Foto: Unsplash.com

Lande.lv dārznieka horoskops 2

Latviešiem tradīcija turēties pie sava zemes gabaliņa – lielāka vai mazāka – ir stingri iesakņojusies. Pavasarī lauksaimnieki gatavojas nopietnai darba sezonai, bet pilsētnieki – steidz iekopt kaut mazu dārziņu un ielikt rokas zemē. Un, lai gan dažkārt šāda īpašuma rentabilitāte var būt pat apšaubāma, paradums atstāt smacīgos pilsētu mūrus uz īso vasaras laiku ir ļoti spēcīgs.

VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 95
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
Lasīt citas ziņas

Kāpēc pat blakus esošie kaimiņu zemes gabali dažkārt izskatās tik atšķirīgi? Viens gabals izskatās kā no žurnāla, – kopts, lekns, uz tā viss aug griezdamies, puķu dobes ir krāšņas un dārzeņu raža ir laba, kuplie augļu koki priecē acis. Otru – kaimiņu – zemes gabalu rotā tikai nopļauts mauriņš, uz kura iekārtots grils un šūpuļtīkls. Trešais dārzs pamatā ir aizaudzis ar zāli, un no nezālēm izceļas tikai atsevišķi kultūraugi… Un nevar pat teikt, ka kāds saimnieks mīl savu zemi mazāk nekā citi.

Tātad, kur rodas atšķirība? Daudzas lietas, kas attiecas uz zemi un tās izmantošanu, ir atkarīgas no saimnieka zodiaka zīmes. Protams, katra horoskopa personīgie planētas aspekti gan ir svarīgāki par vispārējām tendencēm, tomēr piedāvājam paskatīties, kādi dārznieki mēs esam saskaņā ar Zodiaku!

Auns

CITI ŠOBRĪD LASA

Auns ir viena dārzkopju vidū reti sastopamajām zīmēm. Viņam trūkst pacietības audzēt bagātīgas ražas, taču viņš lieliski pārvalda jebkuru inventāru, labprāt būvē, bruģē un… strīdas ar kaimiņiem. Jā, jā, ja Auns nolems, ka kaimiņa žogs ir viņa teritorijā, tiesvedība ilgs daudzus gadus!

Auna zemes teritorija reti tiek kārtīgi kopta, tās stūros parasti vērojamas nezāļu joslas vai aizauguši grāvji. Aunam nav tik būtiska iegūtā raža – viņam daudz svarīgāk ir sajust savu vietu un iekārtoties tur ērti un ar maksimālu komfortu.

Horoskops Auniem iesaka dārzā noteikti iedēstīt dažas bārbeļu un kadiķu krūmus un saimniecībā audzēt galvenokārt gurķus, ķiplokus, pētersīļus un sīpolus.

Vērsis

Vērsis ir visdedzīgākais zemes kopējs visā horoskopā. Gadiem ilgi viņš krustu šķērsu ars un kops pat pašu mazāko zemes gabaliņu, dažkārt sasniedzot vēl neredzētu ražu.

Šīs zīmes pārstāvji veiksmīgi būvē un ne mazāk veiksmīgi audzē, un viņiem liela nozīme ir arī viņa ēkas un zemes vēŗtībai un prestižam. Tas ir, kaut arī Vērša īpašumā būs tikai niecīgs šķūnītis, iekšpusē tas būs rotāts ar lāčādām un iekārtots ar samta mēbelēm.

Neatlaidība un pacietība ļauj Vērsim dārzā izaudzēt jebko, īpaši tomātus un baklažānus. Dārzā ieteicams iekopt stingri vietējiem apstākļiem un klimatam atbilstošus, nevis eksotisku augļu kokus. Veiksmei katru gadu ieteicams iestādīt ķirbi.

Dvīņi

Dvīņi uztver savu vasaras rezidenci kā komunikācijas un atpūtas vietu. Un, lai arī dažreiz viņiem uznāk “dārzkopības trakums”, tas nedod lielu rezultātu. Ēka uz maza zemes gabaliņa šīs zīmes pārstāvjiem ir nozīmīgāka nekā pati zeme. Un uz tās viņus interesē tikai puķu dobju iekopšana, ātri augošu un bez problēmām audzējamu kultūru stādīšana.

Dārzā Dvīņiem vislabāk aug dažādas salātu un rukolas šķirnes, arī kabaču raža būs ļoti laba. Dārzā ieteicama vertikāla apzaļumošana – vislabāk padosies sausserži, mūsu klimatam atbilstošas vīnogu šķirnes, visu veidu vīteņaugi, kā arī dažādas zemeņu šķirnes un ziedi. Arī bumbieres nesīs daudz augļu!

Vēzis

Vēzis uzskatāms par vienu no talantīgākajām dārzkopju zīmēm horoskopā. Tomēr viņu zemes kopšana interesē tikai tādā gadījumā, ja viņam šajā nodarbē ir kompānija. Vientuļš Vēzis ar to nenodarbosies! Drīzāk jau izvēlēsies omulīgu “migu” ar daudziem siltiem plediem un spilveniem uz dīvāniņiem retro stilā.

Vēzim labi augs jebkas, ko viņš iestādīs. Viņam dārzā galvenais ir savām rokām izaudzēti zaļumi – lociņi, dilles, pētersīļi, kinza un tamlīdzīgi. Uz Vēža zemes noteikti jāaug ābelēm, bet no ogām viņam īpaši mīļas ir ērkšķogas un avenes. Vēzis ir konservatīvs un dod priekšroku tradicionālām lietām.

Lauva

Lauvai, kaut arī tā ir zemkopībai piemēŗota zīme, vairāk glaimo prestižas vasarnīcas esamība. Viņš sev meklēs veiksmīgā un ēŗtā vietā izvietotu īpašumu. Viņa mājai jābūt lielai, stilīgai un skaistai, bet žogam svaigi krāsotam un uz varenību norādošam. Nē, Lauva nebūt nav sajūsmā par rokām darāmiem darbiem.

Dārzā viņš ātri saveidos puķu dobes, sastādīs kokus un krūmus, bet nekad nepainteresēsies, kāda ir raža. Viņam noteikti jāstāda rozes, tās harmonē ar viņa raksturu. Sakņu dārzā Lauvām vajadzīgi ķirbji un burkāni, bet siltumnīcā – tomāti un pipari. Un, protams, labu šķirņu zemenes!

Jaunava

Jaunava nodarbojas ar rasējumiem un zemes gabalu zinātniski sadala sektoros. Viņas stihija ir zālāji un dzīvžogi. Liekot akcentu uz dekoratīvajiem, nevis augļus nesošiem augiem un krūmiem, dārzs izskatīsies vienkārši lieliski.

Vēl viens Jaunavas “jājamzirdziņš” ir ārstniecisko un eksotisko augu audzēšana, – šajā jomā viņai nav konkurentu. Bet banālus gurķus un kabačus viņai izaudzēt nesanāks. Jaunavas īpašumā noteikti jābūt mežrozītēm un vilkābelēm, aronijām, smiltsērkšķiem un irbenājiem.

Sakņu dārzā labi padosies kartupeļi un zirņi, redīsi un bietes. Taču nav nekādas jēgas noņemties ar tomātu un papriku stādiem: nekas neiznāks, lai arī kā Jaunava censtos!

Svari

Svari pēc zodiaka ir vidēji veiksmīgi zemkopji. Viņu zemes īpašums nekad nebūs nevainojami iekopts – tas var sezonu nostāvēt vispār neaprūpēts, bet nākamajā sezonā kaimiņi varēs brīnīties par ideāliem stādījumiem. Māja var gadiem ilgi stāvēt nekrāsota, bet tad pēkšņi izcelties uz apkārtējā fona ar skaistu krāsojumu un piemērotiem dekorējumiem.

Svariem liekas garlaicīgi kaut ko darīt regulāri un akurāti. Viņiem viss ir atkarīgs no iedvesmas. Dažkārt šajā zīmē dzimušie kļūst par satriecošu ziedu un augu kolekcionāriem, priecējot ar savu īpašumu visu apkārtni. Svaru dārzā noteikti jāaug visu šķirņu un krāsu jāņogām, bet sakņu dārzā vēlams audzēt redīsus, salātus, gurķus un kabačus.

Skorpions

Skorpiona attiecības ar zemi ir sarežģītas. Viņš parasti ļoti asi izjūt savu un ne savu teritoriju. Sievasmātes vai vīramātes teritorijā viņš nekad nejutīsies labi.

Savs lauku īpašums šīs zīmes pārstāvjiem vajadzīgs kā vieta nepieciešamajai vientulības un brīvības devai. Skaista egle viņiem būs dārgāka nekā smalkas šķirnes ābele. Tā nu dārzeņus un augļus Skorpions neaudzēs, nav vērts pat mēģināt viņu tajā iesaistīt!

Skoprionam svarīgs skats pa logu un vieta, kurā sagaidīt saullēktu, piemēram, omulīga lapene. Dārzā Skorpionam labi augs dekoratīvie augi un ķirši, bet sakņu dārzā burkānu vaga, zaļumi un agrie redīsi arī būs viss, kas viņam pa spēkam.

Strēlnieks

Strēlniekam patīk iekārtot milzīgi garas vagas un stādīt sakņu plantācijas, bet, vai tās tik kārtīgi aprūpētas, tas jau ir cits jautājums. Šī ir darbu mīloša, bet par kārtību daudz nedomājoša zodiaka zīme.

Lauku īpašumu Strēlnieks uztver kā iespēju izrauties no pilsētas, pasēdēt ar draugiem pie dabas krūts un iekurt ugunskuru. Tomēr viņam patīk arī pačubināties pa zemi un palielīties ar siltumnīcā izaudzētajiem tomātiem. Sakņu dārzā Strēlniekam vislabāk padosies sīpoli, ķiploki un lakši.

Augļu dārzā viņa mīluļi būs ogu krūmi un skābo šķirņu ābeles. Šīs zīmes pārstāvju dārzos bieži vien sastopami neticami ziedu stādījumi, pie kam pats saimnieks parasti pat nesaprot, kā izdevies tādus izaudzēt.

Mežāzis

Zemes apstrādes jautājumos Mežāzis ir viduvēji apdāvināta zodiaka zīme. Viņam ļoti patīk kārtīgi akmens vai ķieģeļu āra kamīni un grili, alpu pļavas un pamatīgi būvētas ēkas.

Mežāzis ar prieku raks un līdzinās, vedīs melnzemi un mēslos laukus. Viņam atradīsies vieta gan vagām, gan puķudobēm, gan siltumnīcām. Augļu dārzā viņam patīk audzēt avenes un kazenes, kā arī kauliņu augļu kokus – ķiršus, plūmes un aprikozes.

Mežāzis dod priekšroku siltumnīcas darbiem, maksimāli automatizējot procesus, ierīkojot pilienveida laistīšanu, bioorganiskās apsildes sistēmas un citas interesantas un saimniekošanu atvieglojošas ierīces.

Ūdensvīrs

Ūdensvīrs savā dārzā izmēģinās visus tirgū pieejamos jauninājumus, viņš mīl eksperimentēt ar dažādām šķirnēm. Dažkārt šīs zīmes pārstāvji iegūst rekordražas, taču tās viņiem vajadzīgas galvenokārt tādēļ, lai rastu iespēju palepoties un pārsteigt draugus.

Ūdensvīrs, par nākotni domājot, nekādus priekšdarbus neveiks un krājumus negatavos. Viņa dārzā jābūt vīteņaugiem un visdažādākajiem selekcijas jaunumiem, labi padosies arī zemenes.

Sakņu dārzs Ūdensvīram parasti tiek plānots haotiski un bieži vien tiek piepildīts ar kultūraugiem, kuri ātri nogatavojas vai kuriem nepieciešama pastirpināta laistīšana. Viņa saimniecībā biežāk nekā citām horoskopa zīmēm ir izveidoti nelieli dīķi un ūdenskritumi, akmensdārzi un keramikas dārza dekori.

Zivis

Zivīm zeme nozīmē kontaktu ar planētas enerģētiku, gara apgaismību un radošu pašrealizāciju. Viņu māja un zeme vienmēr būs īpaša – interesanti noformēta un radoši izplānota. Tie ir pasakainākie dārzi un apbrīnojamākās vagas, kā arī visbagātīgākās ražas.

Vislabāk Zivis jūtas mantotā zemē. Pašām viņām nepatīk rakt zemi vai vispār darīt smagus darbus, tādēļ tam viņas parasti noalgo palīgus. Taču viss pārējais Zivīm padodas viegli. Dārzā viņas var audzēt jebko – no zaļumiem līdz sakņaugiem, pieklājīga raža garantēta pat sliktos gados!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 95
Šefpavāra Džeimija Olivera recepte – dārzeņu sautējums franču gaumē
Augļkopis – kastēs nav jāliek avīzes vai salmi! Kā uzglabāt ābolus, lai tie nebojātos? 4
Labākās, izturīgākās tūju šķirnes: kā tās pareizi iestādīt un kopt? 2
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 95
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
FOTO. Princis Harijs karalienes nāves dienā bijis tik saniknots, ka noraidījis sava tēva Čārlza ielūgumu uz vakariņām. Kas starp abiem notika? 27
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists 16
Lasīt citas ziņas
Svaigie salāti ar ķiploku mērci un fetas sieru
Novāc kartupeļus, sakņaugus un ābolus. Kas darāms dārzā no 20. līdz 26.septembrim 2
VIDEO. Tik garšīgi kā restorānā – Cēzara salāti ar šitake sēnēm
“Lai stāds būtu možs un vesels, ļoti būtisks ir selekcijas darbs!” Laima no “LVM Sēklas un stādi” dod padomus
Pirms uzstādi, noskaidro! Pieci būtiski jautājumi par saules paneļiem 22
Augļukoku un krūmu stādīšana – ko labāk stādīt jau rudenī, bet ko – pavasarī? 2
FOTO. VIDEO. Policija brutāli izrēķinās ar Krievijas iedzīvotājiem, kuri izgājuši ielās, protestējot pret mobilizāciju 43
Pēc mobilizācijas izsludināšanas Krievijā Putins aizbraucis atpūsties 11
Krievu, kurš protestēja pret tanka T-34 Narvā pārvietošanu, deportē no Igaunijas
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists 16
VIDEO. Igaunijas mežos pamanīts liels retums – lācene ar četriem mazuļiem 2
Putinam bija interese par vienu cilvēku… Erdogans atklāj ukraiņu gūstekņu atbrīvošanas aizkulises
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Biedrību “Hospiss LV” novērtē Eiropā – Latvijā paliatīvās aprūpes sistēma joprojām nav sakārtota
22:31
Latvijas kosmosa industrijas pirmie soļi kosmosā
21:59
Mediķi pauduši pārliecību, ka tas esot neatgriezeniski… Kungam ļoti nepaveicās ar to koronavīrusu
21:47