Latvijas hokejists Ralfs Freibergs otro sezonu pārstāv Čehijas klubu Zlīnas “PSG Berani”.

Eiropas klubu hokeja čempionātos piektdien veiksmīgi spēlēja vairāki Latvijas izlases hokejisti, izceļoties ar rezultativitāti Čehijā, Zviedrijā, Vācijā un Šveicē.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Galviņam “gols”, Freibergam un Cibuļskim piespēles

Aizsargs Guntis Galviņš guva vārtus, taču viņa pārstāvētā Tršinecas “Ocelārži” savā laukumā ar 1:5 (1:2, 0:0, 0:3) piekāpās Oskara Cibuļska un uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētajai Hradeckrālovas “Mountfield”.

Galviņš šī mača 12.minūtē pretuzbrukumā ar skaistu plaukstas metienu panāca neizšķirtu 1:1, tomēr turpinājums “Ocelārži” nebija veiksmīgs, jo tā ielaida četrus bezatbildes vārtus. “Mountfield” komandas beidzamo vārtu guvumā rezultatīvu piespēli veica tieši Cibuļskis.

Šosezon Galviņš 39 spēlēs guvis trīs vārtus un veicis sešas rezultatīvas piespēles. Tikmēr Cibuļskis 40 spēlēs guvis divus vārtus un veicis astoņas rezultatīvas piespēles, kamēr Bičevskis 41 mačā atzīmējies ar diviem vārtiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

Citviet uzvaru guva Ralfa Freiberga un uzbrucēja Edgara Kuldas pārstāvētā Zlīnas “PSG Berani” komanda, kas izbraukumā ar 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) uzvarēja kopvērtējuma līderi Libereces “Bīlī Tigrši”, panākumu nesošos vārtus gūstot priekšpēdējā minūtē.

Freibergs rezultatīvu piespēli vispirms veica otrajā periodā, rezultātam tobrīd kļūstot 1:1. Lai arī pēc tam Libereces klubs vadību atjaunoja, noslēdzošo piecarpus minūšu laikā viesi guva divus bezatbildes vārtus un nodrošināja negaidītu uzvaru, turklāt panākumu nesošajā vārtu guvumā priekšpēdējā minūtē atkal asistēja Freibergs.

Kulda šosezon 44 mačos atzīmējies ar deviņiem vārtiem un desmit rezultatīvām piespēlēm, kamēr Freibergs tikpat mačos guvis piecus vārtus un veicis 17 rezultatīvas piespēles.

Vēl vienā piektdienas spēlē pie uzvaras tika arī uzbrucēja Roberta Bukarta pārstāvētā Prāgas “Sparta”, kas izbraukumā ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) pieveica “Mlada Boleslav”.

Bukarts šosezon 39 spēlēs izcēlies ar pieciem vārtiem un 16 rezultatīvām piespēlēm.

Interesanti, ka pēc iepriekšējā mačā piedzīvotā zaudējuma “Sparta” galvenais treneris Ūve Krups bija tik dusmīgs, ka līka spēlētājiem naktī aizvadīt treniņu. Komanda zaudēja Pardubicē, tad atgriezās mājās ar autobusu un pa taisno no ceļa hokejisti vēlreiz devās uz ledus, aizvadot treniņu slapjās formās.

Čehijas čempionāta vadībā ar 88 punktiem 44 cīņās ir Libereces “Bīlī Tigrši”, bet trešajā vietā ar 82 punktiem ir Hradeckrālovas “Mountfield”, kamēr punktu no tās atpaliek Tršinecas “Ocelārži”. Tikmēr Prāgas “Sparta” ar 66 punktiem ir astotajā vietā, bet Zlīnas “PSG Berani” ar 62 punktiem atrodas 11.pozīcijā.

Ābols sestais labākais snaiperis Zviedrijā

Ar gūtiem vārtiem Zviedrijas augstākās līgas (SHL) mačā piektdien izcēlās arī latviešu uzbrucējs Rodrigo Ābols.

“Orebro” mājās ar 5:2 (2:0, 2:1, 1:1) uzvarēja spēcīgo Stokholmas “Djurgardens IF” komandu, kas čempionātā atrodas augstajā trešajā vietā.

Ābols spēlēja pirmajā maiņā un ar precīzu metienu izcēlās otrā perioda devītajā minūtē, tobrīd panākdams 4:1. Interesanti, ka vārtu guvuma svinēšana latvietim beidzās ar muļķīgu kritienu.

Ābols šosezon 34 mačos guvis 15 vārtus un veicis divas rezultatīvas piespēles, būdams sestajā vietā līgas labāko snaiperu sarakstā.

Ar 41 spēlē izcīnītiem 48 punktiem “Orebro” vietējā čempionāta kopvērtējumā ieņem 12.vietu starp 14 komandām, bet turnīra tabulas augšgalā ar 74 punktiem ir Kārlstades “Farjestad” un “Lulea”.

Divām vājākajām komandām pēc sezonas būs jācīnās par vietas saglabāšanu Zviedrijas elites čempionātā.

Rihards Bukarts piespēlē Vācijā

Ar divām rezultatīvām piespēlēm Vācijas augstākās hokeja līgas (DEL) mačā piektdien izcēlās latviešu uzbrucējs Rihards Bukarts, bet viņa pārstāvētā Šveningeres “Wild Wings” komanda savā laukumā ar rezultātu 3:5 (0:2, 2:1, 1:2) piekāpās Berlīnes “Eisbaren” hokejistiem.

Latvietis asistēja komandas pirmo un trešo vārtu guvumam, taču “Wild Wings” maču noslēdza ar diviem ielaistiem vārtiem pēc kārtas, piedzīvojot trešo zaudējumu pēc kārtas.

Šosezon Bukarts 36 mačos guvis septiņus vārtus un veicis 11 rezultatīvas piespēles.

Citā mačā ārpus pieteikuma palika pieredzējušais aizsargs Arvīds Reķis, kura pārstāvētā Augsburgas “Panther” savā laukumā ar rezultātu 3:2 (1:2, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Izerlonas “Roosters”.

Ar 106 punktiem 46 spēlēs DEL turnīra līderpozīcijā atrodas Manheimas “Adler”, bet piekto vietu ar 77 punktiem ieņem Augsburgas “Panther”, kamēr pēdējā 14 komandu konkurencē ir 43 punktus guvusī Šveningeres “Wild Wings”.

Ķēniņš rezultatīvs Šveicē

Latvijas izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš piektdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) spēlē, palīdzēdams “Lausanne” vienībai izcīnīt uzvaru.

Lozannas hokejisti savā laukumā ar rezultātu 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) pārspēja “Fribourg-Gotteron” komandu.

Ķēniņš ar rezultatīvu piespēli atzīmējās trīsarpus minūtes pirms otrā perioda beigām, asistēdams pirmo vārtu guvumā. Latviešu uzbrucējs šajā sezonā 42 spēlēs guvis deviņus vārtus un veicis 17 rezultatīvas piespēles, būdams ceturtais rezultatīvākais spēlētājs komandā.

Turpretī smagu neveiksmi piedzīvoja vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā “Lugano” vienība, kas viesos ar 4:6 (3:3, 0:1, 1:2) piekāpās “Ambri-Piotta” hokejistiem.

Merzļikins šajā mačā atvairīja 24 no 30 pretinieku mestajām ripām. 2018.gada Latvijas labākais hokejists šajā sezonā 36 spēlēs vidēji ielaidis 2,48 ripas un atvairījis 91,86% metienu, šajā statistikas rādītājā ieņemot piekto vietu līgā.

Tikmēr piecu zaudējumu sēriju pārtraukusi Harija Vītoliņa un Viktora Ignatjeva vadītā “Davos” komanda, kas viesos ar 5:2 (2:0, 0:0, 3:2) pārspēja Ženēvas “Servette” vienību.

Vēl piektdien savainotā vārtsarga Ivara Punnenova un uzbrucēja Riharda Melnalkšņa pārstāvētā Langnau “Tigers” bez latviešiem pieteikumā viesos ar 2:4 (1:0, 1:2, 1:1) atzina “Zug” pārākumu.

Šveices augstākās līgas kopvērtējumā līderpozīciju ar 90 punktiem 43 spēlēs ieņem “Zug”. Trešā ar 71 punktu 43 mačos ir “Lausanne”, bet tālāk ar 70 punktiem 43 cīņās ir Langnau “Tigers”. Tikmēr “Lugano” ar 61 punktu 42 dueļos ir desmitā, bet “Davos” hokejisti iekrājuši 37 punktus, kas tiem dod priekšpēdējo vietu 12 komandu konkurencē. Tiesa, pirmais desmitnieks ir jau 25 punktu attālumā.