Reuters/Scanpix

Skaistā hokejā Latvija iegūst divu vārtu pārsvaru un tomēr zaudē amerikāņiem 0

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta piektajā mačā sestdien nenoturēja divu vārtu pārsvaru, ielaida ripu trīs minūtes pirms pamatlaika beigām un ar 3:5 (1:0, 2:3, 0:2) piekāpās spēcīgajai ASV valstsvienībai.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85

Rezultātu pirmās trešdaļas 12.minūtē pretuzbrukumā pēc Māra Bičevska piespēles atklāja Teodors Bļugers, bet otrajā trešdaļā jau pēc septiņām sekundēm Latvijas pārsvaru dubultoja Kaspars Daugaviņš.

Savukārt otrās trešdaļas vidū amerikāņiem pirmo reizi izcēlās Džozefs Teilors Komfers. Tomēr divas ar pusi minūtes vēlāk pretuzbrukumā vairākumā divu vārtu pārsvaru Latvijai atjaunoja Oskars Cibuļskis, bet vēl pēc 67 sekundēm amerikāņiem izcēlās Niks Bjugstads, Latvijai gan saglabājot vadību ar 3:2. Savukārt trešdaļas beigās izlīdzinājumu 3:3 panāca Džonijs Gudro.

Tomēr trīs minūtes pamatlaika beigām amerikāņus pirmoreiz mačā izvirzīja Endrū Kops, bet noslēgumā amerikāņi jau ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Komandas spēli sāka aktīvi un ļoti agresīvi, jau pirmajās minūtēs izveidojot vairākus ļoti labus vārtu gūšanas momentus, no kuriem bīstamākie izdevās Latvijas uzbrucējiem Mārim Bičevskim un Kasparam Daugaviņam. Kopumā ripu trešdaļas pirmajā pusē vairāk kontrolēja Latvijas izlase.

Spēles 12.minūtē arī Latvijas izlasei izdevās atklāt rezultātu, kad amerikāņi aizrāvās uzbrukumā un latviešiem izdevās noķert viņus uz pretuzbrukumu – ripu panāca Bičevskis, kurš iespēlēja Bļugeram vārtu priekšā un viņš nekļūdījās.

Pēc vārtu guvuma Latvijas izlase palika mazākumā, noteikumus pārkāpjot komandas kapteinim Daugaviņam, tomēr komandas biedri šīs divas minūtes samērā droši izturēja.
Arī pēc tam pāris minūtes ASV izlasei bija diezgan izteikts pārsvars, bet Latvija dažbrīd centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, savukārt trešdaļas beigas atkal ritēja līdzvērtīgi, Latvijai saglabājot vadību ar 1:0.

Lieliski Latvijas izlase iesāka otro periodu un jau pēc septiņām sekundēm panāca 2:0 – uz vārtiem uzmeta Andris Džeriņš, ripa tika atsista un Daugaviņš iestūma ripu vārtos.

Pirmās minūtes beigās Latvijas izlase arī ieguva vairākumu, tomēr šoreiz prieki bija īsi, jo 16 sekundes vēlāk uzbrukuma zonā pretinieku bortā iegrūda Andris Džeriņš, kas nozīmēja, ka komandām spēle jāturpina formātā “četri pret četri”. Tomēr gandrīz visu šo laiku Latvija nospēlēja ļoti pārliecinoši, turot ripu pretinieku zonā un uzbrūkot vārtiem.

Latvijas izlase turpināja spēlēt pārliecinoši un sestajā minūtē nopelnīja vēl vienu vairākumu, kad noteikumi tika pārkāpti pret Rihardu Bukartu. Pēc astoņām spēlētām minūtēm šajā trešdaļā metienu attiecība bija 7:0 Latvijas labā, tomēr drīz pēc tam amerikāņiem izdevās atklāt rezultātu, kad no asa leņķa nelielu šķirbiņu Elvja Merzļikina sargātajos vārtos atrada Komfers.

Latvijas izlase nenolaida rokas un drīz vien vēlreiz ieguva vairākumu. Kaut ilgstoši amerikāņi labi aizsargājās, viņi arī aizrāvās ar uzbrukumu un dueļa 32.minūtē Latvijas izlase atkal aizskrēja pretuzbrukumā, kad Mika Indraša metiens tika atvairīts, tomēr Cibuļskis nekļūdījās, rezultātam kļūstot 3:1.

Ātri vien gan Latvija atkal samazināja deficītu līdz minimumam – Latvijas vārtu priekšā bija neliels bardaks un tika veikti vairāki metieni, Bjugstadam nekļūdoties.

Drīz vien Latvija nopelnīja vēl vienu vairākumu, ko amerikāņi izturēja, bet trešdaļas pēdējās minūtes notika ar ātru un abpusējiem uzbrukumiem bagātu hokeju. Lielisks moments bija Robertam Bukartam, kura metiens trāpīja pa pārliktni un pēc tam amerikāņu vārtsarga Konora Hellebaka pakausi, bet pusotru minūti pirms trešdaļas beigām amerikāņi panāca 3:3, kad vārtu priekšā sekmīgākais pie ripas bija Gudro.

Ja otrajā trešdaļā vienubrīd metienu attiecība bija 7:0 Latvijas labā, trešdaļā kopā Latvija tomēr metienos piekāpās lieliskas noslēdzošās minūtes aizvadījušajiem pretiniekiem ar 9:12.

Trešās trešdaļas ievadā pārsvars bija amerikāņiem, tomēr Latvija droši aizsargājās un vidusdaļā jau arī pati izveidoja vairākus momentus. Kaut Latvijas izlase darbojās droši, nepilnas septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām tika pieļauta rupja kļūda un komanda saņēma divas soda minūtes par sešiem laukuma spēlētājiem.

Tomēr mazākumā labākā iespēja bija Latvijas izlasei, kad izdevās izskriet divatā pret vārtiem. Abas komandas turpināja aktīvi uzbrukt un trīs minūtes pirms pamatlaika beigām amerikāņi pirmoreiz mačā izvirzījās vadībā, kad Merzļikinam neizdevās tvert Endrū Kopa metienu. Spēles beigās amerikāņi vēlreiz ripu raidīja jau tukšos Latvijas izlases vārtos.