Andris Tiļļa
Andris Tiļļa
Foto: Anda Krauze

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Andris Tiļļa 0

Andris Tiļļa, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Baltijas valstis paziņojušas Krievijai un Baltkrievijai, ka izstājas no Maskavas kontrolētā elektrotīkla: “Mēs demontēsim pēdējos fiziskos savienojumus” 16
Lasīt citas ziņas

Kad dzīve dod lietainu dienu, paspēlējies peļķēs. /No Alana Aleksandra Milna “Vinnija Pūka”/

Izrāde

Brīnuma skartie

Publicitātes foto
CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgas cirka pagaidu telpās Āgenskalnā, Zeļļu ielā 25, izrāde “Brīnuma skartie”, tā plānota 16. decembrī plkst. 19. Ar klātbūtni atbalstīsim cirka māksliniekus, lai arī viņiem tiek pirmssvētku prieks.

Grāmata

Kalngale piejūras vējos

Foto: Anda Krauze

Lieliska artava kultūrvēsturei – izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā Visvalža Voina un biedrības “Kalngalieši” vēstījumu “Kalngale piejūras vējos” par kopsakarībām viena ciemata dzīvē. “Mēs, kalngalieši, neesam lieli, bet mums ir bagāta vēsture, stiprs gars un gaišas sirdis,” viņi teic. Kur sajust Kalngales sirdspukstus? Tie izpaužas ļaužu kopībā, kas vieno dažādas paaudzes tuvākos un tālākos notikumos, likteņos, arī ikdienas darbā.

Izstāde

Madernieka stils

Publicitātes foto

Izstāde “Madernieka stils”, kas veltīta mākslinieka Jūlija Madernieka 150. gadskārtai un piedāvā iepazīt viņa veidotos ornamentus, projektētās mēbeles, kā arī lietišķās grafikas paraugus, līdz 28. februārim skatāma Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Vērts ņemt līdzi viedtālruni un austiņas, lai audio ceļveža pavadībā izzinātu ekspozīcijā redzamos mākslas darbus. Tekstu ierunājis Jaunā Rīgas teātra aktieris Ģirts Krūmiņš.

Jaunums

“Latvijas Avīzē” – “Zemessargs”!

Publicitātes foto

Katrs nozīmīgs darbs Latvijai ir vērtība. Tāpēc varam lepoties, ka AS “Latvijas Mediju” izdotajā, lasītāju iecienītajā “Latvijas Avīzē” kopš 17. novembra ir jauns ielikums ” Zemessargs”, kas stiprina mūsu pārliecību par valsts aizsardzības spējām.

Pastaiga

Vecrīgas ekspedīcija

Publicitātes foto

Plānots, ka 5. decembrī plkst. 10 Rīgas kafejnīcā “Vecais ezītis miglā” Palasta ielā 9 sāksies Vecrīgas ekspedīcija, kurā varēs pastaigā iepazīt Rīgas pili, kas vēl joprojām ir lielākā un labāk saglabātā viduslaiku pils Ziemeļeiropā, Rīgas Doma baznīcu – lielāko baznīcu Ziemeļeiropā un daudz ko citu. Vairāk info: https://apkaimes.lv/vecpilseta/

Tepat, Latvijā

Pasaku tēva valstībā

Publicitātes foto

Tumšie, garie vakari piemēroti folkloras noskaņām, tāpēc iesaku apskatīt Džūkstes pasaku muzeju, kas iekārtots bijušajā Lancenieku skolas ēkā, kurā no 1883. gada janvāra līdz 1903. gada martam dzīvoja un strādāja skolotājs, rakstnieks, pasaku un teiku krājējs un pētnieks Ansis Lerhis-Puškaitis (1859–1903). Viņš dēvēts arī par latviešu Pasaku tēvu. Tiešām, tur būs interesanti!

Reklāma
Reklāma

Koncerts

Tik tuvu, tik blakus, tik intīmi…

Publicitātes foto

Kultūras centrā “Hanzas perons” (Rīgā, Hanzas ielā 16A) 12. decembrī plkst. 18.30 iecerēts iecienītās grupas “Instrumenti” koncerts. Šādi mēs viņus vēl nebūsim dzirdējuši – tik tuvu, tik blakus, tik intīmi… Un divatā. Reinis Sējāns un Jānis Šipkēvics aicina uz vēl nebijušu personīgu satikšanos laikā un telpā.

Filma

Džezs bez maksas!

Publicitātes foto

Rīgas kinoteātra “Splendid Palace” mazajā zālē 16. decembrī plkst. 20 skatāma ASV vēstniecības Latvijā sarūpētā dokumentālā filma “Džeza vēstnieki” – interesants vēstījums par džeza attīstību. Filma uzņemta 2018. gadā, seanss – par brīvu.

Notikums

Brīnumainais ezerrieksts

Publicitātes foto

Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta pētnieki novembrī Saukas ezerā atraduši vairākus peldošā ezerrieksta (Trapa natans) fosilo formu īpatņus, ziņo aģentūra LETA. Tā ir iedvesmojoša ziņa, jo peldošais ezerrieksts Latvijā ir reta un apdraudēta suga. Latvijā pēdējos 85 gados līdz šim bija zināmas tā atradnes tikai Klaucānu, Priekulānu, Pokratas un Bancānu ezerā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.