Mārtiņš Karsums.

Latviešu pārstāvētā “Spartak” pēc sāpīga zaudējuma nonāk bezdibeņa malā 0

Latvijas hokejistu Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Maskavas “Spartak” trešdien cieta sāpīgu zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla piektajā spēlē.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

“Spartak” viesos ar 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) piekāpās Sanktpēterburgas “SKA” vienībai, sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinējos ar 2-3.

Sērijas sestā spēle piektdien notiks Maskavā un “Spartak” vienībai, lai turpinātu sezonu, būs nepieciešama uzvara.

Mača rezultātu otrā perioda piektajā minūtē atklāja viesi, pēc pretuzbrukuma vienatnē pret vārtiem nonākot Antonam Zlobinam. Līdz pat trešā perioda devītajai minūtei “Spartak” bija vadībā, bet tad Maksims Karpovs ar metienu no tuvas distances realizēja vairākumu un panāca 1:1. Turklāt, kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas četras minūtes, vairākumā precīzi meta arī Dāvids Rundblads, kurš panāca 2:1 un otro spēli pēc kārtas guva uzvaras vārtus.

Karsums šajā mačā uz ledus pavadīja 17 minūtes un 59 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu un uzvarēja trīs no četriem iemetieniem.

Tikmēr Daugaviņš sestdien guva savainojumu, kā dēļ sērija pret “SKA” viņam ir beigusies.

Karsums Gagarina kausa izcīņā piecās spēlēs guvis divus vārtus un veicis divas rezultatīvas piespēles, bet regulārajā čempionātā viņam 56 mačos bija deviņi vārti un 15 rezultatīvas piespēles.

“Spartak” sērijā bija vadībā ar 2-0, bet tagad cietusi trīs zaudējumus pēc kārtas.

Savukārt Austrumu konferences ceturtdaļfinālā Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kur treneru kolektīvā strādā Sandis Ozoliņš, viesos ar 1:3 (0:2, 0:1, 1:0) piekāpās Astanas “Baris” vienībai, sērijā nonākot iedzinējos ar 2-3.

Jau ziņots, ka Gagarina kausa otro kārtu sasniegusi Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard”, kā arī Maskavas “CSKA” un Jekaterinburgas “Avtomobilist” hokejisti.

Tikmēr uzbrucēja Mika Indraša pārstāvētā Maskavas “Dinamo” ar 3-2 uzvar vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvēto Helsinku “Jokerit”, Jaroslavļas “Lokomotiv” ar tādu pašu rezultātu uzvar “Soči” hokejistus, bet Ufas “Salavat Julajev” arī ar 3-2 uzveic Magņitogorskas “Metallurg”.

Gagarina kausa izcīņu piekto gadu pēc kārtas nesasniedza Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”.