Foto: Pexels

Kūst sniegs un ledus. Sāk formēt augus dārzā! 1

Avita Jasliņa, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

“Īpaši saulainajās dienās jau gribas darboties dārzā. Ko var darīt jau šobrīd? Vai var formēt augus?” – jautā Antra Z.

Jaunā dārzu sezona jau klauvē pie durvīm. Ir samērā silti, un saulainās dienās roka jau stiepjas pēc šķērēm, lai darbotos. To noteikti var darīt, jo laika prognoze tuvākajam mēnesim vairs lielu aukstumu nesola. Var formēt augus!

CITI ŠOBRĪD LASA

Labs darbs, kas padarīts. Šoreiz vīteņhortenzijām apgriezu sausos pagājušā gada ziedus, izgriezu sausos zarus, nogriezu kādu nepareizajā virzienā augošu zaru. Augsnes virskārta nav sasalusi, tad arī nogrābu atlikušās pērnās lapas, lai tās netraucētu steigties krokusiem hortenziju pakājē.

Noteikti var formēt visus krūmus. Pavasarī ir ērti izgriezt vecākos dzinumus, lai paretinātu vainagu un veicinātu jaunu dzinumu augšanu. Var pieformēt krūmus, izgriezt sausos zarus – ja par to sausumu šaubāties, viegli ielaidiet ar nagu vai šķēres asmeni mizā.

Frizējot pavasarī, nav jābaidās no pārliekas apgriešanas. Tā neko ļaunu kociņam vai krūmam nenodarīsiet. Augs ir devies ziemas mierā ar domu, ka pavasarī būs jāplaucē visa vainaga masa. Ja to samazinām, spēks paliek, un pēc spēcīgas apgriešanas tas tiks novirzīts jaunu dzinumu augšanai. Tāpēc pavasaris ir piemērots, lai veiktu arī atjaunojošo griešanu, piemēram, dzīvžogiem, veciem, pāraugušiem krūmiem.

Kādus apgrieztos zarus nesiet istabā un plaucējiet! Briestošie pumpuri un svaigās lapiņas, papildinātas ar kādu tulpi, narcisi vai hiacinti, lieliski uzlabos omu, pavasari gaidot.

Par pavasara darbiem dārzā un augu formēšanu lasiet arī turpmākajos žurnāla numuros.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.