Laukos

“Laima” pavasarī atsāks konfekšu “Karakums” un “Talismans” ražošanu0

Foto – Dainis Bušmanis

Saistībā ar nākamgad gaidāmo Latvijas simtgadi saldumu ražotāja AS “Laima” atsāks ražot savulaik iecienītās konfektes “Karakums” un “Talismans”, informēja zīmolu “Laima” pārstāvošās kompānijas “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Lineta Mikša.

Lēmums atsākt divu minēto konfekšu ražošanu pieņemts projekta “Nostalģija” laikā, kad “Laima” aicināja balsot par vēsturiskajām konfektēm, kuras vēlētos atkal redzēt tirdzniecībā. Balsot bija iespējams par tādām konfektēm kā “Talismans”, “Dienvidnakts”, “Upeņu”, “Karakums”, “Daile”, “Banānu”, “Jūrmala”, “Daile”, “Līgo”, “Rēbuss” un “Ananass”. Kampaņas ietvaros kopumā tika saņemtas 5000 balsis.

Balsojumā konfekte “Talismans” kopumā saņēma 841 balsi. “Talismans” bija divdesmito gadu iecienītākā konfekte, kuras pirmsākumi meklējami 1925.gadā. Toreiz šokolādes fabrika “Maķedonija” pārtapa par akciju sabiedrību “Laima” un tika uzsākta rūgteni saldās cigoriņu pomādes “Talismans” ražošana.

Savukārt konfekte “Karakums” balsojumā saņēma 1 176 balsis. Pralinē konfekte “Karakums” ar vafeļu gabaliņiem bijusi vairāku paaudžu iecienītākā šokolādes konfekte.

“Katra Latvijas desmitgade ir bijusi ar savu stilu un garšu, tajā skaitā arī ar iecienītu šokolādes konfekti. Par godu Latvijai un tās iedzīvotājiem 2018.gada pavasarī veikalu plauktos nonāks konfektes “Karakums” un “Talismans”, kas tiks ražotas pēc senām, unikālām “Laimas” meistaru radītām receptūrām,” sacīja Lineta Mikša.

Pašlaik “Laimas” produktu portfelī ir 200 dažādi produkti, kas pieejami Latvijā un ārvalstīs. “Laimas” produkcija tiek eksportēta uz 27 valstīm – ASV, Kanādu, Ķīnu, Izraēlu, Lielbritāniju, Īriju, Krieviju, Baltkrieviju, Azerbaidžānu, Kazahstānu, Turkmenistānu un citām.

“Orkla Confectionery & Snacks Latvija” (iepriekš “NP Foods”) pārstāv zīmolus “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu čipsi”, “Old Town bakery”, “The Original Taffel Snacks” un “Pedro”

Jau ziņōts, ka norvēģu kompānija “Orkla” 2014.gada augustā iegādājās koncernu “NP Foods”, bet oktobrī tika pieņemts lēmums apvienot SIA “NP Foods”, AS “Laima”, AS “Staburadze” un AS “Latfood” vienā uzņēmumā, kura nosaukums ir “Orkla Confectionery&Snacks Latvija”, bet SIA “Spilva” un AS “Gutta” apvienoti vienā uzņēmumā ar nosaukumu SIA “Orkla Foods Latvija”.

.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Aicina mazo un vidējo saimniecību īpašniekus kļūt par kooperatīvu biedriem
4 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Iepakojums no rapšu vaska vai piens no zaļajiem griķiem – jaunas idejas pārtikai 1
4 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Katrams jādara savs darbs, lai būtu vietējais, nevis Itālijas kartupelis 3
4 dienas

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Kultūra
“Esmu optimists, lai gan depresīvs.” Pēdējā saruna ar mūžībā devušos Paulu Bankovski žurnālā “Mājas Viesis”
Intervija 3 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
“Jūs, meitiņ, palaistiet ar kokakolu, sālsūdeni vai sodas ūdeni.” Saruna ar zāļu sievu un Cēsu pils dārznieci Līgu Eglīti
Intervija 5 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Mūžībā aizgājis rakstnieks Pauls Bankovskis
4 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
1940. gada jūnijā valsts vadītājs Kārlis Ulmanis atradās ļoti sarežģītā situācijā. Vai Latvija varēja pretoties? 3
8 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Satiksmes sodi – jūlija jaunumi. Vai lielāki maksājumi dos efektu, ja nav nodrošināta soda neizbēgamība? 1
4 stundas