Foto: Unsplash.com

Lande.lv dārznieka horoskops 2

Latviešiem tradīcija turēties pie sava zemes gabaliņa – lielāka vai mazāka – ir stingri iesakņojusies. Pavasarī lauksaimnieki gatavojas nopietnai darba sezonai, bet pilsētnieki – steidz iekopt kaut mazu dārziņu un ielikt rokas zemē. Un, lai gan dažkārt šāda īpašuma rentabilitāte var būt pat apšaubāma, paradums atstāt smacīgos pilsētu mūrus uz īso vasaras laiku ir ļoti spēcīgs.

KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķi Lauri Reiniku, piedraudot ar apsardzi, izdzen no vēsturiskas vietas par nepiemērotu apģērbu 23
9 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Laukos
Noskaidrots, kam pieder lielākās Latvijas pļavas
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ir prātam neiedomājas lietas, kas notiek!” Lato Lapsa par Indriķa Latvieša jaunāko grāmatu “Nāve” 45
3 stundas
Lasīt citas ziņas

Kāpēc pat blakus esošie kaimiņu zemes gabali dažkārt izskatās tik atšķirīgi? Viens gabals izskatās kā no žurnāla, – kopts, lekns, uz tā viss aug griezdamies, puķu dobes ir krāšņas un dārzeņu raža ir laba, kuplie augļu koki priecē acis. Otru – kaimiņu – zemes gabalu rotā tikai nopļauts mauriņš, uz kura iekārtots grils un šūpuļtīkls. Trešais dārzs pamatā ir aizaudzis ar zāli, un no nezālēm izceļas tikai atsevišķi kultūraugi… Un nevar pat teikt, ka kāds saimnieks mīl savu zemi mazāk nekā citi.

Tātad, kur rodas atšķirība? Daudzas lietas, kas attiecas uz zemi un tās izmantošanu, ir atkarīgas no saimnieka zodiaka zīmes. Protams, katra horoskopa personīgie planētas aspekti gan ir svarīgāki par vispārējām tendencēm, tomēr piedāvājam paskatīties, kādi dārznieki mēs esam saskaņā ar Zodiaku!

Auns

CITI ŠOBRĪD LASA

Auns ir viena dārzkopju vidū reti sastopamajām zīmēm. Viņam trūkst pacietības audzēt bagātīgas ražas, taču viņš lieliski pārvalda jebkuru inventāru, labprāt būvē, bruģē un… strīdas ar kaimiņiem. Jā, jā, ja Auns nolems, ka kaimiņa žogs ir viņa teritorijā, tiesvedība ilgs daudzus gadus!

Auna zemes teritorija reti tiek kārtīgi kopta, tās stūros parasti vērojamas nezāļu joslas vai aizauguši grāvji. Aunam nav tik būtiska iegūtā raža – viņam daudz svarīgāk ir sajust savu vietu un iekārtoties tur ērti un ar maksimālu komfortu.

Horoskops Auniem iesaka dārzā noteikti iedēstīt dažas bārbeļu un kadiķu krūmus un saimniecībā audzēt galvenokārt gurķus, ķiplokus, pētersīļus un sīpolus.

Vērsis

Vērsis ir visdedzīgākais zemes kopējs visā horoskopā. Gadiem ilgi viņš krustu šķērsu ars un kops pat pašu mazāko zemes gabaliņu, dažkārt sasniedzot vēl neredzētu ražu.

Šīs zīmes pārstāvji veiksmīgi būvē un ne mazāk veiksmīgi audzē, un viņiem liela nozīme ir arī viņa ēkas un zemes vēŗtībai un prestižam. Tas ir, kaut arī Vērša īpašumā būs tikai niecīgs šķūnītis, iekšpusē tas būs rotāts ar lāčādām un iekārtots ar samta mēbelēm.

Neatlaidība un pacietība ļauj Vērsim dārzā izaudzēt jebko, īpaši tomātus un baklažānus. Dārzā ieteicams iekopt stingri vietējiem apstākļiem un klimatam atbilstošus, nevis eksotisku augļu kokus. Veiksmei katru gadu ieteicams iestādīt ķirbi.

Dvīņi

Dvīņi uztver savu vasaras rezidenci kā komunikācijas un atpūtas vietu. Un, lai arī dažreiz viņiem uznāk “dārzkopības trakums”, tas nedod lielu rezultātu. Ēka uz maza zemes gabaliņa šīs zīmes pārstāvjiem ir nozīmīgāka nekā pati zeme. Un uz tās viņus interesē tikai puķu dobju iekopšana, ātri augošu un bez problēmām audzējamu kultūru stādīšana.

Dārzā Dvīņiem vislabāk aug dažādas salātu un rukolas šķirnes, arī kabaču raža būs ļoti laba. Dārzā ieteicama vertikāla apzaļumošana – vislabāk padosies sausserži, mūsu klimatam atbilstošas vīnogu šķirnes, visu veidu vīteņaugi, kā arī dažādas zemeņu šķirnes un ziedi. Arī bumbieres nesīs daudz augļu!

Vēzis

Vēzis uzskatāms par vienu no talantīgākajām dārzkopju zīmēm horoskopā. Tomēr viņu zemes kopšana interesē tikai tādā gadījumā, ja viņam šajā nodarbē ir kompānija. Vientuļš Vēzis ar to nenodarbosies! Drīzāk jau izvēlēsies omulīgu “migu” ar daudziem siltiem plediem un spilveniem uz dīvāniņiem retro stilā.

Vēzim labi augs jebkas, ko viņš iestādīs. Viņam dārzā galvenais ir savām rokām izaudzēti zaļumi – lociņi, dilles, pētersīļi, kinza un tamlīdzīgi. Uz Vēža zemes noteikti jāaug ābelēm, bet no ogām viņam īpaši mīļas ir ērkšķogas un avenes. Vēzis ir konservatīvs un dod priekšroku tradicionālām lietām.

Lauva

Lauvai, kaut arī tā ir zemkopībai piemēŗota zīme, vairāk glaimo prestižas vasarnīcas esamība. Viņš sev meklēs veiksmīgā un ēŗtā vietā izvietotu īpašumu. Viņa mājai jābūt lielai, stilīgai un skaistai, bet žogam svaigi krāsotam un uz varenību norādošam. Nē, Lauva nebūt nav sajūsmā par rokām darāmiem darbiem.

Dārzā viņš ātri saveidos puķu dobes, sastādīs kokus un krūmus, bet nekad nepainteresēsies, kāda ir raža. Viņam noteikti jāstāda rozes, tās harmonē ar viņa raksturu. Sakņu dārzā Lauvām vajadzīgi ķirbji un burkāni, bet siltumnīcā – tomāti un pipari. Un, protams, labu šķirņu zemenes!

Jaunava

Jaunava nodarbojas ar rasējumiem un zemes gabalu zinātniski sadala sektoros. Viņas stihija ir zālāji un dzīvžogi. Liekot akcentu uz dekoratīvajiem, nevis augļus nesošiem augiem un krūmiem, dārzs izskatīsies vienkārši lieliski.

Vēl viens Jaunavas “jājamzirdziņš” ir ārstniecisko un eksotisko augu audzēšana, – šajā jomā viņai nav konkurentu. Bet banālus gurķus un kabačus viņai izaudzēt nesanāks. Jaunavas īpašumā noteikti jābūt mežrozītēm un vilkābelēm, aronijām, smiltsērkšķiem un irbenājiem.

Sakņu dārzā labi padosies kartupeļi un zirņi, redīsi un bietes. Taču nav nekādas jēgas noņemties ar tomātu un papriku stādiem: nekas neiznāks, lai arī kā Jaunava censtos!

Svari

Svari pēc zodiaka ir vidēji veiksmīgi zemkopji. Viņu zemes īpašums nekad nebūs nevainojami iekopts – tas var sezonu nostāvēt vispār neaprūpēts, bet nākamajā sezonā kaimiņi varēs brīnīties par ideāliem stādījumiem. Māja var gadiem ilgi stāvēt nekrāsota, bet tad pēkšņi izcelties uz apkārtējā fona ar skaistu krāsojumu un piemērotiem dekorējumiem.

Svariem liekas garlaicīgi kaut ko darīt regulāri un akurāti. Viņiem viss ir atkarīgs no iedvesmas. Dažkārt šajā zīmē dzimušie kļūst par satriecošu ziedu un augu kolekcionāriem, priecējot ar savu īpašumu visu apkārtni. Svaru dārzā noteikti jāaug visu šķirņu un krāsu jāņogām, bet sakņu dārzā vēlams audzēt redīsus, salātus, gurķus un kabačus.

Skorpions

Skorpiona attiecības ar zemi ir sarežģītas. Viņš parasti ļoti asi izjūt savu un ne savu teritoriju. Sievasmātes vai vīramātes teritorijā viņš nekad nejutīsies labi.

Savs lauku īpašums šīs zīmes pārstāvjiem vajadzīgs kā vieta nepieciešamajai vientulības un brīvības devai. Skaista egle viņiem būs dārgāka nekā smalkas šķirnes ābele. Tā nu dārzeņus un augļus Skorpions neaudzēs, nav vērts pat mēģināt viņu tajā iesaistīt!

Skoprionam svarīgs skats pa logu un vieta, kurā sagaidīt saullēktu, piemēram, omulīga lapene. Dārzā Skorpionam labi augs dekoratīvie augi un ķirši, bet sakņu dārzā burkānu vaga, zaļumi un agrie redīsi arī būs viss, kas viņam pa spēkam.

Strēlnieks

Strēlniekam patīk iekārtot milzīgi garas vagas un stādīt sakņu plantācijas, bet, vai tās tik kārtīgi aprūpētas, tas jau ir cits jautājums. Šī ir darbu mīloša, bet par kārtību daudz nedomājoša zodiaka zīme.

Lauku īpašumu Strēlnieks uztver kā iespēju izrauties no pilsētas, pasēdēt ar draugiem pie dabas krūts un iekurt ugunskuru. Tomēr viņam patīk arī pačubināties pa zemi un palielīties ar siltumnīcā izaudzētajiem tomātiem. Sakņu dārzā Strēlniekam vislabāk padosies sīpoli, ķiploki un lakši.

Augļu dārzā viņa mīluļi būs ogu krūmi un skābo šķirņu ābeles. Šīs zīmes pārstāvju dārzos bieži vien sastopami neticami ziedu stādījumi, pie kam pats saimnieks parasti pat nesaprot, kā izdevies tādus izaudzēt.

Mežāzis

Zemes apstrādes jautājumos Mežāzis ir viduvēji apdāvināta zodiaka zīme. Viņam ļoti patīk kārtīgi akmens vai ķieģeļu āra kamīni un grili, alpu pļavas un pamatīgi būvētas ēkas.

Mežāzis ar prieku raks un līdzinās, vedīs melnzemi un mēslos laukus. Viņam atradīsies vieta gan vagām, gan puķudobēm, gan siltumnīcām. Augļu dārzā viņam patīk audzēt avenes un kazenes, kā arī kauliņu augļu kokus – ķiršus, plūmes un aprikozes.

Mežāzis dod priekšroku siltumnīcas darbiem, maksimāli automatizējot procesus, ierīkojot pilienveida laistīšanu, bioorganiskās apsildes sistēmas un citas interesantas un saimniekošanu atvieglojošas ierīces.

Ūdensvīrs

Ūdensvīrs savā dārzā izmēģinās visus tirgū pieejamos jauninājumus, viņš mīl eksperimentēt ar dažādām šķirnēm. Dažkārt šīs zīmes pārstāvji iegūst rekordražas, taču tās viņiem vajadzīgas galvenokārt tādēļ, lai rastu iespēju palepoties un pārsteigt draugus.

Ūdensvīrs, par nākotni domājot, nekādus priekšdarbus neveiks un krājumus negatavos. Viņa dārzā jābūt vīteņaugiem un visdažādākajiem selekcijas jaunumiem, labi padosies arī zemenes.

Sakņu dārzs Ūdensvīram parasti tiek plānots haotiski un bieži vien tiek piepildīts ar kultūraugiem, kuri ātri nogatavojas vai kuriem nepieciešama pastirpināta laistīšana. Viņa saimniecībā biežāk nekā citām horoskopa zīmēm ir izveidoti nelieli dīķi un ūdenskritumi, akmensdārzi un keramikas dārza dekori.

Zivis

Zivīm zeme nozīmē kontaktu ar planētas enerģētiku, gara apgaismību un radošu pašrealizāciju. Viņu māja un zeme vienmēr būs īpaša – interesanti noformēta un radoši izplānota. Tie ir pasakainākie dārzi un apbrīnojamākās vagas, kā arī visbagātīgākās ražas.

Vislabāk Zivis jūtas mantotā zemē. Pašām viņām nepatīk rakt zemi vai vispār darīt smagus darbus, tādēļ tam viņas parasti noalgo palīgus. Taču viss pārējais Zivīm padodas viegli. Dārzā viņas var audzēt jebko – no zaļumiem līdz sakņaugiem, pieklājīga raža garantēta pat sliktos gados!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SR
Sandra Ruska
Praktiski
Ļaunā slimība vēzis arī kociņiem: vai ar to var cīnīties?
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
No omītes recepšu krājumiem: visgaršīgākais mājās gatavotais rasols 35
2 dienas
IB
Indulis Burka
Praktiski
Ar kādiem “tautas līdzekļiem” labi var iztīrīt veļasmašīnu, bet kādus labāk tomēr nelietot? 2
2 dienas
Inita Šteinberga
Praktiski
Lai orhidejas ziedētu vienmēr: dārzniece atklāj vienu “triku” 5
3 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķi Lauri Reiniku, piedraudot ar apsardzi, izdzen no vēsturiskas vietas par nepiemērotu apģērbu 23
9 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Laukos
Noskaidrots, kam pieder lielākās Latvijas pļavas
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ir prātam neiedomājas lietas, kas notiek!” Lato Lapsa par Indriķa Latvieša jaunāko grāmatu “Nāve” 45
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Esmu apbēdināta, ka mani tik viegli nodeva…”: dziedātāja Alise Haijima beidzot komentējusi internetā nopludināto video, kurā viņa un citi niekojas ar “balto pulverīti” 48
3 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Man gribējās piecelties un teikt – ej tak tu!”: Igors Linga atklāj, kurš pašmāju mūziķis ir bijis visneciešamākais 7
1 diena
Lasīt citas ziņas
PL
Praktiskais Latvietis
Praktiski
Ne tikai skaisti, bet arī vērtīgi: kā no pīlādžiem pagatavot vērtīgu sīrupu? 1
3 dienas
EV
Edgars Vimba
Praktiski
Milzu baltmietenes – raganu apļu veidotājas parādījušās daudzos dārzos. Ko ar tām iesākt? 2
4 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ābolu pīrāgs “Šarlote”: klasiska recepte, kas izdodas katram! 2
4 dienas
MB
Madara Briede
Praktiski
Vai ir iespējams samainīt sociālo dzīvokli uz citu?
4 dienas
Inita Šteinberga
Praktiski
no puķupodiem aizdzīt sliekas? 6
5 dienas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Nepieradinātais skaistums no dabas: idejas un ieteikumi – kā izgatavot interjera priekšmetus no jūras izskalota koka? 4
5 dienas
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
Sildot ekonomiku, jau domā par dzesēšanu? Aicina kritiski izvērtēt jaunu būvniecības projektu uzsākšanu Latvijā
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Covid-19 izplatība Latvijā: kur visvairāk sasirgušo? 3
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rudenī ceļa tuvumā biežāk uzturas meža dzīvnieki. Kas jāievēro autovadītājiem? 20
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Naktī daudzviet veidosies migla. Laika prognoze pirmdienai 2
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ir prātam neiedomājas lietas, kas notiek!” Lato Lapsa par Indriķa Latvieša jaunāko grāmatu “Nāve” 45
3 stundas
LR
Linda Rumka
Ziņas
“Iebarikādējāmies bunkurā un pārziemojām.” Pie skatītājiem nonākusi vēsturiskā daudzsēriju filma par Emīliju Benjamiņu
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Šveicieši referendumā atbalstījuši viendzimuma laulību legalizāciju 44
3 stundas
AJ
Atis Jansons
Ziņas
“Auto pasaulē dzīvo arī tāds monstrs.” Kuram auto ir vislielākā jauda pasaulē?
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
“Kovids nezina, ka viņam ir jāapstājas pie diviem metriem.” Eksperts par divu metru distanci no zinātniskā viedokļa 65
8 stundas
TA
Tavs Auto TV
Ziņas
“Praktisks, simpātisks un teju par velti!” Roberto Meloni par patriotismu, ēdienu un itāļu automobiļiem 13
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķi Lauri Reiniku, piedraudot ar apsardzi, izdzen no vēsturiskas vietas par nepiemērotu apģērbu 23
9 stundas
GN
Gints Narogs
Stāsti
“Citiem smejot saku, ka man nav 91, bet 16.” Vecākais Vienības brauciena dalībnieks Edgars izvirzījis ambiciozu mēŗki 8
10 stundas
GP
Guntars Pļavinskis
Stāsti
Pētniekiem izdevies atminēt Himalaju Skeletu ezera noslēpumu. Kas bija šie cilvēki, kuru mirstīgās atliekas atrodas ezerā?
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Gundars, Kurts un Knuts 1
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Man gribējās piecelties un teikt – ej tak tu!”: Igors Linga atklāj, kurš pašmāju mūziķis ir bijis visneciešamākais 7
1 diena
DT
Dace Terzena
Ziņas
Dace Terzena: Nekad nebūtu varējusi iedomāties, ka mūs tik ļoti varēs sašķelt jautājums par potēšanos pret nāvējošo vīrusu 36
1 diena
AT
Arnis Terzens
Stāsti
“Laika gaitā šī Angelas fobija tikai pieņēmusies spēkā.” No kā paniski bail Angelai Merkelei? 19
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Mašīna bija apgāzusies grūti pārredzamā vietā. Avārijā Sakas pagastā bojā gājusi sieviete
19:00
LA
LA.LV
Kokteilis
Vai tu esi gatavs tam vai ne, taču šodien daudz kas neizbēgami mainīsies! Horoskopi 27.septembrim
18:37
LE
LETA
Ziņas
Latvijas slimnīcās Covid-19 pacientu skaits pieaudzis līdz 392 4
18:14