Putnu pazinējiem došanās dabā, putnu vērošana, balsu klausīšanās un fotokolekciju veidošana top par azartisku aizraušanos. Bet visa pamatā ir kādreiz spertie pirmie soļi zināšanu apguvē. Un kādēļ gan nesākt ar Putnu dienām?
Putnu pazinējiem došanās dabā, putnu vērošana, balsu klausīšanās un fotokolekciju veidošana top par azartisku aizraušanos. Bet visa pamatā ir kādreiz spertie pirmie soļi zināšanu apguvē. Un kādēļ gan nesākt ar Putnu dienām?
Dabas aizsardzības pārvaldes publicitātes foto

Laiks iet dabā pie putniem! 0

Inita Šteinberga, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

Debesis, lauki un meži arī šopavasar ir putnu priecīgo balsu pilni. Bet, kas bija tas maziņais, dzeltenais ar spico astīti, kas pēkšņi pārlaidās ceļam? Zināšanas par to, kā labāk iepazīt putnu pasaules dzīvi, var gūt, piedaloties ikgadējās Putnu dienās.

Dabas aizsardzības pārvalde, atbalstot Latvijas Ornitoloģijas biedrību, šogad tradicionālās Putnu dienas rīko no 1. līdz 9. aprīlim. To laikā notiks gan izzinoši pārgājieni dabā, gan itin praktiskas nodarbības būrīšu meistarošanā. Šī ir lieliska iespēja satikt ornitologus un citus dabas norišu pārzinātājus. Viņi solās atbildēt uz visiem putniskajiem jautājumiem un ierādīt dažādus putnu vērotāju knifus, lai šī nodarbe kā jauks vaļasprieks kļūtu arvien populārāka. Visi pasākumi ir bez maksas, izņemot Līgatnes Dabas takas, kur dalība ir ar ieejas biļeti.

Vēro visā Latvijā

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau 1. aprīlī var doties uz Ludzas Novadpētniecības muzeju (lekcija un būrīšu darbnīca), Ķemeru Nacionālajā parkā (pūču vērošanas vakars).

Putnu pilnā pastaigā 2. aprīlī aicina Mākoņkalnā un Kolkasraga apkārtnē. Ornitologu virsvadībā putnus varēs vērot arī pie Salacas, Ķemeru un Rāznas Nacionālajā parkā.

Arī 2. un 3. aprīlī putnu draugus gaidīs Slīteres un Ķemeru Nacionālajos parkā. Bet pūču būru gatavošanas noslēpumus un citas spārnotajiem draugiem veltītas aktivitātes varēs piedzīvot 9. aprīlī Līgatnes Dabas takās.

Vairāk informācijas par katrā vietā paredzēto programmu var uzzināt vietnē “www.daba.gov.lv”.

Piesaka dalību pasākumam

“Putnu vērošanas pasākumos gaidīti visi, taču iepriekš vēlams savu dalību pieteikt,” skaidro Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Ilze Reinika. “Tas vajadzīgs, lai grupas vadītāji var sagādāt nepieciešamo tālskatu, būrīšu sagatavju u. c. pasākumā vajadzīgo materiālu daudzumu.”

Daļā putnu vērošanas pasākumu paredzētas arī garākas staigāšanas, taču tās rīkotāji pielīdzina vieglai pastaigai. Tādēļ dabā ir iespēja doties visiem kopā, piedaloties arī mazākiem bērniem vai vecākiem cilvēkiem. Putnu vērošanas nolūkos bieži būs jāapstājas, līdz ar to tiks nodrošināti arī atelpas brīži.

Par ērtībām gādā pats

Lai putnu vērotājs justos komfortabli, ir piemēroti jāsaģērbjas. Katrs pats gādā, lai nesalst, lai var uzvilkt kaut ko, ja pēkšņi uzlīst lietutiņš, lai kājas siltas u. c.

Reklāma
Reklāma

Putnu dienas vērotāja dreskods ir šāds: dienas laikā ejot, apģērba krāsai nav nozīmes, taču svarīgi, lai apģērbi vai mantu maisiņi nav čaukstīgi. Savukārt vakarā, dodoties Ķemeros pūces vērot, tērpjas tumši, lai vērīgās lidones viesus nepamana. Maskēšanās toņu drānās ir prātīgi tērpties, ja vēlas piezagties pēc iespējas tuvāk putniņam fotografēšanas nolūkos.

Publikācija sagatavota ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu

Par publikācijas saturu atbild AS “LATVIJAS MEDIJI”.