Latvijā
Politika

Latvija sākusi “Magņitska saraksta” piemērošanu7

Robeža. Ilustratīvs attēls. Foto – LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) ceturtdien noteicis ieceļošanas aizliegumu Latvijā 49 personām, kuras iekļautas Latvijas “Magņitska sarakstā”.

Par attiecīgā Saeimas šā gada 8.februāra lēmuma izpildi ārlietu ministrs informējis savā kontā sociālajā tīklā “Twitter.com”. “Magņitska saraksts” pieņemts arī Kanādā, Apvienotajā Karalistē, Lietuvā un Igaunijā. Politikas analītiķi uzskata, ka saraksta pieņemšana Baltijas valstīs var sekmēt tā ieviešanu citās ES valstīs. Parasti sarakstā iekļautajām personām valstis var piemērot sankcijas, kuras izpaužas kā liegums iebraukt kādā no sarakstu pieņēmušajām valstīm vai pieejas liegšana to finanšu sistēmai.

Krievijas advokāts Sergejs Magņitskis, darbojoties fondā “Hermitage Capital”, savulaik atklāja sistemātiskus korupcijas gadījumus Krievijas tiesībsargājošajās iestādēs – to darbinieki bija piesavinājušies valsts naudu 5,4 miljardu rubļu apmērā. Tiek uzskatīts, ka atriebjoties šīs personas iedarbinājušas savā rīcībā esošos administratīvos resursus un organizējušas jurista kriminālvajāšanu, par naudas piesavināšanos apsūdzot pašu Magņitski. Juristam pirmstiesas izmeklēšanas izolatorā tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš nomira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņš būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Savulaik ASV 2012. gadā tapušajā “Magņitska sarakstā” tika iekļautas Krievijas Iekšlietu ministrijas amatpersonas, tiesneši, izmeklētāji un citas iesaistītās personas. Vēlāk sarakstam pievienotas arī tādas ietekmīgas personas kā Krievijas Izmeklēšanas komitejas vadītājs Aleksandrs Bastrikins, kā arī bijušā Krievijas Federālās drošības dienesta aģenta Aleksandra Ļitviņenko slepkavībā aizdomās turamie Andrejs Lugovojs un Dmitrijs Kovtuns. Sarakstā nesen ievietots arī odiozais Čečenijas autonomās republikas līderis Ramzans Kadirovs.

LA.lv
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Uzdevumi, kas jāpilda ķīmijas olimpiāžu dalībniekiem, kļūst aizvien grūtāki. Saruna ar Nauri Narvaišu
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Saskaņa” atkārtoti sākusi parakstu vākšanu par Burova atbrīvošanu no mēra amata
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Noraida Ģirģena priekšlikumu meklēt VP priekšnieku konkursā
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Pārmaiņas tricina farmācijas nozari
58 minūtes
LE
LETA
Dabā
Pēcpusdienā daudzviet līs un vējš sāks rimt
45 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Pāragras atvadas no spējīgiem cilvēkiem
14 minūtes
LE
LETA
Sports
Merzļikins atzīts par NHL aizvadītās nedēļas otro zvaigzni
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ekstrēmos laikapstākļos Spānijā divi bojāgājušie 1
10 stundas