

Tādā veidā panākts, ka inspektoru ziņojums ir ieturēts ar mēra sajūtu, nav auksta duša, bet stāvokli izprotošā tonī pārskata sākumdaļā un siltiem ieteikumiem noslēgumā. Tās ir formālas rekomendācijas nodrošināt efektīvu piekļuvi patvērumam, un lai Latvija neliktu šķēršļus robežpārkāpējiem.

Te nu jāpaslavē iekšlietu ministre Marija Golubeva, kura pagātnē kā ļaunu murgu pametusi uzskatu, ka jālaiž iekšā visi, kas vien vēlas, un cieti pastāv uz sienas celšanu, slēdzot un bloķējot ieeju valstī migrantu melnajam tūkstotim.

Golubeva saprašanā attīstījusies līdz tam, ka jāpaātrina robežas izbūve!

Lai kā dažādi eksperti rauktu pieri grumbās par Latvijas vīzdegunīgu attieksmi pret atzītām cilvēktiesību normām, katra valsts tomēr ir nacionālais dzīvoklis, kurā dzīvojošajiem ir tiesības izlemt, kuri viesi ir gaidīti ciemiņi un kuri ne. Turklāt starp latviešiem ir ne mazums grūtdieņu, kuriem palīdzība pienākas vispirms.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Mana maigā sirds to neizturēja, piekritu – lai ved šurp.” Vecmāmiņas – audžumammas stāsts
“Kad ir jāvakcinējas, mēs esam seniori, bet šajā gadījumā mēs neesam.” Pirmspensijas vecuma sieviete par neesošo atbalstu energokrīzē
APTAUJA: Latvijā 48% iedzīvotāju nav informēti par iespēju izņemt skaidru naudu veikalu kasē
VIDEO. “Man likās, ka viņš ir apsēsts ar dēmoniem”: pēc dažu dienu padzīvošanas kopā ar aktieri Imantu Stradu saka Amuna Davis 30
Ak vai, cik zemu kritis buldozers, ka tam jāvelkas uz veikalu bez sertifikāta un jātirda apsargs, lai ielaiž šopingā. Egila Līcīša feļetons 48
Lasīt citas ziņas
Latvijas kamaniņu braucēji izcīna zelta medaļu Eiropas čempionāta komandu stafetes sacensībās
VIDEO. “Vakcinēties man ir bail!” Ārstu konsīlijs arī pēc būtiskām vakcīnas radītām blaknēm par obligātu nosaka trešo poti
Latvijas budžetā ieskaitīs arestētus 1,3 miljonus eiro, kas atradās “ABLV Bank”
Sestdien reģistrēti 4753 jauni Covid-19 gadījumi
Latvijas kamaniņu braucēji izcīna zelta medaļu Eiropas čempionāta komandu stafetes sacensībās
15:26
Latvijas budžetā ieskaitīs arestētus 1,3 miljonus eiro, kas atradās “ABLV Bank”
15:12
Kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola izcīna bronzas medaļu Eiropas čempionātā
14:31
Kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola izcīna bronzas medaļu Eiropas čempionātā
APTAUJA. Ap trešdaļa Latvijas iedzīvotāju neapmierināti ar dzīves kvalitāti Covid-19 laikā
Žurnālists un publicists Ilmārs Latkovskis: es negribētu būt Krišjāņa Kariņa vietā
“Mana maigā sirds to neizturēja, piekritu – lai ved šurp.” Vecmāmiņas – audžumammas stāsts
Olafs Zvejnieks: Pēdējā desmitgadē pieredzētais “lētās naudas” periods tuvojas beigām 32
Svētdien vietām uzspīdēs saule, Kurzemē gaidāmi nelieli nokrišņi
Kariņa valdībai aprit trīs gadi 16
Kazahstānā vairāk nekā 460 cilvēkiem izvirzītas apsūdzības terorismā un nemieru rīkošanā 59
Slīdes ir dažādas. Kura mazāk bīstama?
Kuram no ministriem pērn bijušas lielākās izmaksas? 4
Vai cilvēki pandēmijas laikā sākuši vairāk ēst?
Aparjods izcīna 2. vietu EČ kamaniņu sportā un pirmoreiz valsts vīriešu sporta veida vēsturē 3. vietu PK kopvērtējumā 4
Kalvītis: Nevaru iedomāties, ka es kā valdības vadītājs varētu vienu sabiedrības daļu izslēgt no sabiedrības, tāpēc ka viņi negrib mani klausīt 81
“Man tas ir labs azarts, bet galvenais, ka prieks maniem abiem bērniem.” Rūjienietis pilnveido tautas bobsleju, gūstot ievērību visā pasaulē
No pilngadīgajiem iedzīvotājiem vakcināciju pret Covid-19 pabeiguši ap 80% un gandrīz trešdaļa revakcinējušies 143
Kāpēc “Gaso”, izbūvējot dabasgāzes pieslēgumu, prasa uzstādīt patēriņa skatītājus ēku ārpusē? 31
“Rīgā ievāktais medus ir ļoti kvalitatīvs.” Pēdējos gados galvaspilsētā attīstījusies urbānā biškopība 20
“Čīliešus vieno ģimene, bet latviešus – māksla un kultūra.” Latviete pēc 10 gadiem Čīlē ar ģimeni atgriežas dzimtenē 48
Vējainu laiku prognozē arī februārī un martā 6
Nauris Puntulis: Žēl, ka pandēmijas situācija neļauj pulcēt seniorus uz semināriem, lai mācītu medijpratību 134
“Visa pamatā ir cilvēku iekšējais karš, katram pašam iekšpusē, meklējot ienaidnieku ārpusē!” Saruna ar publicistu Ilmāru Latkovski 53
“Esmu bijis cilvēks, kurš agrāk diezgan skaļi vīpsnājis par seriāliem…” – atzīstas aktieris Niklāvs Kurpnieks
VIDEO. Ar mammu labāk tā nejokot! Dēls par nešpetnu joku saņem slapju slotu sejā 5
Maģiskās eņģeļu stundas no no 22. līdz 28. janvārim: kādas vēlmes piepildīsies?