Latvijas hokejisti pasaules čempionāta pēc pirmās trešdaļas zaudē Čehijai 5

Latvijas vīriešu hokeja izlase pirmdien Rīgā pasaules čempionāta pēc pirmā perioda zaudē Čehijai.

Šo 5 vārdu īpašnieki liek sievietēm justies kā septītajās debesīs
FOTO. Horvātijas pārstāvis patīkami pārsteidz pasauli, atklājot savu Eirovīzijas favorītdziesmu
FOTO. Skolas direktors sašutis par Eirovīzijas “dibenu” vērtībām: “Ja Dons būtu skūpstījis kādu vai laizījis grīdu, tad noteikti ierakstītos standartā” 159

Maču no “Arēnas Rīga” tiešraidē translē kanāls LTV7.

Vārtus guva Davids Nemečeks.

Spēli aktīvāk sāka Latvija, vairāk laika aizvadot uzbrukumā un uzmanīgi spēlējot aizsardzībā. Pie metiena tika komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš, bet tukšā vārtu stūrī netrāpīja Rodrigo Ābols.

Savukārt pirmais bīstamais čehu metiens sasniedza mērķi. Aizsargs Davids Nemečeks iepauzēja, no zilās līnijas pa kreiso pusi pietuvojās vārtiem un no iemetiena apļa trāpīja vārtu kreisajā stūrī, vārtsargam Artūram Šilovam esot nosegtam un metienu neredzot.

Perioda vidū Mārtiņu Dzierkalu čehu aizsargs uzgrūda vārtsargam Šimonam Hrubecam, bet divu minūšu sods tika piešķirts Dzierkalam. Mazākumu izdevās izturēt, vairākkārt bloķējot ripu, un īsti bīstamu momentu Čehijas hokejistiem neizdevās izveidot.

Toties pēc Daugaviņa piespēles laukumā atgriezies Dzierkals gandrīz nonāca vienatnē ar čehu vārtsargu.

Trešdaļā metienu pa vārtiem attiecība bija 13:4 Latvijas hokejistu labā.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā spēlē Rīgā Kanāda pēcspēles metienos ar 2:1 pieveica Slovākiju.

B grupā astoņi punkti trijās cīņās ir Kanādai, seši punkti divās spēlēs ir Šveicei un Čehijai, bet četrus punktus trijās cīņās ieguvusi Slovākija. Divās spēlēs divus punktus iekrājusi Kazahstāna, viens punkts ir Norvēģijai, bet bez punktiem ir Slovēnija un Latvija.

Tamperē A grupā Vācija ar 2:3 zaudēja ASV, bet vienlaicīgi ar Latvijas izlases spēli Rīgā notiek Somijas un Zviedrijas mačs, to translējot “Tet hokejs” kanālam.

A grupā deviņus punktus trijos mačos izcīnījusi ASV. Divās spēlēs sešus punktus ieguvusi Zviedrija, Dānijai ir pieci punkti, pa trim punktiem ir Somijai un Francijai, pie viena punkta tikusi Austrija, bet Vācija trijās spēlēs un Ungārija divās pagaidām ir bez punktiem.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies no 12. līdz 28.maijam.