Latvijā
Politika

Monika Zīle: JKP manevrs stipri atgādina lapsas Alises birojā izplānotu gājienu2


Jānis Bordāns
Jānis Bordāns
Foto: LETA

Ikviens burvu mākslinieks ar afišā krāšņi izslavētām iemaņām neizbēgami nonāk uz skatuves, kur pašcildinātās prasmes jāizrāda skatītājiem. Tiesa, par sevi nebūdams drošs, priekškaram attaisoties, viņš var mazliet pavilcināt laiku, slēpdamies aiz iemesliem, kas traucē izpausties. Zvaigžņu stāvoklis nav labvēlīgs, zāles trešajā rindā kāds ēdis pārāk daudz ķiploku, koncentrēties neļauj apgaismotāja sievasmātes ļaunās domas. Nu, apmēram tā.

Tomēr magam jārēķinās ar publiku – jau drīz tā zaudēs pacietību un sāks kurnēt: kas ir, būs vai nebūs, par ko maksājām? Apmēram tādā situācijā patlaban nonākuši no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) 13. Saeimā iebalsotie.

Priekšvēlēšanu kampaņā kaisīto solījumu debesmannas putas noplakušas, un valsts budžets skarbā lietišķībā aizrāda, ka bezmaksas našķu nebūs.

Lai gan JKP līderis Jānis Bordāns nav nekāds politiskais Mauglis, ko šīs atklāsmes varētu pārsteigt, viņš tomēr sāk uzvesties kā pasauli nupat iepazīt izskrējis koka vīriņš, kuru no aizkulisēm pamāca lapsas Alises pieskatītu ekspertu grupa.

Vēl pirms nedēļas sparīgi runājis par jaunās valdības pirmkārt veicamo darbu tāmi, Bordāna kungs nu paziņo: JKP nepiedalīsies konkrēto jomu apspriežu grupās, ja pie sarunu galda sēdēs arī Zaļo un zemnieku savienība. Tātad – lai ne smakas, ne skaņas.

Pēc dzimtajā Latgalē zināmā drastiskā noraidījuma: ar šiem uz viena tīruma d**** neiešu!… Diez, kā šo principu JKP domā ievērot Saeimas komisijās, kur darbojas visu ievēlēto pārstāvji? Taču lai nu paliek, nelūrēsim aiz nākotnes priekškara.

Svarīgāk saprast tagadējo JKP manevru, kurš stipri atgādina lapsas Alises birojā izplānotu gājienu izvairīties no vairāku skaistu partijas solījumu svītrošanas, kam vajadzētu piekrist, absolūti lietišķi ieskicējot jaunās valdības darba lauku. Bet piekrišana pamatīgi izbalinātu JKP gaismas bruņinieku oreolu, kurš jau tāpat zaudē zeltījumu.

Saistītie raksti
Cerībā saglābt atlikumu JKP, šķiet, gatavojas uzmest lūpu: ja te nespēlējas pēc mūsu noteikumiem, mēs nepiedalāmies.

Lapsas Alises klātbūtne šeit, protams, tikai līdzība, lai gan daži politikas vērotāji pēdējā laikā izteikušies, ka Jāņa Bordāna solo dziedājumu publiskos meldiņus diezgan spēcīgi ietekmē sarežģītās aizkulišu spēlītēs pieredzējuši un norūdīti diriģenti.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.