Latvijā
Izglītība

Latvijas jaunajiem programmētājiem balvas Varšavā0

Publicitātes foto

Latvijas jaunie programmētāji guvuši panākumus Varšavā notikušajā 21. informātikas olimpiādē, portālam LA.lv pavēstīja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) pārstāvis Toms Kursītis.

Kursītis stāsta, ka Aleksejs Popovs (Rīgas valsts 1. ģimnāzija) un Aleksejs Zajakins (Rīgas 89. vidusskola) 60 dalībnieku konkurencē absolūtajā vērtējumā ieņēma attiecīgi trešo un sesto vietu, izcīnot zelta un sudraba godalgas, bet Kristaps Čivkulis (Rīgas valsts 1. Ģimnāzija) ieguva bronzas medaļu.

Atzīstamu sniegumu demonstrēja arī pārējie Latvijas komandas dalībnieki Aleksandrs Zajakins (Rīgas 89. Vidusskola, Ingus Jānis Pretkalniņš Rīgas valsts 1. ģimnāzija) un Pēteris Pakalns (Cēsu Valsts ģimnāzija), taču šoreiz līdz medaļām neizdevās aizsniegties, piebilda Kursītis.

Olimpiādē uzvarēja mājinieks Artūrs Puzio, otro vietu izcīnīja Fēlikss Baukholts (Vācija), bet ceturto un piekto vietu ieņēma Joakims Blikstads (Norvēģija) un Jans Tabaževskis (Polija). Sacensībās piedalījās dalībnieki no 9 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Polijas un Vācijas.

“Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) pēdējos gados aizvien vairāk integrējas visdažādākajās nozarēs. IKT joma no atsevišķas biznesa nozares kļūst par dzinējspēku visā ekonomikā, jo nozaru konkurētspēja aizvien vairāk kļūst atkarīga no darbinieku IKT zināšanām. Tāpēc patiess prieks, ka mūsu jauno programmētāju zināšanas un prasmes tiek augstu novērtētas starptautiskā mērogā, turklāt, lai noskaidrotu Latvijas izlases sastāvu dalībai šajā olimpiādē, tika rīkotas pat vairākas atlases kārtas. Tas parāda Latvijas jauno programmētāju augsto sagatavotības līmeni,” uzsver Signe Bāliņa, LIKTA prezidente.

Baltijas informātikas olimpiāde ir algoritmu programmēšanas sacensības, kuras formāts ir līdzīgs Vispasaules informātikas olimpiādes IOI formātam. Katrā no trijām sacensību dienām dalībniekiem piecu stundu laikā risināšanai tika piedāvāti trīs uzdevumi. Baltijas informātikas olimpiādes notiek katru gadu kopš 1995. gada un sākotnēji olimpiādēs piedalījās tikai triju valstu dalībnieki. Savukārt Polijā Baltijas labākie jaunie programmēšanas talanti pulcējās 3. Reizi.

Baltijas informātikas olimpiāde ir svarīgs posms, gatavojoties Vispasaules 27. informātikas olimpiādei, kas no 26. jūlija līdz 2. augustam norisināsies Almati (Kazahstānā).

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Staķis būs Rīgas mēra kandidāts kopīgajā “AP” un “Progresīvie” ārkārtas vēlēšanu sarakstā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Teikā melns BMW uzbrauc gājējam
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
ASV par liela mēroga krāpniecību notiesāti divi Latvijas pilsoņi
3 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Latvijā
“Kauns par šādu valsti!” Bojāgājušā glābēja vecāki sašutuši par spriedumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Saņemti jauni pierādījumi: Ģenerālprokuratūra prasa Dānijai izdot Misāni Latvijai
1 stunda
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Krievijas aģenti pēta transatlantiskos kabeļus
9 minūtes
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Sigulda ir īpaša vieta – Ivo Feriāni sajūsmā par Latvijā pieredzēto
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Daudzviet līs. Laikapstākļu prognoze trešdienai
1 stunda