Publicitātes foto.

Latviešu īsfilmai ”Četri mielasti” panākumi ārzemēs 0

Latviešu režisores Lienes Lindes spēles īsfilma “Četri mielasti” pēc pirmajiem starptautiskajiem panākumiem Krievijā un Kazahstānā arī  novembrī turpinās startēt vairākos starptautiskos konkursos.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Oktobrī īsfilma ar starptautisko nosaukumu “Fake Me a Happy New Year” piedalījās festivālā “Bastau” Almatā, Kazahstānā, kur 60 īsfilmu konkurencē saņēma godalgu kā labākā spēles īsfilma, portālam la.lv pastāstīja producente Amanda Boka.

Starptautisko pirmizrādi īsfilma piedzīvoja septembrī 22. kinofestivālā “Kinošoks” Anapā Krievijā, iegūstot žūrijas īpašo balvu īsfilmu konkursa programmā. Novembrī filma startēs konkursa programmās Eiropas kino forumā “Scanorama” Viļņā, Lietuvā, kā arī īsfilmu festivālā “Sleepwalkers” Tallinā, Igaunijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“”Četri mielasti” ir filma, kas veltīta latviešiem. Tā apspēlē latviešiem saprotamus motīvus un ir piesātināta ar latviešu humoru. Esmu ļoti patīkami pārsteigta, ka tas netraucē filmu saprast un uztvert arī ārpus Latvijas,” teic filmas režisore Liene Linde,  kas Latvijas Kultūras akadēmijas Filmu režijas programmu absolvējusi vien 2012.gadā.

“Četri mielasti” vēsta par latviešu ģimeni, kas ik gadu kopīgi sagaida Jauno gadu. Filmā parādīti četri no šiem vakariem 12 gadu laikā no 1999. līdz 2011.gadam . Galvenās lomas filmā atveido Baiba Broka, Zane Aļļēna, Kārlis Tols, Anta Krūmiņa un Jānis Skanis.

“Pēdējā laikā latviešu režisori starptautiskos filmu festivālos sevi piesaka arvien biežāk. Līdz šim mūsu radošie spēki ārvalstīs bijuši zināmāki ar dokumentālajām un animācijas filmām, un ir patiess prieks, ka nu pasaule var novērtēt arī mūsu īsmetrāžas spēlkino. Mēs ticam arī turpmākiem panākumiem, nesot Latvijas vārdu tālāk ar filmu par mums pašiem. Mums izdodas pierādīt arī to, ka Latvijas kino nākotne lielā mērā joprojām saistāma ar īsfilmas formātu,” sasniegumus komentē producente Amanda Boka.

Filmas “Četri mielasti” producenti ir Latvijas Kultūras akadēmija un producentu apvienība “2Annas”. Filma 2013.gadā plaši izrādīta Latvijā: tā bijusi iekļauta vairākās īsfilmu turnejās pa Latvijas pilsētām – “2Annu” programmas “11/12 Cool” un Latvijas Filmu maratona ietvaros, demonstrēta mūzikas festivālos “Positivus” un “Cita vide”, kino un mākslas festivālā “Rojal” u.c.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.