Laukos
Piensaimniecība

Latvijā pieaug nodotā piena daudzums0

Foto: Dainis Bušmanis

Nodotā svaigpiena apmērs šogad februārī Latvijā pieaudzis par 1,1% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi un bija 56 506 tonnas, liecina Lauksaimniecības datu centra apkopotā informācija.

Vienlaikus centra dati liecina, ka iepirktā bioloģiskā svaigpiena apmērs šogad februārī ir pieaudzis par 16,2% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn un bija 3921 tonnas. Tikmēr bioloģiskā piena pārstrādes apmēri šogad februārī salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi gadu iepriekš ir pieauguši par 53,9% – līdz 3686 tonnām.

Šogad februārī Latvijā bija reģistrēti 12 813 slaucamo govju ganāmpulki, kas ir par 9,9% mazāk nekā 2019.gada februārī. Tostarp pienu pārstrādei nodeva 5932 ganāmpulku, kas ir par 4,7% mazāk nekā gadu iepriekš attiecīgajā mēnesī.

Arī slaucamo govju skaits tāpat kā iepriekšējos mēnešos turpināja sarukt – ja 2019.gada februārī valstī bija reģistrētas 143 707 slaucamās govis, tad šogad februārī – 137 546 slaucamās govis, kas ir par 4,3% mazāk.

No kopējā slaucamo govju skaita Latvijā pienu pārstrādei 2020.gada februārī nodeva 120 241, kas ir par 4,4% mazāk nekā attiecīgajā mēnesī gadu iepriekš, kad to skaits bija 125 732.

Lauksaimniecības datu centra operatīvā informācija liecina, ka vidējā piena iepirkuma cena Latvijā februārī bija 306,5 eiro par tonnu, kas ir par 1,5% vairāk nekā mēnesi iepriekš un par 1% vairāk nekā gadu iepriekš. Latvijā februārī piena iepirkuma cena bija par 12,8% zemāka nekā vidējā piena iepirkuma cena Eiropas Savienībā, kas bija 351,3 eiro tonnā. Šā gada martā vidējā plānotā piena iepirkuma cena Latvijā ir 306,3 eiro tonnā, kas ir iepriekšējā mēneša līmenī.

Lauksaimniecības datu centrs ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts sabiedrība, kas nodibināta 1997.gadā, lai apkopotu, apstrādātu un analizētu zootehnisku, veterināru un lauksaimniecisku informāciju Latvijā un ieviestu vienotu dzīvnieku un ganāmpulku reģistru, ciltsdarba informācijas sistēmu atbilstoši starptautiskām prasībām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Ap Āfrikas cūku mēra skarto novietni Gudenieku pagastā noteikta karantīna
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Atklāj, kur Latvijā konstatēts šogad pirmais ĀCM gadījums mājas cūkām
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Veikalos būs plašāk pieejami vietējie augļi un dārzeņi. Parakstīts memorands 1
4 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
15 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
10 stundas