Foto – CBF

Latvijas izlase Eiropas čempionātu sāk ar zaudējumu Serbijai 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase galvenā trenera Ainara Zvirgzdiņa vadībā Ungārijā un Rumānijā notiekošā Eiropas čempionāta finālturnīra pirmajā mačā ar 60:76 (19:21, 18:18, 11:19, 12:18) piekāpās Serbijas valstsvienībai.

Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Izrādās, ka kanēlis patiesībā nemaz netop no kanēļkoka. 4 ēdienu viltojumi jeb produkti, kas nemaz nav tie, par ko tos uzskatām

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 11 punktiem bija Anete Jēkabsone-Žogota, bet Kristīnei Vītolai deviņi punkti un 16 atlēkušās bumbas.

Mača rezultātu ar precīzu divpunktu metienu atklāja Latvijas basketbolistes, taču pēc pirmajām minūtēm tā bija vadībā jau ar 8:3. Nākamajos uzbrukumos veiksmīgākas bija serbietes, kas ne tikai panāca izlīdzinājumu, bet arī izvirzījās vadībā ar 9:8.

Turpinājumā vadībā atradās gan serbietes, gan latvietes. Trīs minūtes līdz ceturkšņa beigām rezultāts bija 15:14 Latvijas spēlētāju labā, bet minūti vēlāk atkal bija fiksēts neizšķirts (19:19). Ceturtdaļu latvietes noslēdza, esot iedzinējos ar 19:21.

Zīmīgi, ka jau pirmās ceturtdaļas laikā piecas personiskās piezīmes nopelnīja Anete Šteinberga.

Otrā ceturkšņa sākumā pēc veiksmīgas izspēles Kristīne Vītola panāca neizšķirtu 21:21, bet jau nākamajā uzbrukumā Ieva Kūlīte panāca 23:21. Turpinājumā lielāko rezultāta pārsvaru šajā spēlē – pieci punkti – panāca Zane Eglīte, izpildot precīzu trīspunktu metienu (26:21). Šāds pārsvars tika panākts arī nākamajos uzbrukumos, kad Kūlīte realizēja tālmetienu, bet Dita Rozenberga – divpunktu metienu (31:25).

Četras minūtes līdz spēles nogriežņa beigām serbietes spēja samazināt rezultāta starpību un panākt neizšķirtu (31:31), bet pēc diviem precīziem soda metieniem jau izvirzījās vadībā ar 33:31. Dažas minūtes Latvijas basketbolistes nespēja gūt punktus, līdz precīzu divpunktu metienu raidīja Kitija Laksa (33:35). 20 sekundes līdz ceturkšņa beigām, pateicoties Kates Aizsilas un Vītolas metieniem tika panākts neizšķirts 37:37. Taču ceturtdaļas izskaņā serbietes atkal izvirzījās vadībā ar 39:37.

Pēc nospēlētām 45 sekundēm otrajā ceturtdaļā gūtās traumas dēļ uz rezervistu soliņu devās Jēkabsone-Žogota, bet spēles trešajā ceturksnī latviete laukumā atgriezās.

Trešo spēles nogriezni Serbijas izlase iesāka ar precīzu divpunktu metienu, bet ar veiksmīgiem Aijas Putniņas un Jēkabsones-Žogotas tālmetieniem vadību (43:41) pārņēma latvietes. Tomēr jau ar trim “trejačiem” atbildēja serbietes, panākdamas 50:43, bet nākamās divas minūtes komandas apmainījās ar kļūdām un neprecīziem metieniem.

Klusumu Šopronas zāles grozos pārtrauca serbietes, bet Rozenberga realizēja savus divus soda metienus, saglabādama septiņu punktu atstatumu (45:52). Turpmākajā cīņas gaitā abas komandas realizēja savus divpunktu metienus, bet vēl uz četriem Serbijas izlases punktiem latvietes atbildēja vien ar precīzu soda metienu, tādejādi trešo ceturtdaļu noslēdzot iedzinējos ar 48:58.

Ceturto ceturtdaļu Serbijas izlase iesāka ar precīzu tālmetienu, uz ko Laksa atbildēja ar diviem punktiem. Tāpat pēc serbiešu iemestā divpunktu metiena, Laksa arī guva divus punktus, panākdama 50:61. Turpmākajā gaitā komandas apmainījās ar vēl diviem punktiem, bet Vītola realizēja soda metienu, tādejādi sešas ar pus minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāta tablo vēstīja 63:53 pretinieču labā.

Divu minūšu laikā latvietes nespēja atbildēt uz Serbijas komandas četriem punktiem, bet tad Laksa bija precīza no tālienes (56:67). Ceturtdaļas turpinājumā Latvijas izlase uz pretinieču astoņiem gūtajiem punktiem atbildēja ar diviem un nonāca iedzinējos jau ar 58:75. Maža pēdējās divas minūtes komandas aizvadīja mazrezultatīvi un Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu ar 60:76.