Foto: Imfoto/SHUTTERSTOCK

Kā un ar ko labāk apsildīt siltumnīcu? 0

Pieredzējuši dārzkopji iesaka siltumnīcā ierīkot ar malku kurināmu apkures ierīci. Vislētāk to izgatavot no 200 litru metāla mucas. Mucu novieto horizontāli, tai pierīko kājiņas vai atbalstus. Vienā galā ar leņķa slīpmašīnu izgriež durtiņas – izgrieztais metāla kvadrāts (250×250 mm) jāpiestiprina atpakaļ ar metāla eņģītēm.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana 139
Lasīt citas ziņas

Otrā galā augšpusē pa diagonāli izgriež atveri dūmu izvadīšanai. Tālāk mucai nedaudz ieslīpi uz augšu ierīko cinkota skārda cauruli – dūmvadu.

Induļa Burkas zīmējums
CITI ŠOBRĪD LASA

Tā garums atkarīgs no siltumnīcas garuma, izveido pagriezienu un vēl aptuveni tikpat garu dūmeni uz augšu. Vietā, kur skurstenis šķērso plēvi, ierīko skārda plāksni un minerālvates izolāciju, lai sakarstot dūmenis nesabojātu plēvi.

Krāsniņu iekurina ar sausāku malku, pēc tam pieliek mazliet mitrāku. Svarīgi, lai skārda caurules nesakarstu pārāk stipri (nekļūtu sarkanas). Degšanai jābūt lēnai, taču ilgai, lai gaiss siltumnīcā pārlieku neatdzistu, īpaši rīta stundās, kad ir visaukstāk.

Kā sildelements kalpos ne tikai pati muca, bet arī dūmvads visā siltumnīcas garumā. Konstrukcija ir viegla, un, iestājoties siltam laikam, to viegli izjaukt un nolikt glabāšanai. Rūpīgi glabāta un lietota tā kalpos vismaz trīs četrus gadus.

Arī izmaksas nebūs lielas. Metāla muca nopērkama par aptuveni 12 eiro, aptuveni tikpat izmaksās trīs metrus gara cinkota skārda ventilācijas caurule (diametrs 200 mm). Tādas gan vajadzēs divas.

Aptuveni par septiņiem eiro jānopērk 90 grādu līkums. Kopā – nepilni 50 eiro. Taču, iespējams, daļa nepieciešamo materiālu jau ir jūsu rīcībā.

Protams, var ierīkot arī metāla krāsnis, kas telpā veido silta gaisa plūsmu, taču tās izmaksā dārgi, un tik lielas investīcijas plēves siltumnīcas kalpošanas laikā diezin vai atmaksāsies.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.