Foto: PantherMedia/Scanpix/LETA

Lai ķirbīši pagūtu nobriest, augi jāpalutina 0

“Jo garāks būs rudens, jo vairāk ķirbju un citu tā radinieku pagūs nobriest. Lai tas notiktu sekmīgāk, augiem der papildbarība un silts miteklītis,” skaidro ķirbju audzētāja Ilze Venterzute no Pūres pagasta.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Lasīt citas ziņas

Dažkārt audzētāji vēlas saīsināt ķirbīšiem stīgas, lai labāk pagūtu nobriest raža. Taču audzētāja neiesaka to darīt. Ķirbjiem ir dažādas šķirnes, kurām augļi veidojas atšķirīgi: citiem stīgu sākumā, citiem tikai stīgu galos. Turklāt ķirbjiem ļoti vajadzīga visa zaļā masa, lai būtu spēks briedēt ražu.

Ja ļoti gribas kādu no ķirbjiem izaudzēt dūšīgāku, lielākos var atstāt un paretināt auglīšu skaitu, zaļākos un mazākos novākt.
CITI ŠOBRĪD LASA

Lai lielās ogas būtu gardākas un labāk nobriestu, patlaban augiem der papildmēslojums, kas satur kāliju un kalciju. Slāpekli šajā periodā vairs nedrīkst dot. Līdzīgi ir arī ar citiem ķirbjaugiem un dārza augiem kopumā.

Ja gatavo stiprākas koncentrācijas mēslojumu, to var dot, smidzinot pa lapām. Vājākā koncentrācijā laista pa saknēm.

Lai ķirbis labi augtu, tam vajadzīgs siltums. Sevišķi vēsas ir naktis. Ja ir silts laiks, ķirbjaugi var ražot un briest ilgi. Lai nodrošinātu optimālos apstākļus, ieteicams pagatavot ķirbjiem būdiņu. Protams, to var izdarīt, ja ir lolojami daži ķirbji mazdārziņā.

Kabači, ķirbji un gurķi priecāsies un ražos, ja nakti vadīs zem silta seguma.
Foto: Inita Šteinberga

• Virs dobes veido vieglu karkasu (no klūgām, metāla lokiem) un pārklāj ar agrotīklu, kas ļaus augam elpot un saglabās tīkamu mikroklimatu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.