Praktiski
Mājas mīluļi

Kaķis tavas mājās saimnieks? Vērtīgi padomi sadzīvei ar junkuru0

Foto: Freepik

Kaķis ir mīļš un pieglaudīgs, un vienlaikus neatkarīgs mājdzīvnieks. Tomēr veterinārārste Santa Zirnīte iesaka pārlieku neizdabāt kaķa vēlmēm.

“Ja kaķis jūs modina naktī, pieprasot dienišķo maizi, izturiet divas trīs naktis, un būsiet savu kaķi uzvarējuši uz visu atlikušo mūžu. Ja kaķis neēd pasniegto barību, neko citu nepiedāvājiet. Pēc laika dodiet to pašu, no kā kaķis atteicies. Neviens dzīvnieks nav nomiris pie pilnas bļodiņas,” teic Santa Zirnīte.

Kaķa īpašniekam jāievēro – trauks ar neapēsto barību nav uzreiz jānovāc. Kaķim patīk mazliet ieēst, aiziet prom, pagulēt, paspēlēties un atkal atgriezties pie barības trauka.

Galvenais kaķim katru dienu nepieciešams svaigs ūdens. Taču nekad neļaujiet mincim dzert ūdeni no puķu vāzes, kaut viņam tas ļoti garšo, piekodina veterinārārste.

Daudzi uzskata, ka kaķis nevar dzīvot bez zivīm.

Veterinārārste piekrīt, ka zivis ir jādod, bet tikai vārītas. Tās var savārīt kopā ar auzu pārslām un pasniegt mincim ar visu novārījumu. Taču kā regulāra barība zivis nav vēlamas, jo veicina urīnakmeņu veidošanos.

Kaķim var dot jebkuru gaļu: teļa, liellopa, aitas un cūkas. Gaļa jādod jēla, jānovāra tikai cūkgaļa. Var dot arī lopu iekšējos orgānus: sirdi, aknas, plaušas, nieres, jo tajos ir daudz vitamīnu. Kaķa ēdienkartē var iekļaut pienu, sieru un biezpienu. No spalvu kamoliņiem kuņģī minči atbrīvojas ar zāles starpniecību.

Foto: Freepik

“Vasarā noderēs vārpata, to es salasu un izžāvēju arī ziemai un pa šķipsniņai ielieku vāzītē kā puķes. Ziemā trauciņā uz palodzes var iesēt auzas vai kviešus. Tagad zooveikalos un veterinārajās aptiekās nopērkami dažādi graudiņi, kas dzīvniekam palīdz atbrīvoties no salaizītajām spalvām,” iesaka veterinārārste. Vismaz divas reizes gadā kaķis obligāti jāattārpo.

Nekad nesodiet kaķi par nedarbiem! Pēc soda viņš var baidīties vai pat kļūt agresīvs. Kaķim sveša ir komanda “nedrīkst!”. Tā vietā ieteicamas netiešās iebiedēšanas metodes, piemēram, aplaistīšana.

Saistītie raksti

Ja kaķis trin nagus pret dīvāna malu vai rāpjas pa aizkariem, apsmidziniet viņu no pulverizatora. Ja kaķis dara blēņas, metiet viņam ar vieglu atslēgu saišķi vai plastmasas bundžiņu, kurā džinkst monētas.

Ja kaķis rok zemi puķu podā, saduriet tajā koka irbulīšus. Tomēr vislabāk kaķim piedāvāt alternatīvus risinājumus: ierīkot dēlīšus nagu trīšanai, uzdāvināt graužamas rotaļlietas. Kaķi dara blēņas, arī garlaicības mākti. Tāpēc, ja vien iespējams, iegādājieties otru kaķi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.