Foto – LETA

Latvijas ieslodzījuma vietās šobrīd atrodas 4588 ieslodzīto 0

Latvijas ieslodzījuma vietās šobrīd atrodas 4588 ieslodzīto, otrdien intervijā “TV24 Rīga” sacīja Ieslodzījuma vietas pārvaldes vadītāja Ilona Spure.

RAKSTA REDAKTORS
“Jūs tur tajā valdībā esat nojūgušies?” Valdība par tautas naudu reklamē sevi komercmedijos 19
Veselam
Antivakseri tagad dziļi nožēlo?! Pētījumā atklāta sensacionāla informācija par Covid-19 vakcīnām 8
Zeme ir nolemta bojāejai: atklāts, kad un kāds būs pasaules gals
Lasīt citas ziņas

Viņa norādīja, ka aptuveni 35% no viņiem ir darbspējīgā vecumā. Savukārt 47,% procenti ar brīvības atņemšanu saistītu sodu izcieš pirmo reizi – pērējie cietumā atgriezušies jau atkārtoti.

“Mēs neesam utopisti un neceram, ka visus tagad izlabos. Pieaugušu cilvēku var motivēt mainīties, bet ne izmainīt ar varu,” sacīja Spure.

CITI ŠOBRĪD LASA

Spure atzina, ka liela daļa ieslodzīto mācās soda izpildes laikā nevis tāpēc, lai iegūtu jaunas zināšanas, ko izmantot pēc atbrīvošanas no cietuma, bet gan tādēļ, lai varētu cerēt uz pirmstermiņa atbrīvošanu. Rezultātā Latvijā ir izbijuši cietumnieki, kuri apguvuši piecas profesijas, bet nevienā no tām nestrādā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.