Foto: Sintija Zandersone/LETA

Rolands Repša: Muļķis ir nevis ezis, bet tas, kurš nespēj elementāri “ierubīties”, ka ezis ir ezis 50

Rolands Repša, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Covid-19 ir arī pozitīvas blaknes. Līdz šim mēs puslīdz skaidri apjautām, kas ir tie vēlētāji, kas uz Saeimas vēlēšanām vienmēr rūpējas par pārsteigumiem, piemēram, nodrošinot 13. Saeimā krietnu mandātu žūksni “KPV LV”.

Tagad 18. septembra politiskas ievirzes izklaides pasākumā 11. novembra krastmalā mēs šos mazliet mistiskos “viņus” ieraudzījām vaigā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Labi ģērbti cilvēki, bruņojušies ar viedtelefoniem. Nu nav viņi nekādi palīgstrādnieki ar palīgskolas izglītību! Bet kas tad viņi ir?

Cilvēki pulcējas protestā pret obligātu vakcināciju

Tie ir pilnīgi normāli racionāli domājoši cilvēki, bet ar vienu būtisku niansi – viņi vienmēr un visur būs opozīcijā pret jebko, ko pārāk uzbāzīgi mēģina iesmērēt vai pat tikai silti ieteikt “no augšas”. Pret prezidentu, valdību, 5G, vakcināciju un visu valdošo “sistēmu” kā tādu.

Tāda ir šo “mūžīgo ezīšu” būtība un sūtība – uz ārējiem kairinājumiem atbilde ir adatas gaisā!

Tādu Ezi Ezoviču nav iespējams pārliecināt vai viņa domas mainīt, šī viņa rakstura īpašība un atbilstošā rīcība ir vienkārši jāpieņem kā dzīves realitātes fakts. Sastapuši mežā ezīti, jūs taču nesāksiet viņu tirdīt, kāpēc viņam tās muļķīgās adatas un vai viņš nevarētu pamainīt savu garderobi uz kaut ko mīkstāku un pūkaināku.

Muļķis ir nevis ezis, bet tas, kurš nespēj elementāri “ierubīties”, ka ezis ir ezis, un turpina cepties par eža adatainumu.

Šādu ezīšu eksistenci vajadzētu mierīgi pieņemt mūsu politiķiem un vispār mums visiem. Pieņemu, ka starp vēlētājiem ezīši ir kādi 15–30%. 14. Saeimas vēlēšanās viņi balsos (ja vispār balsos) par tiem, kas ir tādi paši kā viņi – cīnītāji par taisnību un pret valdošo “sistēmu”.

Izskatās, ka Šlesers ar savu veidojumu “Latvija pirmajā vietā” ir apzināti izvēlējies iekļūt 14. Saeimā ezīšu armijas priekšgalā. Un, jādomā, savu arī sasniegs, jo konkurents Gobzems kā esošās Saeimas deputāts – un tātad valdošās “sistēmas” cilvēks – jau ir nostumts sētmalē.

Saulainās 18. septembra sestdienas saietā varēja skaidri redzēt, ka Šlesers ezīšu karapulkā nejūtas komfortabli – nu nav tie viņa loka cilvēki.

It īpaši tas kļuva redzams, kad kāda dzelteni tērpta eziene sāka dziedāt “Pandēmija neeksistē!” – Šlesera galva nemierīgi grozījās kā zobu sāpēs.

Domāju, ka tikai ļoti retajam politiķim kā, piemēram, Vairai Vīķei-Freibergai ir spējas runāt ar ezīšiem. Pārējie vairāk vai mazāk sekmīgi cenšas tos ignorēt. Ezi Ezoviču nav iespējams glaudīt pa spalvai vai tam kaut kā pielabināties. Viņš atzīst tikai tos, kas ir tādi paši kā viņš – kareivīgs cīnītājs pret “sistēmu”! Bet ezi var pamēģināt mazliet nomierināt ar siltu pienu vai kādiem iejūtīgiem psiholoģiskiem paņēmieniem.

Turpinot analoģiju ar dzīvnieku pasauli, Latvijas sabiedrība pamatā sastāv no “sistēmai” paklausīgajiem mīlīgi pūkainajiem zaķiem un adatainajiem ežiem.

Vēl ir daži lētticīgi auni un plēsīgi šakāļi, muļķu gandrīz nemaz nav.

Tomēr ežiem ir milzīga loma. Tieši no viņiem Latvijai melnajā stundā atkal formēsies strēlnieku bataljoni un radīsies ne viens vien varonis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.