Foto: Unsplash.com

Lande.lv dārznieka horoskops 2

Latviešiem tradīcija turēties pie sava zemes gabaliņa – lielāka vai mazāka – ir stingri iesakņojusies. Pavasarī lauksaimnieki gatavojas nopietnai darba sezonai, bet pilsētnieki – steidz iekopt kaut mazu dārziņu un ielikt rokas zemē. Un, lai gan dažkārt šāda īpašuma rentabilitāte var būt pat apšaubāma, paradums atstāt smacīgos pilsētu mūrus uz īso vasaras laiku ir ļoti spēcīgs.

LE
LETA
Ziņas
Cilvēki masveidā pamet lietotni “WhatsApp”: uzņēmums nāk klajā ar paziņojumu 33
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
Policijas šefs skaidro, vai var sodīt par to, ka divi cilvēki dzīvo kopā, bet nav deklarēti vienā dzīvesvietā 80
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Divos Latvijas novados fiksēts straujš Covid-19 gadījumu pieaugums 5
21 stundas
Lasīt citas ziņas

Kāpēc pat blakus esošie kaimiņu zemes gabali dažkārt izskatās tik atšķirīgi? Viens gabals izskatās kā no žurnāla, – kopts, lekns, uz tā viss aug griezdamies, puķu dobes ir krāšņas un dārzeņu raža ir laba, kuplie augļu koki priecē acis. Otru – kaimiņu – zemes gabalu rotā tikai nopļauts mauriņš, uz kura iekārtots grils un šūpuļtīkls. Trešais dārzs pamatā ir aizaudzis ar zāli, un no nezālēm izceļas tikai atsevišķi kultūraugi… Un nevar pat teikt, ka kāds saimnieks mīl savu zemi mazāk nekā citi.

Tātad, kur rodas atšķirība? Daudzas lietas, kas attiecas uz zemi un tās izmantošanu, ir atkarīgas no saimnieka zodiaka zīmes. Protams, katra horoskopa personīgie planētas aspekti gan ir svarīgāki par vispārējām tendencēm, tomēr piedāvājam paskatīties, kādi dārznieki mēs esam saskaņā ar Zodiaku!

Auns

Auns ir viena dārzkopju vidū reti sastopamajām zīmēm. Viņam trūkst pacietības audzēt bagātīgas ražas, taču viņš lieliski pārvalda jebkuru inventāru, labprāt būvē, bruģē un… strīdas ar kaimiņiem. Jā, jā, ja Auns nolems, ka kaimiņa žogs ir viņa teritorijā, tiesvedība ilgs daudzus gadus!

Auna zemes teritorija reti tiek kārtīgi kopta, tās stūros parasti vērojamas nezāļu joslas vai aizauguši grāvji. Aunam nav tik būtiska iegūtā raža – viņam daudz svarīgāk ir sajust savu vietu un iekārtoties tur ērti un ar maksimālu komfortu.

Horoskops Auniem iesaka dārzā noteikti iedēstīt dažas bārbeļu un kadiķu krūmus un saimniecībā audzēt galvenokārt gurķus, ķiplokus, pētersīļus un sīpolus.

Vērsis

Vērsis ir visdedzīgākais zemes kopējs visā horoskopā. Gadiem ilgi viņš krustu šķērsu ars un kops pat pašu mazāko zemes gabaliņu, dažkārt sasniedzot vēl neredzētu ražu.

Šīs zīmes pārstāvji veiksmīgi būvē un ne mazāk veiksmīgi audzē, un viņiem liela nozīme ir arī viņa ēkas un zemes vēŗtībai un prestižam. Tas ir, kaut arī Vērša īpašumā būs tikai niecīgs šķūnītis, iekšpusē tas būs rotāts ar lāčādām un iekārtots ar samta mēbelēm.

Neatlaidība un pacietība ļauj Vērsim dārzā izaudzēt jebko, īpaši tomātus un baklažānus. Dārzā ieteicams iekopt stingri vietējiem apstākļiem un klimatam atbilstošus, nevis eksotisku augļu kokus. Veiksmei katru gadu ieteicams iestādīt ķirbi.

Dvīņi

Dvīņi uztver savu vasaras rezidenci kā komunikācijas un atpūtas vietu. Un, lai arī dažreiz viņiem uznāk “dārzkopības trakums”, tas nedod lielu rezultātu. Ēka uz maza zemes gabaliņa šīs zīmes pārstāvjiem ir nozīmīgāka nekā pati zeme. Un uz tās viņus interesē tikai puķu dobju iekopšana, ātri augošu un bez problēmām audzējamu kultūru stādīšana.

Dārzā Dvīņiem vislabāk aug dažādas salātu un rukolas šķirnes, arī kabaču raža būs ļoti laba. Dārzā ieteicama vertikāla apzaļumošana – vislabāk padosies sausserži, mūsu klimatam atbilstošas vīnogu šķirnes, visu veidu vīteņaugi, kā arī dažādas zemeņu šķirnes un ziedi. Arī bumbieres nesīs daudz augļu!

Vēzis

Vēzis uzskatāms par vienu no talantīgākajām dārzkopju zīmēm horoskopā. Tomēr viņu zemes kopšana interesē tikai tādā gadījumā, ja viņam šajā nodarbē ir kompānija. Vientuļš Vēzis ar to nenodarbosies! Drīzāk jau izvēlēsies omulīgu “migu” ar daudziem siltiem plediem un spilveniem uz dīvāniņiem retro stilā.

Vēzim labi augs jebkas, ko viņš iestādīs. Viņam dārzā galvenais ir savām rokām izaudzēti zaļumi – lociņi, dilles, pētersīļi, kinza un tamlīdzīgi. Uz Vēža zemes noteikti jāaug ābelēm, bet no ogām viņam īpaši mīļas ir ērkšķogas un avenes. Vēzis ir konservatīvs un dod priekšroku tradicionālām lietām.

Lauva

Lauvai, kaut arī tā ir zemkopībai piemēŗota zīme, vairāk glaimo prestižas vasarnīcas esamība. Viņš sev meklēs veiksmīgā un ēŗtā vietā izvietotu īpašumu. Viņa mājai jābūt lielai, stilīgai un skaistai, bet žogam svaigi krāsotam un uz varenību norādošam. Nē, Lauva nebūt nav sajūsmā par rokām darāmiem darbiem.

Dārzā viņš ātri saveidos puķu dobes, sastādīs kokus un krūmus, bet nekad nepainteresēsies, kāda ir raža. Viņam noteikti jāstāda rozes, tās harmonē ar viņa raksturu. Sakņu dārzā Lauvām vajadzīgi ķirbji un burkāni, bet siltumnīcā – tomāti un pipari. Un, protams, labu šķirņu zemenes!

Jaunava

Jaunava nodarbojas ar rasējumiem un zemes gabalu zinātniski sadala sektoros. Viņas stihija ir zālāji un dzīvžogi. Liekot akcentu uz dekoratīvajiem, nevis augļus nesošiem augiem un krūmiem, dārzs izskatīsies vienkārši lieliski.

Vēl viens Jaunavas “jājamzirdziņš” ir ārstniecisko un eksotisko augu audzēšana, – šajā jomā viņai nav konkurentu. Bet banālus gurķus un kabačus viņai izaudzēt nesanāks. Jaunavas īpašumā noteikti jābūt mežrozītēm un vilkābelēm, aronijām, smiltsērkšķiem un irbenājiem.

Sakņu dārzā labi padosies kartupeļi un zirņi, redīsi un bietes. Taču nav nekādas jēgas noņemties ar tomātu un papriku stādiem: nekas neiznāks, lai arī kā Jaunava censtos!

Svari

Svari pēc zodiaka ir vidēji veiksmīgi zemkopji. Viņu zemes īpašums nekad nebūs nevainojami iekopts – tas var sezonu nostāvēt vispār neaprūpēts, bet nākamajā sezonā kaimiņi varēs brīnīties par ideāliem stādījumiem. Māja var gadiem ilgi stāvēt nekrāsota, bet tad pēkšņi izcelties uz apkārtējā fona ar skaistu krāsojumu un piemērotiem dekorējumiem.

Svariem liekas garlaicīgi kaut ko darīt regulāri un akurāti. Viņiem viss ir atkarīgs no iedvesmas. Dažkārt šajā zīmē dzimušie kļūst par satriecošu ziedu un augu kolekcionāriem, priecējot ar savu īpašumu visu apkārtni. Svaru dārzā noteikti jāaug visu šķirņu un krāsu jāņogām, bet sakņu dārzā vēlams audzēt redīsus, salātus, gurķus un kabačus.

Skorpions

Skorpiona attiecības ar zemi ir sarežģītas. Viņš parasti ļoti asi izjūt savu un ne savu teritoriju. Sievasmātes vai vīramātes teritorijā viņš nekad nejutīsies labi.

Savs lauku īpašums šīs zīmes pārstāvjiem vajadzīgs kā vieta nepieciešamajai vientulības un brīvības devai. Skaista egle viņiem būs dārgāka nekā smalkas šķirnes ābele. Tā nu dārzeņus un augļus Skorpions neaudzēs, nav vērts pat mēģināt viņu tajā iesaistīt!

Skoprionam svarīgs skats pa logu un vieta, kurā sagaidīt saullēktu, piemēram, omulīga lapene. Dārzā Skorpionam labi augs dekoratīvie augi un ķirši, bet sakņu dārzā burkānu vaga, zaļumi un agrie redīsi arī būs viss, kas viņam pa spēkam.

Strēlnieks

Strēlniekam patīk iekārtot milzīgi garas vagas un stādīt sakņu plantācijas, bet, vai tās tik kārtīgi aprūpētas, tas jau ir cits jautājums. Šī ir darbu mīloša, bet par kārtību daudz nedomājoša zodiaka zīme.

Lauku īpašumu Strēlnieks uztver kā iespēju izrauties no pilsētas, pasēdēt ar draugiem pie dabas krūts un iekurt ugunskuru. Tomēr viņam patīk arī pačubināties pa zemi un palielīties ar siltumnīcā izaudzētajiem tomātiem. Sakņu dārzā Strēlniekam vislabāk padosies sīpoli, ķiploki un lakši.

Augļu dārzā viņa mīluļi būs ogu krūmi un skābo šķirņu ābeles. Šīs zīmes pārstāvju dārzos bieži vien sastopami neticami ziedu stādījumi, pie kam pats saimnieks parasti pat nesaprot, kā izdevies tādus izaudzēt.

Mežāzis

Zemes apstrādes jautājumos Mežāzis ir viduvēji apdāvināta zodiaka zīme. Viņam ļoti patīk kārtīgi akmens vai ķieģeļu āra kamīni un grili, alpu pļavas un pamatīgi būvētas ēkas.

Mežāzis ar prieku raks un līdzinās, vedīs melnzemi un mēslos laukus. Viņam atradīsies vieta gan vagām, gan puķudobēm, gan siltumnīcām. Augļu dārzā viņam patīk audzēt avenes un kazenes, kā arī kauliņu augļu kokus – ķiršus, plūmes un aprikozes.

Mežāzis dod priekšroku siltumnīcas darbiem, maksimāli automatizējot procesus, ierīkojot pilienveida laistīšanu, bioorganiskās apsildes sistēmas un citas interesantas un saimniekošanu atvieglojošas ierīces.

Ūdensvīrs

Ūdensvīrs savā dārzā izmēģinās visus tirgū pieejamos jauninājumus, viņš mīl eksperimentēt ar dažādām šķirnēm. Dažkārt šīs zīmes pārstāvji iegūst rekordražas, taču tās viņiem vajadzīgas galvenokārt tādēļ, lai rastu iespēju palepoties un pārsteigt draugus.

Ūdensvīrs, par nākotni domājot, nekādus priekšdarbus neveiks un krājumus negatavos. Viņa dārzā jābūt vīteņaugiem un visdažādākajiem selekcijas jaunumiem, labi padosies arī zemenes.

Sakņu dārzs Ūdensvīram parasti tiek plānots haotiski un bieži vien tiek piepildīts ar kultūraugiem, kuri ātri nogatavojas vai kuriem nepieciešama pastirpināta laistīšana. Viņa saimniecībā biežāk nekā citām horoskopa zīmēm ir izveidoti nelieli dīķi un ūdenskritumi, akmensdārzi un keramikas dārza dekori.

Zivis

Zivīm zeme nozīmē kontaktu ar planētas enerģētiku, gara apgaismību un radošu pašrealizāciju. Viņu māja un zeme vienmēr būs īpaša – interesanti noformēta un radoši izplānota. Tie ir pasakainākie dārzi un apbrīnojamākās vagas, kā arī visbagātīgākās ražas.

Vislabāk Zivis jūtas mantotā zemē. Pašām viņām nepatīk rakt zemi vai vispār darīt smagus darbus, tādēļ tam viņas parasti noalgo palīgus. Taču viss pārējais Zivīm padodas viegli. Dārzā viņas var audzēt jebko – no zaļumiem līdz sakņaugiem, pieklājīga raža garantēta pat sliktos gados!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
MB
Madara Briede
Praktiski
Kas ir domājamā daļa?
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Izcilam brīvdienu ēdienam! Kalmāra gredzentiņi ar kokosriekstu pienu, kariju, ķiršu tomātiņiem un kabaci
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Kā moderni iekārtot mājokli: šī gada 6 aktuālākās tendences
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Saldais kartupelis ar kazas sieru: izcila vakariņu recepte izsmalcinātu garšu cienītājiem
3 dienas
LE
LETA
Ziņas
Cilvēki masveidā pamet lietotni “WhatsApp”: uzņēmums nāk klajā ar paziņojumu 33
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
Policijas šefs skaidro, vai var sodīt par to, ka divi cilvēki dzīvo kopā, bet nav deklarēti vienā dzīvesvietā 80
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Divos Latvijas novados fiksēts straujš Covid-19 gadījumu pieaugums 5
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas Norvēģijā miruši 23 cilvēki 62
1 diena
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Saņemto dīkstāves pabalstu, manuprāt, ļoti negodīgi VID izkrāpa atpakaļ.” Igo skarbi par valsts rīcību 15
4 stundas
Lasīt citas ziņas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ātri, veselīgi un ļoti garšīgi: ķirbja – pesto sendvičmaizītes 2
4 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Nežēlīgs ieraksts: policisti filmē uz lauka gulošu, cietušu stirnu, smejas un sauc: “Piekodusies!” 121
3 dienas
MB
Madara Briede
Praktiski
Pastkastīte – kāda, kur un kā pareizi jānovieto? 2
3 dienas
SR
Sandra Ruska
Praktiski
Ko iesākt ar liliju sīpoliem ziemā: selekcionāra padomi
4 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
7 triki, kā dzīvojamo platību izmantot ekonomiskāk
4 dienas
MB
Madara Briede
Praktiski
Vai tirgoties internetā drīkst bez ierobežojuma un nodoklis par to nav jāmaksā? 2
4 dienas
LE
LETA
Veselam
Aizvadītajā diennaktī pieaudzis Covid-19 pacientu skaits ar smagu slimības gaitu 1
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Ziņas
Māris Zanders: “Vai tāpēc mēs stāvējām uz barikādēm?!” Trīsdesmit gadi pēc janvāra notikumiem 5
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Sals nedaudz atslābs. Laika prognoze pirmdienai
17 minūtes
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Saņemto dīkstāves pabalstu, manuprāt, ļoti negodīgi VID izkrāpa atpakaļ.” Igo skarbi par valsts rīcību 15
4 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ziņas
“Nekad vēl tā nav bijis, ka nodod preci veikalam un tūlīt vajag vēl.” Audzis pieprasījums pēc zāļu tējām 2
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Nekad mūžā nespēju iedomāties, ka kādreiz to teikšu!”. Producents Juris Millers atklāj, ka pašmāju sabiedriskā TV uzdevumu šobrīd veic Krievijas galvenais TV kanāls 22
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
No ceturtdienas laikapstākļi mainīsies: sinoptiķu prognoze nākamajai nedēļai
5 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Ziņas
Kovidsitienam bija gatavi: Kolkas uzņēmuma recepte krīzes rūdījumam 7
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas Norvēģijā miruši 23 cilvēki 62
1 diena
VB
Vija Beinerte
Stāsti
Vija Beinerte: Gada necilvēks un vēl daži zvēri 66
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Cilvēki masveidā pamet lietotni “WhatsApp”: uzņēmums nāk klajā ar paziņojumu 33
1 diena
SK
Skaties.lv
Stāsti
”Piezvanīja, ka ir mirusi, bet izrādījās, ka vēl ir dzīva!” Atklāti par prestižā pansionātā notiekošo 28
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Daktera vārds tiek izķengāts pa visu valsti!” Ecmanis parāda Jakovina Covid-19 testus un noliedz, ka viņš ārstējis, būdams inficējies 77
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
Policijas šefs skaidro, vai var sodīt par to, ka divi cilvēki dzīvo kopā, bet nav deklarēti vienā dzīvesvietā 80
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Uzņēmējs Māris Gailis atklāj, ar ko “patiesībā” darba laikā nodarbojas valsts ierēdņi 29
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Tenis un Dravis
4 stundas
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Vakarā pirms aiziešanas mūžībā viņa teikusi māsiņai, lai telefonu vairs nelādē.” Kolēģi sēro par Astrīdas Kairišas nāvi 8
3 dienas
LE
LETA
Ziņas
Sals nedaudz atslābs. Laika prognoze pirmdienai
15:24
LE
LETA
Ziņas
Melnajā jūrā nogrimis Krievijas kravas kuģis; uzsākta apkalpes glābšanas operācija
14:48
MZ
Māris Zanders
Ziņas
Māris Zanders: “Vai tāpēc mēs stāvējām uz barikādēm?!” Trīsdesmit gadi pēc janvāra notikumiem 5
14:24